טיפ מס' 147: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן - חלק 1

טיפ מס' 103: על תיקשור וטיפולים - חלק ב'

פורסם לראשונה ב-24.8.2012

 

 

בעקבות הטיפ הקודם הגיעו מספר תגובות, ובסוף המאמר שכאן מובאות התגובות של אלה שנתנו לי את הסכמתם לפרסם את תגובותיהם.

 

חשוב להזכיר, שמאמרים אלה על תקשור וטיפולים אינם קשורים לידע שלמדתי ברפואה החדשה.

 

..........................................................................................................................

 

 

זהו חלק ב' של המאמר על תקשור וטיפולים:

 

ג. במה יכולים התקשורים לעזור למטופלים?

 1. גילוי גורמי המחלה
  בגלל קצב החיים המהיר כיום ואינטנסיביות החיים, ישנם מקרים רבים בהם יש קושי לגלות את הגורם או הגורמים הספציפיים למחלותיו של המטופל, בין אם אלה קונפליקטים רגשיים, חומרים רעילים, פרזיטים או גורמים אחרים.
  מתקשר טוב יכול לעזור מאד במקרים כאלה, ובמיוחד במקרים בהם אין גורם פיזי, ובכך ולחסוך הרבה זמן ובדיקות מיותרות. אם לוקחים בחשבון ש-95%-90% מבעיות הבריאות נגרמות מסיבות שאינן פיזיות, אפשר לראות שתקשורים אמינים יכולים לעזור מאד במציאת גורמי המחלה ומציאת הטריגרים שמונעים את השלמת הריפוי.

  ישנם מקרים בהם גורמי המחלה קשורים בדברים לא פתורים מגלגולים קודמים. במקרים כאלה תקשור הוא כלי האבחון הכמעט בלעדי שיכול לגלות את הגורם.
   
 2. המלצות טיפוליות
  כאשר המטפל מצליח לתקשר עם האינטליגנציות המתאימות, הוא עשוי לקבל תובנות ומידע על דרכי הטיפול המתאימות ביותר לאותו מטופל. לפעמים המידע שמתקבל יכול להציל חיים או לקצר בהרבה את זמן הטיפול.
  דוגמא יפה לכך הוא מקרה בו עשה אדגר קייסי "קריאה" (במצב של טראנס) למטופל. באותה "קריאה" הנחה קייסי את המטופל להשיג חומר כימי מסויים שרק הוא יוכל לעזור לו בריפוי. חומר זה ניתן היה להשגה בעבר בבתי המרקחת, אולם באותו זמן בו עשה קייסי את אותה קריאה, חומר זה כבר לא היה בשימוש ולא מכרו אותו יותר. אך אדגר קייסי בתקשור שלו ידע להדריך את אותו מטופל בצורה מאד מפורטת באיזו עיר בארה"ב ובאיזה בית מרקחת ניתן עדיין להשיג את החומר (עיר שקייסי עצמו לא ביקר בה ולא הכירה). המטופל יצר קשר עם אותו בית מרקחת, אך נאמר לו שהחומר כבר לא קיים. קייסי הוכנס שוב למצב של טראנס בו היה מתקשר, ואמר למטופל להגיד לרוקח היכן בדיוק מונחת הקופסה עם החומר, במדף גבוה באחת מפינות בית המרקחת. החומר אכן נמצא שם, ואף עזר בריפויו של המטופל.
   
 3. חיזוקים רגשיים ורוחניים
  תקשור טוב יכול לאפשר למטופל לראות את חייו בפרספקטיבה הרבה יותר רחבה מהרגיל, עם הבנה טובה יותר של משמעות חייו, מטרות חייו, מדוע יש לו קשיים בתחומים מסויימים, מדוע חשוב שיתגבר על קשיים אלה, מהן המלכודות מהן הוא צריך להיזהר ומהם הדברים הרוחניים הנפלאים אליהם הוא יכול להגיע.
   

ד. טעויות, סכנות וזהירויות

 1. תקשור עם ההילה של המטופל
  בקליפת ההילה של כל אדם אגור מידע הכולל כל מה שקרה בחייו, כולל רגשותיו הנוכחיים, מחשבותיו דאגותיו וכו'. מטפלים ומתקשרים שונים קולטים באופן מודע או שלא מודע, חלקים מאותו מידע האגור בקליפת ההילה של המטופל וכך הם יודעים עליו פרטים רבים, שלפעמים ידועים רק למטופל עצמו. כאשר המתקשר מראה למטופל שהוא קלט מידע כזה או אחר שרק המטופל יודע, זה עושה רושם רב ויוצר תחושה של אמינות, שניתן לסמוך על המתקשר. הבעיה היא שבמקרים רבים מתקשר כזה מחזיר לנו בעצם את אותו מידע שכבר יש בנו והוא עלול גם להחזיר לנו את אותן מסקנות אליהן הגענו בעצמנו ושאותן הוא קלט מאיתנו.
  במקרה כזה המתקשר מחזק בנו שלא במודע את מה שאנחנו רוצים לשמוע, גם אם זוהי מסקנה או הבנה שגויה.
  לפעמים המתקשר קולט את הדאגות שלנו ומפרש אותן בצורה כזאת שרק מגבירה את הדאגות ומחריפה את המצב מעבר לכל פרופורציה, ללא כל סיבה ממשית.
   
