רפואה הוליסטית במבט אזוטרי

פורסם לראשונה ב-21.6.2019

 

 

מאמר זה מיועד בעיקר למי שמשלב בחייו ו/או בעבודתו גם התייחסות לנפש, לרוח ולנשמה.

 

זהו ניסיון קצת יומרני ואולי גם קצת הזוי, להסתכל על נושא הבריאות והרפואה מנקודת מבט אוניברסלית, נקודת מבט שהקריטריון העיקרי שלה בהתייחסות לדברים היא: עד כמה הם תורמים או לא תורמים להשגת המטרות לשמן התפתחו חיי האדם על פלנטה זו.

 

חלק מהדברים המובאים כאן מבטאים את הדרך בה אני מבין בשלב זה את הנושא, בידיעה שחסר לי הרבה ידע ושאין לי את הכלים להוכיח את נכונותם או אי-נכונותם של הדברים.לא אתפלא אם חלק מהדברים כאן יגרמו להתנגדויות ואי הסכמות אצל חלקכם, אך גם אם אני טועה בחלק מההבנות או אפילו בכולן, זוהי הזדמנות לעורר חיפוש נוסף, חשיבה נוספת, חשיבה מחוץ לקופסא, שאינה מוגבלת ע"י גישות פילוסופיות או פסיכולוגיות ספציפיות, או ע"י גישות דתיות ספציפיות.

 

אשמח לקבל פידבקים מכל אחד מכם שיכול להעשיר אותנו בהבנות נוספות או להראות לי אם אני טועה והיכן הטעות או הטעויות.

 

 

האם יש מטרה לקיומם של חיי אדם בכדור-הארץ?

הגישה החילונית/מדעית הנפוצה, שמתבססת במידה רבה על תורתו של דארווין, אומרת שהתפתחות החיים, כולל אלה של בני-האדם, היא מקרית, אקראית, ויש בה תהליכים אבולוציוניים שונים, אך ללא מטרה ספציפית וללא יד מכוונת כלשהי.

 

המכנה המשותף בין הגישות הדתיות השונות הוא, שהחיים כאן, כולל חיי האדם, נבראו ע"י כוח עליון כלשהו (הבורא/אלהים) ולפי רצונו והכוונתו.לגבי המטרות לשמן יצר כאן הבורא חיים, ישנם מספר הסברים בדתות השונות.

 

נושא זה הוא ענק ומהותי ודורש הרחבה רבה בהרבה ממה שמובא כאן. אך מכיוון שטיפ זה מתמקד בעיקר בקשר האפשרי שבין התמונה הגדולה לבין טיפולים הוליסטיים, אסתפק בהצגת התמונה הגדולה כפי שאני מבין או רואה אותה, בצורה מתומצתת ביותר.הבנתי בנושא זה, שנשענת על ידע אזוטרי ממספר מקורות, כולל ידע שקיים בדתות שונות, אומרת בעיקר את הדברים האלה:

 

 1. הבריאה עצמה היא ישות בעלת כוחות אדירים ואינטליגנציה סופר גבוהה ובתוכה ישנם כוחות אינטליגנטיים רבי עוצמה ויכולת, כולל אותו כוח (הבורא/אלהים או כל שם מתאים אחר) שגרם  להתפתחותם של חיי האדם על פלנטה ארץ.
   
 2. גם אלהים וגם הבריאה אינם מושלמים. הם נמצאים כל הזמן בתהליך התפתחות, וכדי להמשיך ולהרחיב את התפתחותם הם זקוקים לנוכחותם של יצורים אינטליגנטיים (כגון בני האדם) בפלנטות וכוכבים שונים, יצורים אשר יוכלו לתקשר עם הבוראים, לתת ולקבל פידבקים ולפתח דברים חדשים.
   
