טיפ מס' 147: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן - חלק 1

טיפ מס' 107: הילינג – חלק ב'

פורסם לראשונה ב-19.10.2012

 

 

 

בעקבות הטיפ הקודם הגיעו מספר תגובות, ובסוף המאמר שכאן מובאות שתי תגובות של כותבות אשר נתנו לי את הסכמתן לפרסם את תגובותיהן.

אתם מוזמנים להגיב גם לטיפ זה, ואשמח לפרסם את תגובותיכם באחד הטיפים הבאים.

 

..........................................................................................................................

 

 

לפני שמתחילים טיפול הילינג

תהליכי ריפוי ממשיים יכולים לקרות רק כאשר האדם נמצא תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית. כלומר – המטופל צריך להיות רגוע ונינוח ככל האפשר.

 

יש כאן משהו מעניין: אמנם לתהליך ההילינג ולכוחות ההילינג יש בד"כ השפעה מרגיעה, אך כדי להביא לכך שהטיפול יהיה יותר אפקטיבי, חשוב לעשות בהתחלה כל דבר אפשרי שיעזור להרגיע את המטופל, עוד לפני שמתחיל טיפול ההילינג בפועל.

 

תנאי ראשון לכך הוא שהמטפל עצמו יהיה רגוע ובמצב בריאותי מספיק טוב כדי לטפל. זה נכון לכל סוג של טיפול, אך על אחת כמה וכמה בהילינג. אם המטפל לא מצליח להתנקות לפני הטיפול מהריב שהיה לו בבית, או מהלחץ של האוברדראפט בבנק, או מהחשש שיפטרו אותו ממקום העבודה וכו', עלולים דברים אלה לעבור בקלות מההילה של המטפל להילה של המטופל.

 

כדי שההילינג יהיה יותר יעיל, חשוב שבזמן הטיפול המטופל יהיה רגוע ופתוח ככל האפשר מבחינה אנרגטית. אך אם אנחנו כמטפלים לא דאגנו להגיע לטיפול מספיק נקיים בעצמנו, אנחנו עלולים ללא כוונה, להעביר למטופל גם השפעות שליליות, מבלי שהוא אפילו ידע על כך.

לכן חשוב שכל מטפל יפתח לעצמו טכניקות של התנקות והרגעה לפני כל טיפול. זה יכול לכלול מקלחת, נשימות עמוקות, מדיטציה וכו'.

 

המרכיב השני ביצירת תנאים מתאימים שיאפשרו למטופל להרגיש נינוח ורגוע זו האווירה והתנאים שיש בחדר הטיפולים: ניקיון - גם ברמה הפיזית וגם ברמה האלקטרית (אנרגטית), צבעים, צמחים, רמת הרעש, רמת הקרינות האלקטרומגנטיות שיש בסביבה וכו'.

הרבה דברים בעולמות האנרגטיים עובדים בדומה לעולם הפיזי.

לדוגמא, כמו שהזבל הפיזי שלנו הוא מזון טוב לצמחים, כך גם הזבל האנרגטי שלנו הוא בד"כ מזון טוב לצמחים. טיפול הילינג טוב גורם בד"כ לכך שהמטופל יתנקה מדברים אנרגטיים שונים שאינם טובים לו ("אנרגיות שליליות"). הצמחים אוהבים אנרגיות אלה ובכך הם גם עוזרים בזמן ההילינג לתהליך הניקוי.

לכן מומלץ מאד להחזיק עציצים עם צמחים בכל קליניקה ובמיוחד במקומות בהם מתבצעים טיפולי הילינג. הצמחים היותר יעילים לכך הם בד"כ צמחים רחבי עלים ושרכים למיניהם.

 

מזרקת מים בקליניקה עוזרת גם היא ליצירת תנאים אנרגטיים טובים יותר לטיפול. המים עוזרים בניקוי האנרגטי בכך שהם קולטים אליהם ומנטרלים חלק מ"האנרגיות השליליות". רסיסי המים שנוצרים במזרקה יוצרים יונים שליליים שגם הם טובים לבריאות בכלל ולטיפולים בפרט. היונים השליליים טובים במיוחד לנטרול מטענים חשמליים סטטיים שעלולים להיות בחדר הטיפולים.

