טיפ מס' 93: הצטננות בזמן טיול לאיטליה – עדות

פורסם לראשונה ב-25.5.2012

 

 

מובאת כאן עדות של גבר מקנדה אשר הצטנן בזמן טיול עם אשתו באיטליה. עדות זו פורסמה באנגלית באתר של ד"ר קרוליין מרקולין מקנדה, תלמידתו של ד"ר האמר.

 

.................................................................................................................................

 

J.B, מונטריאול, קנדה

9 בינואר, 2012

 

"...תודה על שפתחתם את עיני"

 

בסתיו 2011, אשתי ואני בילינו חופשה נהדרת באיטליה. ביום השני לחופשתנו בחוף אמאלפי, שני כלבים בני-תערובת ומוכי פרעושים, בילי (זכר חסון אך מזדקן, תערובת של דלמטי ואולי רועה גרמני) וסילי (נקבה קטנה, צעירה וחמודה, מעורבת כל-כך, שקשה לתארה), נצמדו אלינו ללא הזמנה – הכרת תודה בעליל על הנדבות שנתנו להם.

 

באמצע הלילה השלישי של חופשת גן-העדן שלנו, התעוררתי בפתאומיות, משפשף בטירוף את כתף שמאל שמגרדת בצורה מטורפת. גישוש ניסיוני של חוש המישוש גילה חבורה כואבת – שונה לחלוטין מכל עקיצת יתוש שהייתי רגיל לה בעבר בקנדה ודומה באופן מטריד למה שמייד אבחנתי כעקיצה טרייה, מוצלחת ומסיבית של פרעוש!

 

התגובה הראשונה שלי היתה קללה בלתי נשמעת של "אני לא מאמין לזה!". בבת אחת, למרות שעדיין לא הייתי ממש ער, הבנתי את הטראומה המטרידה שגילוי פרעושים במיטה עלול לגרום לבת-זוגי. היא ללא ספק היתה מתחרפנת, מפשיטה את המיטה, מחטאת את החדר, מזעיקה את מחלקת הבריאות האיטלקית – הכל נראה אפשרי, ולא היתה עכשיו שום אפשרות שאחזור לישון ללא הפרעה. אז התגלגלתי במיטה במשך מה שנראה כהרבה זמן ולא אמרתי דבר – לא ביטאתי אפילו קול אחד של סטרס! אך הייתי מוטרד מאד מכך שלא נקטתי ביותר אמצעי זהירות לשמור את הכלבים מוכי הפרעושים רחוק ממני, כך שהפרעושים המציקים האלה לא יקפצו בין המינים ויעשו את חיי אומללים.

 

בבוקר שלמחרת, עקיצת הפרעוש היתה מאד ברורה אך הסתרתי אותה, בלי לספר לאף אחד, וגם לא התעקשתי יותר שניקוי הכלבים מהפרעושים יהיה אדיב ולבבי. מה שעוד גיליתי באותו בוקר הוא שאפי היה סתום בצורה נוראית, היה לי כאב גרון מסיבי והופיעו כל הסימפטומים של הצטננות קלאסית. מאיפה זה הגיע? למרות זאת, בידיעה ש"קונפליקט כזה של סירחון" יכול לגרום להצטננות קצרה, הנחתי לזה, החלטתי לסבול דרך זה ולא נתתי לזה לפגוע בחופשת חלומותינו שכה ציפינו לה והיינו ראויים לה.

 

ה"הצטננות" שלי נמשכה אולי שלושה ימים, אשתי לא נדבקה כלל מה"הצטננות" שלי למרות העובדה שבילינו הרבה זמן בסמיכות קרובה, בעיקר מהסיבה שרק פרעוש יחיד מצא בי את ארוחת הצהריים שלו באותו לילה גורלי. לאמיתו של דבר, סיפרתי לאשתי על פרשה זו רק חודשיים לאחר שחזרנו לקנדה והיה לנו צחוק טוב. המחלוקת שלנו פה-אחד היא עדיין שהיתה לנו חופשה פנטסטית!

 

אם לא הייתי מבין שמה שסבלתי ממנו היה רק "קונפליקט סירחון" ** קצר אך מתיש – עם תוצאות שניתן לחזותן מראש, כלומר נפיחות בקרומי האף בשלב הריפוי, הייתי קרוב לוודאי מגיב כמו צרכן אופייני, הייתי לוקח כל תרופה שבית המרקחת המקומי היה דוחף לי עבור אפי הנוזל, ויתכן שהתוצאה היתה גרועה יותר מהאירוע הקצר של "הצטננות רגילה" שחוויתי.

 

קרוליין, אני מודה לך שפתחת את עיני!

 

J.B., מונטריאול

 

........................................................................................................

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.