 3. בין אם כחלק מהתוכנית המקורית או כתוצאה מתקלות ושיבושים שקרו בדרך, נוצרה על הפלנטה מערכת המאפשרת גם בחירה חופשית וגם היווצרות של מצבים מקריים שאינם מתוכננים מראש.
  המצבים החדשים הלא מתוכננים שנוצרים כל הזמן, מאלצים את בני-האדם לחפש פתרונות חדשים ולגלות דברים חדשים ואלה מביאים גם לתובנות חדשות.המצבים הלא מתוכננים, עם התגליות החדשות, הפתרונות החדשים, התובנות החדשות וההתנסויות הרבות והמגוונות, בעיקר רגשיות אך גם אחרות, שעוברות כאן הנשמות השוכנות בגופם של בני האדם, כל אלה וכנראה גם דברים נוספים, עוזרים (או לפחות היו אמורים לעזור) לבורא ולבריאה להמשיך להתפתח.
  (הערה צדדית: למעשה אין סתירה בין הגישה המדברת על כוחות-על שמכוונים את הדברים לבין תהליכים אבולוציוניים. התהליכים האבולוציוניים האקראיים מתאפשרים כחלק מתוכנית משנה בתוך התוכנית הגדולה יותר).
   
 4. כדי להמשיך להרחיב ולפתח את היקומים השונים בבריאה, יש צורך בתוספת של נשמות ברמת התפתחות מספיק גבוהה.
  פלנטה ארץ, שהסכימה לקחת את הסיכון ולאפשר בחירה חופשית והיווצרות מצבים מקריים, מהווה מעין בית-ספר ייחודי לנשמות אשר רוצות להמשיך ולהתפתח. תהליכי התפתחות של האדם על פלנטה זו מאפשרים גם היווצרות והתפתחות של ישויות אינטליגנטיות חדשות שהבריאה זקוקה להן.

 

 

האם היו תקלות ושיבושים שפגעו בתוכנית המקורית?

ישנם רמזים ועדויות שונות לכך שבנקודה מסויימת או במספר נקודות לאורך ציר הזמן מאז שהופיעו בני האדם הראשונים על הפלנטה, חלו שיבושים רציניים בתהליכים הקשורים לבני האדם והפלנטה.

שיבושים אלה גרמו בין היתר להופעתן של השפעות בעייתיות כגון: שליטה וניצול, רשע, שקר, הונאה, רצח, מלחמות, תחרותיות, קנאה, שנאה, קטנוניות, סטיות מיניות, מחלות שלא אמורות היו להיות כאן ועוד ועוד.

 

בנוסף להשפעות הנ"ל חלו גם שינויים משמעותיים בגנטיקה של בני-האדם, שגרמו כנראה בשלב מסויים לפגיעה משמעותית בחלק מהיכולות המקוריות שהיו לבני-האדם.

 

זה גרם לפגיעה משמעותית ביכולותיהם של בני האדם להגשים את המטרות שלשמן נוצרו חיי האדם על הפלנטה מלכתחילה.

 

בכמה אלפי שנים האחרונות נעשו מספר ניסיונות בולטים לתקן את התקלות והשיבושים שפגעו באנושות ובפלנטה, אך המציאות הראתה שניסיונות אלה לא ממש הצליחו.

 

לאור האפשרות לשינויים משמעותיים שצפויים בטווח זמן קרוב יחסית במערכת השמש ואולי אף מעבר לכך, אנחנו נמצאים בתקופה שהיא קריטית גם לאנושות וגם לפלנטה. לכן נעשים בעשרות שנים האחרונות מאמצים אדירים לעזור לבני האדם לעשות את קפיצת המדרגה במודעות ובהתפתחות הרוחנית הדרושה גם כדי לאפשר לאותם שינויים לקרות וגם כדי לשרוד אותם מבחינה פיזית ואנרגגטית.

 

 

כיצד כל זה קשור לטיפולים הוליסטיים?

כאשר מטפל שוקל מהם סוגי הטיפולים המתאימים ביותר למטופל ספציפי, סדר העדיפויות נגזר מהמטרות אותן רוצים להשיג.

 

אם המטרה של המטופל היא לחזור מהר ככל האפשר לשגרת חייו, הטיפול של העלמת או החלשת הסימפטומים ע"י תרופות כפי שמקובל ברפואה המקובלת, הוא זה שמתאים לאותו מטופל.