 2. רמת הדיוק של מקורות המידע
  כדי להבהיר נקודה זו אביא כאן קודם אנלוגיה קצרה:
  עבור טירון בקורס טייס, פרח טייס שכבר טס בשלב הראשוני הוא מקור מעולה לידע ותובנות.
  פרח טייס שטס בשלב המתקדם במגמת קרב הוא כבר עבור אותו טירון סמכות כזאת שכדאי להקשיב לכל מילה שלו, ומדריך טייס שהוא גם טייס קרב על מטוס F-15 הוא עבור אותו טירון בבחינת התגלמות שיא הידע והיכולת האולטימטיבית.
  גם בעולמות הבלתי נראים יש היררכיה הכוללת אלפי רמות שונות של יכולות, תכונות, תובנות ואינטליגנציות.
  לגבי אדם ממוצע, כל מידע המגיע מרמה קצת יותר גבוהה ממנו הנמצאת בעולמות הבלתי נראים, יכול להתפרש כמידע מאלוהים. אך האמת היא שישנם פערים גדולים מאד בידע, בתובנות וביכולות בין הרמות השונות בעולמות הבלתי נראים, ולא כל מידע המגיע בתקשור הוא כזה שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות.
   
 3. יכולת התרגום של המתקשר.
  גם כאשר המתקשר מחובר לישויות ברמה גבוהה, עם ידע בלתי רגיל, יש חשיבות רבה ליכולתו של המתקשר לתרגם את הידע והמסרים שהוא מקבל להבנות שמאפשרות למטופל להשתמש בידע שהגיע בחיי היומיום.
  אם המתקשר לא מצליח לשמור את עצמו ניטרלי לחלוטין, המסרים שיגיעו יקבלו עיוות מסויים בהתאם למבנה אישיותו של המתקשר, דאגותיו, מחשבותיו, תשוקותיו, חולשותיו וכו'.
  יש חשיבות רבה לבסיס הידע והניסיון הכללי של המתקשר. ככל שיש לו יותר רפרנסים של ידע כללי, כך יש סיכוי שהוא יוכל לתרגם לשפה מובנת חלקים גדולים יותר מהמסרים שהוא מקבל.
  במקרים רבים המסרים מגיעים בהבזקים קצרים של מידע, תובנות או תמונות, וגם המתקשר המיומן ביותר לא מצליח לקלוט את כל המידע שמגיע אליו. כאן יש חשיבות רבה למומחיותו, ניסיונו ויושרו של המטפל כדי שלא ימציא המצאות המשלימות את מה שלא הספיק לקלוט.
  ככל שהמתקשר הגיע לרמה גבוהה יותר של התפתחות אישית ורוחנית, כך יש סיכוי טוב יותר שהוא יוכל לתרגם לשפה מובנת לעצמו ולמטופלים הבנות גבוהות, רחבות ומעמיקות יותר.
  אם המתקשר נמצא במשבר רגשי בגלל פרידה, אובדן, ריב במשפחה או טראומה כלשהי אחרת, הדברים שהוא מעביר למטופל עלולים להיות מושפעים מאותה טראומה ועלולים לגרום למטופל ליותר נזק מתועלת.

  ישנם מתקשרים הטוענים שהם מתקשרים ישירות עם יהוה, או עם הבורא, או עם היקום. צריך להבין שאפילו רק מבחינה אנרגטית דבר כזה הוא בלתי אפשרי, מסיבה פשוטה: ישות שיכולה לברוא פלנטות, שמשות, כוכבים וגלקסיות חייבת להיות בעלת אנרגיה כה אדירה, שאדם היוצר קשר ישיר איתה יתפחם ויישרף על המקום.
  כלומר, לא כל ישות אינטליגנטית ומפותחת שניתן להתקשר אליה ולקבל ממנה מידע מדהים ותובנות נפלאות היא הבורא בכבודו ובעצמו. זה לא מפחית מערכן ויכולותיהן של אותן ישויות וממה שאנחנו יכולים ללמוד מהן, אך זה מראה שלא תמיד המתקשר יודע למי או למה הוא מקושר, מאיזו רמה הוא מקבל את הידע והתובנות, עד כמה ידע ותובנות אלה מדוייקים ועד כמה מדוייק תרגום הדברים כפי שהועבר ע"י המתקשר.
   
