טיפ מס' 201: שיעול עם חום וחולשה - ניתוח מקרה

 

פורסם לראשונה בעברית ב-29.5.2016

 

  

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע"י ד"ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד"ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (מאי 2016) 40 ניתוחי מקרים של ד"ר דה לאון, והם מופיעים בקישור הבא: http://learninggnm.com/SBS/documents/de-leon.html

 

.................................................................................................................

 

 

Case Study #35

תאריך: אוגוסט 2013

מטופלת: אישה בת 18, ימנית

 

תלונות סובייקטיביות: שיעול עם חום וחולשה בימים האחרונים, אך מרגישה היום הרבה יותר טוב. המטופלת מדווחת שהתחיל לה שיעול ממש קשה בלילה של יום חמישי האחרון, אשר החריף ביום ששי בבוקר. היא מציינת שהיא ניסתה ללכת לעבודה ביום ששי, אך נאלצה לחזור הביתה לאחר מספר שעות בגלל חולשה, חום קל, כאב גרון ושיעול. היא מדווחת שהיא נחה ביום ששי ושבת ושביום ראשון היא הרגישה מספיק טוב כדי לחזור לעבודה. היא מצהירה שהיא חושבת שהיא ואמא שלה הבינו את הקונפליקט שלה, אך היא רק רצתה לוודא זאת אתי, לפני שהיא הולכת לאוניברסיטה.

 

התבוננות: המטופלת היתה עם מלוא מגבלות של מפרקי עמוד שדרה וכן נקודות טריגר של שרירי גב אמצעי. היא לא השתעלה במשך הטיפול.

 

האיברים שנפגעו: רירית הגרון.

שכבת נבט: אקטודרם

מרכז שולט במוח: אונה רקתית (הקורטקס הסנסורי)

 

הסבר של ה-GNM: שיעול עם צרידות וכאב קשור ל"קונפליקט של פחד-בהלה".

בשלב האקטיבי של הקונפליקט יש אובדן תאים ברירית הגרון בתהליך של התכייבות ובשלב הריפוי יש תהליך של שיקום הרקמה שנפגעה. המטרה הביולוגית של תוכנית ביולוגית מיוחדת (SBS) זו היא להרחיב את הגרון כדי לאפשר כניסה של יותר אויר כל עוד האדם נמצא במצב של פחד או בהלה, כך שיוכל לנשום יותר בקלות. המטופלת כבר פתרה את הקונפליקט שלה ויתכן שהשלימה את התוכנית הביולוגית.

 

הבנה של ה-GNM: המטופלת דיווחה שהיא ואמא שלה דיברו ביום ששי על הקונפליקט האפשרי שלה והבינו שזה היה קשור כנראה לעובדה שלפני שבוע, ממש לפני מבחן הנהיגה שלה, אחותה התאומה החליטה להחליף את מורה הנהיגה שלה. מורה הנהיגה החדש של אחותה אמר לאחות שהיא לא מוכנה עדיין לטסט ושהיא צריכה לדחות את הטסט למועד מאוחר יותר. המטופלת נעשתה מאד עצבנית כששמעה זאת, כי למעשה היא היתה צריכה לעשות את מבחן התיאוריה פעמיים בעוד אחותה עברה את מבחן התיאוריה בפעם הראשונה. היא הרגישה שאם אחותה עדיין לא מוכנה לטסט, אז בהכרח גם היא לא מוכנה (זה היה ה-DHS שלה). אך למרות פחדיה, היא החליטה לגשת לטסט, ועברה אותו. היא קיבלה את רישיון הנהיגה שלה ביום חמישי האחרון, באותו יום בו החלו אצלה הסימפטומים הראשונים של השיעול. היא מציינת שהקשר בין מבחן הנהיגה לסימפטומים שלה נראה הגיוני בעיניה. עם התמיכה של אמא שלה היא לא נכנסה לפאניקה. היא נחה והחלימה מהר, לעומת מקרים רבים בעבר, בהם היתה חווה סימפטומים של שיעול כרוני במשך שבועות.

 

תוצאות: המטופלת היתה כבר בריפוי כשהגיעה אלי ובאמת רק רצתה אישור ממני וכיוונון פיזי לפני שהיא הולכת לאוניברסיטה. האמא, שהגיעה לטיפול בעצמה מספר שבועות מאוחר יותר, אישרה שהבת מרגישה בסדר והמעבר לאוניברסיטה היה טוב. זוהי דוגמא מצויינת שמראה כיצד הידע של ה-GNM יכול לעזור, במיוחד כשיש לאדם תמיכה ממישהו אהוב.

 

 

תורגם מתוך האתר: http://learninggnm.com/home.html

 

.................................................................................................................

 

הערה של עידן:

גם "קונפליקט של פחד בהקשר טריטוריאלי" שפוגע בד"כ בסימפונות, יכול לגרום לסימפטומים כאלה בגרון, של שיעול, כאב, חום וחולשה.מה שקובע אם הבעיה תתפתח ברירית הגרון או בסימפונות הם הדברים הבאים:

 

  1. מין (גבר או אישה)
  2. צדיות (ימני או שמאלי)
  3. מצב הורמונלי (יותר זכרי או יותר נקבי)

 

בכל הקונפליקטים שקשורים לאונות הרקתיות, שלושת הגורמים הנ"ל יקבעו אם הקונפליקט יפגע באונה הרקתית הימנית או בשמאלית (ובהתאם לכך - היכן בגוף יופיעו הסימפטומים).נושא זה נלמד בהרחבה בקורס להפרעות התנהגותיות ונפשיות. 

 

........................................................................................................

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.