טיפ מס' 184: האם הכל מכוון ובעל משמעות? - חלק ב'

פורסם לראשונה ב-4.10.2015

 

 

זהו חלקו השני של הדיון שהחל בטיפ הקודם.

בחלק הראשון הראנו שבשתי הגישות הקיצוניות – גם בזו שדוגלת באבולוציה לפי דרווין ואומרת שהכל מקרי וגם בזו שטוענת שהכל כאן מכוון ונשלט ע"י כוח עליון כלשהו – יש נקודות תורפה אשר גורמות לכך שגם מבחינה טיפולית לא ניתן להסתמך באופן מלא על אף אחת מגישות אלה.

 

טיפ זה מנסה להסתכל על התמונה הרחבה יותר, אשר מסבירה כיצד שתי הגישות הקיצוניות, המנוגדות לכאורה האחת לשניה, הן למעשה לא סותרות אלא מהוות מרכיבים משמעותיים של המצב הייחודי שהתפתח בכדור הארץ.

 

בטיפ זה הרשיתי לעצמי פה ושם לנסות לנסוק לנקודות תצפית חוץ פלנטריות שעשויות להיראות לחלק מכם כהזויות לחלוטין.

מכיוון שאין לנו עדיין כלים מדעיים למדוד ולהוכיח דברים אלה, אתם יכולים להתייחס אליהם כאל תיאוריה מעניינת או טיפשית, הגיונית או הזויה, כראות עיניכם.

אני מעריך שרבים מכם לא יסכימו עם חלק מהכתוב כאן, ואם אקבל תגובות המתאימות להרחבת הדיון בנושא, אשמח לפרסמן במסגרת ניוזלטר זה.

 

...........................................................................................................

 

 

ג. מבט אזוטרי בניסיון להבין את הדברים שנראים לנו כניגודים

בהיבט האזוטרי אין ספק שיש בבריאה כוחות בעלי אינטליגנציה ויכולות אדירות, הרבה מעבר למה שמוכר לנו בחיים הרגילים בכדור-הארץ.

 

לכוחות הבריאה, עם האינטליגנציות והעוצמות הבלתי נדלות שלהם, יש את היכולת לברוא כמעט כל דבר. ולכן, לא צריכה היתה להיות להם בעיה לברוא את פלנטה ארץ ואת החיים בה בצורה מושלמת, ללא סבל, ללא מלחמות וללא בעיות. הכל היה עובד בדיוק לפי תוכנית קבועה מראש.

 

אך השאלה במקרה זה היא – מהי המטרה?

וכאן נכנסת הבנה מעניינת, מרתקת ואף מהפכנית ביחס לתפיסות הדתיות המקובלות.  הבנה זו אומרת שלמרות האינטליגנציה, היכולות והעוצמות האדירות שיש לאותם כוחות אשר בראו את העולמות השונים, גם הם עצמם לא מושלמים, והם שואפים להתפתח עוד ועוד, לחוות יותר, להבין יותר, לפתח את המודעות ואת יכולותיהם.

 

כלומר, הבריאה כולה, ומרכיבים רבים בה, נמצאת בתהליך מתמיד של התפתחות.

 

אם הם היו בוראים את כדור-הארץ בצורה מושלמת, בה הכל היה עובד לפי תוכנית ברורה וקבועה מראש, לא היתה מושגת התפתחות ממשית, אלא רק הרחבות של אותם דברים שכבר קיימים וידועים.

 

כדי להתפתח, צריך לעשות משהו שונה.

אחת הדרכים להתפתחות היא ליצור אקולוגיה שתאפשר התהוותם של מצבים מקריים, לא מתוכננים, מצבים שמחייבים התמודדויות ומתן פתרונות חדשים, מצבים שגורמים לחשיבה חדשה, תחושות חדשות, תובנות חדשות, התפתחותן של יכולות חדשות וכו'.

 

מבחינה זו כדור הארץ והחיים שעליו הפכו לשדה ניסויים ייחודי וחשוב לבריאה כולה.

התוכנית המקורית הגדירה גבולות וקווים אדומים שמטרתם להגן על הבריאה, אך מלבד זאת ניתן חופש הבחירה לבני האדם וניתנה אקולוגיה בעלת אינספור אפשרויות.

