טיפ מס' 147: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן - חלק 1

טיפ מס' 106: הילינג – חלק א'

פורסם לראשונה ב-5.10.2012

 

 

מאמר זה אינו קשור ל-GNM והוא מבוסס על ידע מלימודים בהם התחלתי בשנת 1980 וכן על ניסיון אישי כמטפל וכמטופל. זהו סוג לימוד שאינו מסתיים לעולם, וכל פעם מתגלה משהו חדש, ידע חדש, יכולת חדשה, הבנה חדשה, השפעה חדשה וכו'.

 

אין הגדרה אחת המקובלת על כולם לגבי המושג הילינג, ובמאמר זה נשתמש במושג זה כמתייחס באופן כללי לריפוי אנרגטי ללא שימוש במכשירים מלאכותיים.

ישנן שיטות רבות וטכניקות רבות של הילינג. כמו כן ישנם מרכיבים רבים הנכללים בתחום ההילינג כגון הילינג בעזרת הידיים ללא מגע, הילינג מנטלי, שימוש באבני מרפא, שימוש בצבעים, שימוש בצמחים, הילינג באמצעות תמונה ועוד.

 

הכוונה במאמר זה היא לגעת בקצרה במספר נקודות הקשורות להילינג אשר עשויות לתרום לכם, בין אם אתם מטפלים, מטופלים או מתעניינים בנושאי בריאות באופן כללי. בגלל היקף הנושא יחולק המאמר לשני חלקים או יותר. חלק ב' יופיע בטיפ מס' 107.

 

אם אתם עוסקים בהילינג אתם מוזמנים להגיב, להוסיף מניסיונכם, להעיר הערות ולתת טיפים נוספים לקוראים. אשמח לפרסם את תגובותיכם באחד ה"טיפים" הבאים. ואם אינכם עוסקים בהילינג, אך ברצונכם לספר חוויות שעברתם כמטופלים, אשמח לפרסם את אותם סיפורים שיתאימו לאופיו של ניוזלטר זה.

 

חומר ואנרגיה – הבנה בסיסית

חומר ואנרגיה הם למעשה מצבים שונים של אותו דבר, על סקאלה כמעט אינסופית של רמות דחיסות שונות, החל מאנרגיה עדינה ביותר שאיננה ניתנת עדיין למדידה ועד חומר דחוס וקשה ביותר כגון יהלום.

מבחינה פיזיקלית טהורה, חומר הוא למעשה אנרגיה מדוחסת, ואם מצליחים לפרק את החומר, משתחררת כמות אדירה של אנרגיה, כפי שקורה בפצצת אטום.

 

הגוף שלנו, על כל מרכיביו, הוא למעשה מערכת ממוחשבת משוכללת ביותר, שנוצרה לשם מטרה כלשהי והיא מתוכנתת בצורה שתאפשר לה להשיג את מטרותיה. כל פעולה שקורית בגוף נשלטת ומבוקרת בצורה חשמלית (אנרגטית) ויש כל הזמן היזון חוזר והשפעות הדדיות בין המערכות השונות בגוף.

 

צורות שונות של אנרגיה יכולות להכיל בתוכן אינטליגנציה, כפי שגלי רדיו יכולים לשאת בתוכם מידע שניתן לתרגמו לצליל או לתמונה.

יכולת ההשפעה של אנרגיה על האדם תלויה במרכיביה השונים כמו תדר, עוצמה, סוג האינטליגנציה שהיא נושאת ועוד.

 

האורה (ההילה)

האורה (aura) היא המרחב האנרגטי שנמצא סביב כל אדם והיא נוצרת כתוצאה ישירה מהפעילויות שמתרחשות אצל אותו אדם.