 4. לפחות באלפי שנה האחרונות, יש בעולמות הבלתי נראים שבכדור-הארץ דומיננטיות רבה של השפעות שליליות שכנראה לא היו אמורות להיות כאן, אשר אינן מקדמות את בני האדם. וישנן בעולמות הבלתי נראים כוחות/ישויות אשר מייצגות את אותן השפעות. חלק מישויות אלה הן אינטליגנטיות מאד ויש להן את היכולת להופיע במסווה ולהעביר ידע שנראה אמין אך למעשה אינו משרת את טובת המטופל. מתקשר אשר אינו מודע מספיק לאותן ישויות או שאינו זהיר מספיק, עלול לשמש שלא במודע ככלי להעברת מסרים מטעים מאותן ישויות.
   

לסיכום

יש משפט עתיק וחכם האומר כך: "אם אתה יכול לרפא, אתה גם יכול לגרום לנזק".

כלומר, אם יש לך את הכוח לרפא, זה אומר שע"י שימוש לא נכון באותו כוח אתה יכול גם לגרום לנזק.

 

אדם שהולך למתקשר נמצא בד"כ במצוקה והוא פתוח יחסית לכל מה שיגיד המתקשר.

מתקשר טוב יכול לפעמים לעזור לאותו אדם בצורה נפלאה. אך אם הוא לא זהיר, לא מספיק רגיש או לא אכפתי, הוא יכול לגרום למטופל לנזק רציני, כי דבריו חודרים בד"כ עמוק לתודעתו של המטופל.

 

אין נוסחת פלא לדעת מיהו המתקשר הטוב והמתאים ביותר. מומלץ לכל מי שחושב ללכת למתקשר לחפש המלצות אצל חברים עליהם הוא סומך, ובכל מקרה להחליט בסופו של דבר לפי תחושותיו.

חשוב גם לזכור שהמתקשרים יכולים אולי לתת לנו הבנות טובות והמלצות מועילות, אך בסופו של דבר אנחנו אחראים על חיינו ואנחנו הם אלה שנצטרך להחליט לגבי יישומן של ההמלצות.

 

.........................................................................................................................

 

להלן תגובות שקיבלתי לחלק א' של מאמר זה (טיפ 102):

 

שלום עידן,

כתבתי הרבה הערות, רובן לא אוהדות, לכתבה שלך (לא לצורה אלא לתוכן, כמובן), אבל התובנה העיקרית שעומדת מאחורי כולן היא תיאוריית ה"ביג דיל" שלי שאומרת כך – אנחנו, ממשיכי ה HOMO SAPIENS (כדאי לקרוא את ספרו המצויין של הררי "קיצור תולדות האנושות"), עם כל היכולות הטכניות והתושייה שגילינו במשך הדורות, סובלים מרגש נחיתות עמוק על כך שאנחנו יצורים בני חלוף שמלבד מורשתנו הרוחנית (לחלק מזערי מביננו, יש לומר) לא שונים מהסוס והחמור – ע"מ להתגבר על מגבלה זו המצאנו את הדתות, את העולם הבא, את גלגול הנשמות, את הידעונים למיניהם ו גם את התקשור – המצאנו שפה שמאפשרת לנו באופן מילולי, לירות חץ ולצייר סביבו מטרה – זה מזכיר לי את החידה הנצחית – "איפה כתוב בתנ"ך שאברהם אבינו הלך עם כובע? – כתוב ויילך אברהם – אז מה, הוא יילך בלי כובע?!".

יחד עם זאת אני מאמין שהידע הגולמי בעולמנו נאגר כפי שנאגרת אינפורמציה בזכרון המחשב – אני רק לא מאמין שלמי מאתנו יש גישה למאגרים אלה.

 

נכתב ע"י טומי פישר, מטפל בכיר ברפואה סינית, דיקור סיני וטיפולי אנטי אייג'ינג

בעל האתר http://www.goa-s.co.il

 

...........................

 

הי עידן,

מאוד אהבתי את הכתבה

את הפניה הראשונית שלך לאנשים שלא נמצאים כרגע בפתיחות מספקת להבנה.

אהבתי את הפניה לשיתוף ידע.

אני כל הזמן מקבלת מסרים ואוהבת להעזר בהם לריפוי והתפתחות שלי ושל אנשים נוספים.

תקשור הוא נכון, הוא קיים ואני יכולה לדעת מהי איכות הישות שמתקשרת איתי.