 

ניתן להגיד שההכוונה מלמעלה איפשרה את יצירת החיים והגדירה את החוקים, את הגבולות והקווים האדומים.

בתוך גבולות המסגרת, ניתן הרבה חופש, כולל האפשרות לתהליכים אבולוציוניים.

 

או במילים אחרות:

אכן יש בכדור הארץ תהליכים אבולוציוניים שמבוססים על מקריות ועל חוק הברירה הטבעית, אך תהליכים אלה אפשריים רק בתוך מסגרת מוגדרת שגבולותיה נוצרו, נקבעו ונשלטים ע"י כוחות הבריאה ("כוח עליון").

 

יצירת מסגרת מוגדרת מקומית בה יש אפשרות של חופש בחירה ותהליכים אבולוציוניים לא מתוכננים, נועדה לשרת את מטרות הבריאה כולה בתהליכי התפתחותה.

 

אנחנו חלק אורגני מכוחות הבריאה

הדברים שבני האדם לומדים בחייהם, מפתחים, משכללים, מגלים, ממציאים, מעדנים ומבינים, הם דברים, שכאשר הם עולים מעל רמה מסויימת, הם תורמים להתפתחות הכללית של כוחות הבריאה והבריאה כולה.

ניתן להגיד שבמידה מסויימת אנחנו (בני האדם) קצות העצבים של כוחות הבריאה על פני הפלנטה. ככאלה אנחנו מהווים את הסנסורים, או המקלטים-משדרים, שבעזרתם אמורה הבריאה לקבל את המידע הדרוש לה לגבי מה שקורה כאן וכן להעביר מסרים והשפעות לשינוי בהתאם לצורך.

 

מצד אחד אנחנו זקוקים לכוחות הבריאה להמשך קיומנו, אך מצד שני אותם כוחות זקוקים לנו, להתפתחות שלנו, שיש בה חשיבות להתפתחותה של הבריאה כולה.

 

ישויות וכוחות אנרגטיים שונים נמצאים סביבנו כדי לעזור לנו בסביבה הקשה יחסית בה אנחנו נמצאים, אך הם מכבדים באופן מוחלט את חופש הבחירה שניתן לנו, ולא יתערבו ולא יעזרו לנו, אלא אם אנחנו בוחרים לבקש את עזרתם ועושים זאת ברמת עידון ואיכות שמאפשרת להם לעזור לנו.

 

שיבושים בתוכנית המקורית

הרעיון ליצור בפלנטה כלשהי סביבה שמאפשרת אקראיות והתפתחותם של דברים לא מתוכננים הוא רעיון מבריק מצד אחד, אך מצד שני יש בו סיכונים. הסיכון העיקרי הוא שהדברים יצאו מכלל שליטה, שהגולם יקום על יוצרו, ובמקום התפתחות יהיה הרס.

 

הניסוי הייחודי שנעשה בכדור הארץ הניב כנראה תוצאות יפות, עד שלב מסויים בו החלו שיבושים מסיבות שונות שלא זה המקום לדון בהם. נכנסו לכדור הארץ כוחות שליליים שלא אמורים היו להיות כאן והחלו להתפתח מלחמות, רוע, ניצול, התעללות, צביעות, שקר, הרג, דיכוי, חוסר אמון, זלזול, גזענות, יהירות, השפלה ועוד ועוד, דברים שנראים לנו כיום כמשהו שהיה תמיד בין בני האדם, אך כנראה שלא היו כלל חלק מהתוכנית המקורית.

 

כיצד מתקשר כל זה לנושאי בריאות?

הרפואה החדשה וגישות נוספות ברפואה ההוליסטית, מראות לנו את הקשר ההדוק בין הגוף לנפש, את ההיגיון הרב שיש בדברים ואת המשמעויות או המטרות הביולוגיות של המחלות.

 

אם יש מטפלים או מטופלים שחושבים שהכל אקראי וללא משמעות, אני מקווה שטיפים אלה הצליחו להצביע על כך שישנם טיעונים כבדי משקל המראים שלא יתכן שהיווצרות בני האדם היא תופעה  מקרית וחסרת מטרה ומשמעות.

 

אם אין מטרה ומשמעות לחיים אלה – אז מדוע להתאמץ לשמר אותם? מדוע להתאמץ לרפא חולים? וכן הלאה.