האורה משתנה ללא הרף בהתאם למה שקורה אצל האדם ובהתאם להשפעות חיצוניות. האורה משמשת גם כ"מערכת הנשימה" האנרגטית שלנו. כל 6 שניות בערך יש התפרצות של האורה כלפי חוץ ("נשיפה"), היא מחזיקה כך 2-3 שניות ואח"כ מתכווצת ("שאיפה") עד ההתפרצות הבאה. מה שקובע את קצב הנשימה האנרגטית הזאת הם גבישי הסידן שבעצמות. רשמים אנרגטיים חיצוניים שמגיעים אלינו, עוברים סינון ראשוני באורה ומגיעים לעצמות. גבישי הסידן שבעצמות מתמלאים בהדרגה באנרגיה זו עד שהם מגיעים לרווייה ולא יכולים להכיל יותר את אותה אנרגיה, ואז מגיעה אותה התפרצות של "נשיפה" אנרגטית ושוב מתחיל תהליך התמלאות גבישי הסידן וחוזר-חלילה. תוך כדי כך נעשים תהליכים של קליטה ועיבוד של רשמים אנרגטיים רצויים ופליטה החוצה של רשמים אנרגטיים בלתי רצויים.

 

אצל אדם בריא ממוצע יש לאורה צורה כללית של ביצה שקליפתה נמצאת בערך במרחק של אורך היד (עד קצה האצבעות) של אותו אדם, כשהיד מושטת ישרה. אך כאמור, האורה היא דינמית מאד ומשתנה כל הזמן.

 

המעטה החיצוני של האורה נקרא קליפת האורה, זוהי השכבה הצפופה ביותר באורה והיא משמשת כשכבת ההגנה האנרגטית הראשונה שלנו, כפי שהעור משמש כשכבת ההגנה הפיזית הראשונה של הגוף. המרחק של קליפת האורה מהגוף נקבע על פי עוצמת הסיגנלים האנרגטיים שיוצאים מהגוף. עוצמתם של סיגנלים אלה תלויה במצבנו הפיזי, הנפשי, הרגשי ומרכיבים רבים נוספים. מעבר לקליפת האורה נחלשים הסיגנלים שלנו במידה כזאת שהם נעשים כמעט חסרי משמעות ביחס לסביבה.

 

רשמים אנרגטיים או סיגנלים אלקטרומגנטיים מהווים את רמת המזון המעודנת ביותר והחיונית ביותר לחיינו. אך כפי שבמזון המוצק, במזון הנוזלי או באוויר יכולים להיות רעלים, כך גם במזון האנרגטי, והאורה היא האחראית לסינון הראשוני של המזון האנרגטי.

כאשר מגיע סיגנל אנרגטי אשר מזוהה ע"י האורה כמזיק לנו (למשל – מישהו שלח אלינו סיגנל של שנאה), ישנן 3 אפשרויות:

  1. קליפת האורה שלנו מספיק חזקה לשרוף סיגנל זה.
  2. הסיגנל מצליח לחדור פנימה. במקרה כזה נכנסות מערכות נוספות לפעילות הגנה וניקוי.
  3. הסיגנל לא מצליח לחדור את קליפת האורה, אך הוא לא נשרף ומתיישב על קליפת האורה כמו שלכלוך נדבק לעור. במקרה כזה הסיגנל הזה הופך למעין אנטנה שמושכת אליה סיגנלים דומים. אחד הדברים הראשוניים והבסיסיים בהילינג הוא לנקות את אותם סיגנלים שליליים אשר "התנחלו" על קליפת האורה ומשפיעים עלינו לרעה. במקרים רבים של הילינג, גם אם לא קרה בטיפול שום דבר דרמטי, מרגיש המטופל לאחר הטיפול תחושה שהוא יותר קל ושהאורה שלו יותר גדולה, וזאת בעיקר כתוצאה מניקוי אותם דברים שליליים שישבו על האורה שלו.

 

אחת הדרכים הנפוצות ל"אסוף " על קליפת האורה שלנו סיגנלים אנרגטיים לא רצויים היא להימצא במקומות צפופים, קרוב לאנשים אחרים הזרים לנו. למשל – בתור לקופ"ח או לבנק, בקניונים, באירועים המוניים, בנסיעה ברכבת או באוטובוס וכו'. בכל מצב בו אדם נמצא קרוב לאדם אחר, יש מגע בין ההילות שלהם וקיימת אפשרות שיעברו דברים שליליים מקליפת האורה של אדם אחד לקליפת האורה (ואולי אף לתוך האורה) של האדם השני. זה יכול להתבטא בכך שפתאום נקבל כאב ראש בלי לדעת את הסיבה, או פתאום אנחנו נעשים עצבניים, או מרגישים חולשה, או פתאום חולפות במוחנו מחשבות שהן מאד זרות לנו וכו'.