תודה.

מחכה לחלק ב,ג, ואולי עוד?

בהערכה רבה

דפנה

 

נכתב ע"י ד"ר דפנה לב, מומחית לספורט ותזונה בסדנאות וקבוצות לבריאות,

בעלת האתר http://www.aley-daphna.co.il

 

......................

 

הי עידן,

יופי של מייל.

עד היום נדמה לי שאני חיה בללה-לנד כי נדמה לי שלא קיימים אנשים שלא מאמינים.

זה הרי נראה לי כל כך ברור שיש חיים אחרי, שיש יישויות, שיש .....

מאוד קשה לי האינטרקציה עם אנשים רדומים/ישנים/עיוורים.

 

במייל הבא אני מבינה שאתה הולך לדבר על הסכנות וכו'...אז חשבתי לשתף שנפגעתי קשות בעבר שלי ממתקשרים רבים שלא ידעו לעשות שימוש מושכל בכלי המופלא הזה או כאלה שהתחזו לאור והתעטפו ממש יפה במילים של אור אבל היו בעצם חושך ותקשרו עם יישויות מזיקות (אפילו מבלי לדעת זאת בעצמם).

 

תקשור היא אחריות גדולה.

בייחוד כאשר האדם שפונה לשם נמצא במצוקה גדולה (לרוב אנשים שויתרו על כל דבר אחר שיכול לעזור להם בסבלם הגדול יפנו למתקשר כמוצא אחרון).

והכי חשוב – מתקשרים רבים נוטים לטעות בחיזוי העתיד.

ובעיני אסור לחזות לאיש את העתיד ולו מהסיבה הפשוטה שמתקשר (גם אם המידע נכון באמת) עשוי לראות רק את אחד מהפוטנציאלים הרבים בעתידו של אדם, ובכך שהוא חוזה את העתיד בצורה מצומצמת שכזו, אותו מתקשר עלול לפגוע בבחירה החופשית של האדם. כי למילים יש כוח מטורף.

 

כאשר אדם מגיע אלי אני דואגת להעביר לו מידע מתוקשר נקי ולהעצים אותו ולהשאיר את אפשרות הבחירה בידיו.

אני אוהבת ללמד אנשים להבחין מתי המידע המתוקשר שמגיע אליהם הוא נכון או לא ואת זה אני עושה דרך החיבור לגוף, לבטן ולרגשות.

כשנאמר לנו משהו מדוייק ונכון הוא גורם להתרגשות חיובית, כאשר נאמר לנו משהו לא נכון או לא מדוייק הוא גורם לנו לתחושת אי נוחות או פחד ורוב האנשים לא שמים לב לתגובות הרגשיות שלהם במצבים הללו.

 

יום נפלא,

איה הוד

 

מרכז איה הוד - נטורופתיה ורפואה משלימה

09-7677621 |    www.ayahod.com

           

......................

 

שלום עידן,

תודה על מאמרך מרחיב הדעת, ועל הנדיבות שמניעה אותך לחלוק את פירותיהן של שנות הלימוד הרבות שלך עם הקהל הרחב.

לגבי מאמרים נוספים – הייתי שמחה לקבל תשובה על שאלה שמציקה לי. אני מרגישה שאני מתקשרת מזה זמן רב, אך איני יודעת כיצד לעבוד עם או לשחרר את המסרים שמגיעים אלי. אולי עוד אנשים חשים כמוני וישמחו לתשובה.

 

שלך בתמיכה,

יפעת

 

נכתב ע"י יפעת מנטל, הילרית, מאבחנת ע"י קריאה אנרגטית ומלווה רוחנית לאנשים במשברי חיים. תרגמה לעברית את "ספר החיים והמתים הטיבטי".

עדכון מספטמבר 2019:
יפעת נפטרה בלילה שבין ה-20 ל-21 בספטמבר 2019 לאחר מחלה ממושכת ותהליך רוחני והתפתחותי מעורר השראה.

 

......................

 

הערה של עידן:

תגובות גם לחלק זה של הכתבה יתקבלו בשמחה.

אלה מכם העוסקים בתקשור, מוזמנים לענות לשאלתה של יפעת.

 

 

..........................................................................................................................

 

תוספת מאוחרת:

על הטיפולים המשותפים שלי עם עופר שדה, בהם אנחנו משלבים גם ראיית הילות, תקשור והילינג, ניתן לקרוא

ב"טיפ מס' 265: טיפולים משותפים עם עופר".

על הטיפולים המשותפים שלי עם עופר שדה, בהם אנחנו משלבים גם ראיית הילות, הילינג ותקשור, ניתן לקרוא ב"".

 

................................................................................................................................

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.