 

אם המטופל רוצה לא רק להעלים את הסימפטומים אלא גם להבין מה גרם להם ולדעת כיצד למנוע את הישנותם, זה כבר דורש מהמטפל סט נוסף של ידע, הבנה וסדר עדיפויות.

 

אם המטופל מחפש פתרונות גם בתחומים הרגשיים, נפשיים, רוחניים, מחפש משמעות או את הייעוד שלו בחיים ודרכים כיצד להגשים ייעוד זה, היכולת של המטפל לעזור לו תלויה בין היתר במידת הידע וההבנה שיש למטפל בתחומים אלה, כולל ידע והבנה לגבי מסעה של הנשמה, תהליכי התפתחות אישית ורוחנית, והיכולת לתת למטופל כלים שיעזרו לו ולנשמתו להשיג את המטרות אותן הציבה לעצמה נשמה זו לפני שנכנסה לגוף הפיזי בגלגול חיים זה.

 

ככל שהמטפל מבין ומרגיש טוב יותר את המטרות לשמן נוצרו מלכתחילה חיי אדם על פלנטה זו, הוא יוכל לעזור בצורה מועילה יותר לאותם מטופלים שפתוחים גם לעולמות הרוחניים.

 

לא אמורה להיות סתירה בין עולם החומר לעולם הרוח, או בין הצלחה חומרית להתפתחות רוחנית. אך אם האדם לא מודע מספיק לדברים ולא מחובר מספיק לעצמו, הוא עלול בקלות ליפול למלכודות או הפיתויים שיש בעולם החומרי. זה גורם במקרים רבים לקונפליקטים פנימיים אשר יכולים להתבטא בהתפתחותן של מחלות שונות.

 

מטפל אשר מכיר את התגליות של הרפואה הגרמנית החדשה, יוכל בד"כ להסביר למטופל כזה מה גרם למחלתו או מחלותיו, הפיזיות ו/או הנפשיות.אם אותו מטפל מתמצא גם בתחומים הרוחניים, והמטופל מגלה פתיחות לתחומים אלה, יוכל המטפל לעזור לאותו מטופל בצורה שהיא לפעמים הרבה יותר משמעותית.

 

 

חזון לעתיד

העולם נמצא בתהליכי שינוי מואצים בכל התחומים, שינויים בהם מעורבים כוחות רבי עוצמה.חלק מהכוחות מנסים למשוך את האנושות כלפי מעלה, לחיים מסונכרנים יותר עם הבריאה, דרך התפתחות אישית ורוחנית.החלק האחר של הכוחות מנסה למשוך למטה, לעצור את ההתפתחות הרוחנית ולחזק את ההשפעות השליליות.

 

ידע אזוטרי רב, המגיע ממקורות שונים, מצביע על כך שבסופו של דבר תהיה קפיצת מדרגה של האנושות מבחינת המודעות וההתפתחות הרוחנית, וזאת למרות כל הכוחות שמנסים לעצור התפתחות זו.

 

אחד התהליכים המעניינים שקורים הוא, שיותר ויותר אנשים המאובחנים כחולים במחלות שנחשבות קשות, מחפשים גם דרכים אלטרנטיביות לריפוי ומגלים בהדרגה את הקשר הישיר שבין הגוף והנפש.

 

אצל חלק מבין חולים אלה שמגיעים למטפלים הוליסטיים, יש פתיחות גם לעולמות הרוחניים, והם מחפשים את הכיוון הנכון להם ולנשמותיהם בחיים אלה.

 

לכן, למטפלים ההוליסטיים יש חלק חשוב במאמץ הגלובאלי לאפשר לבני-האדם את קפיצת המדרגה ההתפתחותית שהיא כה חיונית כיום לאנושות, לפלנטה ואף לבריאה כולה.

 

וככל שהתפקיד של המטפלים נעשה משמעותי יותר, כך גם האחריות שהולכת עם תפקיד זה נעשית רבה ומשמעותית יותר.

 

זה נכון ותקף גם לכל המטפלים הרוחניים, מורים רוחניים, מתקשרים, ולמעשה לכל מחנך ומחנכת לילדים ונוער ולכל ההורים הפתוחים גם לעולמות הבלתי נראים.

 

  

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 
כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.