חשוב להדגיש שזהו רק חלק מהתמונה הכללית ואין כאן המלצה או רמיזה להימנע ממפגשים עם אנשים...

 

תחזוקה שוטפת של האורה ע"י ניקויה בעזרת מטפל, היא מרכיב משמעותי ברפואה מונעת אמיתית, ומבחינת שמירה על הבריאות היא לא פחות חשובה מתזונה מתאימה ומפעילות גופנית.

 

אחד הדברים הבסיסיים שחשוב לכל הילר ללמוד וליישם, זה כיצד לנקות את האורה של המטופל, מבלי שאותם דברים לא רצויים שהוא מנקה מהמטופל יעברו אליו. ישנן מספר טכניקות פשוטות שעוזרות למטפל לשמור על עצמו, אך הדבר המשמעותי ביותר מבחינת המטפל הוא לא להיות מעורב אישית או מעורב רגשית. ברגע שהמטפל מעורב רגשית, הוא נעשה הרבה יותר פגיע והדברים אותם הוא מנקה מהמטופל עלולים לעבור אליו בקלות. במקרה כזה, אין הבדל משמעותי אם מדובר בהילינג או כל סוג אחר של טיפול. מעורבות אישית של המטפל יכולה להיות בגלל קשר אישי קרוב עם המטופל או מישהו מבני משפחתו, בגלל אמביציה להצליח בטיפול ויהי מה או בגלל סיבות אחרות.

 

לסיום חלק זה, מובא כאן טיפ קטן המתאר טכניקה שמטרתה לעזור לנו להגן על עצמנו מבחינה אנרגטית. טכניקה זו נקראת "המגן הכחול". להלן הפרטים:

 

המגן הכחול הינה טכניקה פשוטה להגנה אנרגטית מפני סיגנלים אנרגטיים העלולים לפגוע בנו. זוהי הגנה מפני סיגנלים שעלולים להזיק לנו, הנוצרים ע"י אנשים אחרים בכוונה או שלא בכוונה. טכניקה זו עשויה לעזור מאד כאשר מרגישים חלשים אנרגטית או פגיעים, או כאשר יוצאים לסביבה שעלולה להיות מזיקה מבחינתנו. ניתן להשתמש בטכניקה זו כאשר יוצאים ליום עבודה או למקומות ציבוריים או כשיודעים שעומדים להיפגש עם אנשים שעלולים לפגוע בנו מבחינה אנרגטית. טכניקה זו אינה מתאימה למטפלים בזמן הטיפולים.

 

פירוט התהליך

לפני שאתה יוצא מהבית עמוד במקום שקט, עיניים עצומות, והבא עצמך למצב של שקט פנימי. דמה שאתה מוקף בהילה אנרגטית בצורה של ביצה, אשר קליפתה נמצאת במרחק של כ-90 ס"מ מהגוף (בערך המרחק אליו מגיעות קצות האצבעות כשהיד מושטת ישרה). באופן מנטלי דמה שקליפת ההילה נצבעת כולה בצבע כחול.

כאשר חוזרים הביתה, מומלץ להסיר באופן מנטלי את המגן הכחול לפני שנכנסים לבית. בתוך הבית או כאשר אנחנו נמצאים עם אנשים הקרובים לנו, לא מומלץ להשתמש בטכניקה זו, כי זה עלול להפריע לקשר הבלתי אמצעי עם אותם אנשים שאנחנו רוצים בקרבתם.

 

הערה: הצבע הכחול נמצא כיעיל ביותר בד"כ. אך אתם יכולים לנסות בעצמכם כל צבע שנראה לכם ולבדוק מה עובד הכי טוב בשבילכם.

 

................................................................................................................................

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.