 

גם הרפואה המקובלת מודעת לעוצמת האמונה בתהליכי ריפוי, וזאת בעיקר דרך מחקרים המראים את כוחו של אפקט פלסבו.

הניסיון הטיפולי לאורך ההיסטוריה מראה, שככל שלאדם יש יותר מוטיבציה וסיבה אמיתית לחיות, כך סיכוייו להחלים ממחלה גבוהים יותר.

לכן, ככל שהאדם מבין טוב יותר את המטרה והמשמעות של חייו, כך הוא יוכל לעזור לעצמו בצורה טובה ויעילה יותר בתהליכי ריפוי והתפתחות.

 

אם יש מטפלים או מטופלים החושבים או מאמינים שהכל נשלט ומכוון מלמעלה, ושכל דבר הקורה לנו, אפילו הקטן ביותר, נגרם כתוצאה מהכוונה גבוהה כלשהי, הכוונה בטיפים אלה  היא להראות שישנם טיעונים כבדי משקל גם כנגד תפיסה זו:
 

א. התפיסה שהכל נשלט ומכוון מלמעלה עד הפרט הקטן ביותר אינה תואמת את המטרה המקורית של יצירת מסגרת חיים עם חופש בחירה והיווצרות מקרים לא מתוכננים שמאפשרים התפתחות.

 

ב. תפיסה זו מתעלמת מהידע וההבנה שקרו שיבושים בתוכנית המקורית, שיבושים  שממילא לא מאפשרים בהרבה מהמקרים הכוונה, הדרכה או שליטה של כוח עליון חיובי, שמטרותיו הן התפתחות ושיפור.

 

ההבנה שישנם דברים שקורים גם באופן מקרי וללא משמעות מיוחדת, יכולה לחסוך לפעמים מהמטפל והמטופל "חפירות" רגשיות עמוקות שאינן רלוונטיות לאותו מקרה.

 

לפי הרפואה החדשה, כל התוכניות הביולוגיות המיוחדות ובעלות משמעות (SBS) שמופעלות כתוצאה מקונפליקטים ומתבטאות במה שאנחנו קוראים מחלות, נועדו לעזור לנו להתמודד עם אותם קונפליקטים, בין אם הקונפליקט נוצר כתוצאה מהכוונה גבוהה כלשהי ובין אם הקונפליקט נוצר כתוצאה ממצב מקרי, אקראי וחסר מטרה או משמעות מיוחדת או כזאת שקשורה ישירות אלינו.

 

חלק מהאתגר של המטפל הוא לגלות מתי נגרמה מחלתו או בעייתו של המטופל כתוצאה ממשהו אקראי ללא משמעות מיוחדת ומתי לא.

מניסיוני האישי, במרבית המקרים יש סיבה עם משמעות לבעיית הבריאות של המטופל, אך בפירוש ישנם גם מקרים בהם גורם הבעיה הוא פיזי לחלוטין, ללא משמעות רגשית או נפשית מיוחדת.

 

וכפי שנאמר בטיפ הקודם – אפשר ללמוד, להפיק לקחים ולהתפתח מכל בעיית בריאות, גם אם היא קטנה, לא משמעותית ונגרמה בצורה אקראית לחלוטין.

 

ודבר אחרון לסיום:

כפי שהוזכר למעלה, אנחנו חלק אורגני מכוחות הבריאה, וככאלה יש לנו את היכולת לשנות דברים בעזרת כוח הרצון והמחשבה.

עקרונית מאפשרת יכולת זו לכל אדם לפתור קונפליקטים ואף להתרומם מעליהם, כך שהוא לא יהפוך קורבן להם.

 

המטפל יכול לעזור בהכוונה, תמיכה, ניקוי, חיזוק ואיזון, אך בסופו של דבר בריאותו של כל אדם היא בידיו הוא, בין אם הוא נפגע מאירועים מקריים לחלוטין ובין אם נפגע כתוצאה מתהליכים מכוונים ובעלי משמעות.

כל אדם יכול לבחור לנסות לפתור את הבעיות בכוחות עצמו או בעזרת מטפל או רופא.

חשוב לדעת ולזכור שקיימת גם האפשרות לבחור לבקש עזרה מכוחות ריפוי הקיימים ברחבי הפלנטה ומחוצה לה ורק מחכים לאפשרות לעזור לנו.

 

 

 

........................................................................................................

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.