 

אמצעי נוסף שעוזר להרגיע את המטופל הוא שימוש נכון באבן אמטיסט (אחלמה).

 

שימוש באבני מרפא

מטפלים לאורך כל ההיסטוריה גילו את תכונות הריפוי המיוחדות שיש לאבנים שונות. מבנה האבנים, המינרלים המרכיבים אותן או צורת התגבשותן גורמים להתהוותן של אבנים המשדרות תדרים ספציפיים שיש להם תכונות ריפוי כגון הפחתת כאבים, הפחתת דלקות, איחוי שברי עצמות, חיזוק הכבד, עזרה בריפוי סרטן ועוד.

מסתבר שתכונותיהן של אבנים אלה מוגברות מאד כאשר האבנים מוחזקות בידיו של המטפל, ולכן יש חשיבות לדעת במדוייק ככל האפשר את תכונות האבנים בהן משתמשים, באיזו יד מתאים יותר להחזיק כל אבן, באיזה מרחק מגוף המטופל וכו'.

 

אתייחס כאן לשני דברים הקשורים לשימוש באבני מרפא:

א. מומלץ להשתמש תמיד באבנים לא מלוטשות. ליטוש האבן מחליש מאד את תכונותיה.

ב. בהשוואות בין מקורות שונים באינטרנט או בין בתי-ספר שונים, ניתן לגלות הבדלים גדולים, עד כדי סותרים, בין התכונות המיוחסות לכל אבן. משמעות הדבר היא שלפחות חלק מהמקורות טועים, דבר היוצר דילמה - על מי ניתן לסמוך?

מכיוון שאין לי תשובה חד משמעית, ההמלצה היא - למטפלים העובדים עם אבני מרפא או רוצים לעבוד איתן - לעשות הרבה ניסיונות ולראות מה עובד ומה לא.

אפשר לקצר את התהליך בעזרתם של אנשים בעלי ראיה אלקטרית (אנשים הרואים אנרגיות). אנשים אלה יכולים במקרים רבים לראות בצורה ברורה אם האבן עוזרת או לא ואיך הכי יעיל להשתמש בה.

 

שימוש באבן אמטיסט לשיפור איכות השינה

ואם כבר הזכרנו את האמטיסט, נביא כאן טיפ קטן לגבי אחד השימושים באבן זו:

אמטיסט עוזרת במקרים רבים לסובלים מנדודי שינה או קשיי הירדמות. השיטה היא פשוט לשים את האבן מתחת לכרית כשהולכים לישון.

צריך לקחת בחשבון שלפעמים השפעתה של האבן היא כזאת, שבימים הראשונים לשימוש הזה, האדם עלול לחוות חלומות סיוטים. לא צריך להיבהל מזה, כי זהו סימן מצויין לכך שהאבן מזרזת תהליכי התנקות דרך החלומות. מומלץ במקרים כאלה להמשיך להשתמש באבן כל לילה ובד"כ חלומות הסיוטים ייעלמו תוך כשבוע.

 

במקרים בהם לא מורגשת השפעה ממשית של האמטיסט בשיפור השינה, מומלץ לנסות להוסיף גם אבן מסוג לפיס לזולי (Lapis Lazuli). לפני השינה שמים את האמטיסט מתחת לכרית ואת הלפיס לזולי שמים באזור כפות הרגליים.

 

ועוד טיפ קטן בקשר לאמטיסט:

ישנם אנשים שאוהבים לשים גבישים גדולים ויפים של אמטיסט בסלון ביתם. מבחינה אנרגטית זה עלול ליצור בבית אווירה קצת כבדה או קצת רדומה, ולכן באופן כללי לא מומלץ לשים גבישים אלה לקישוט בבית. למי שאוהב את הגבישים ורגיל אליהם, מומלץ לנסות להוציא אותם מהבית (או לאחסנם במקום סגור) למשך מספר שבועות ולראות אם יש הבדל. בהתאם לכך להחליט אם להחזיר את הגבישים למקומם או לא.

 

צילום ההילה

מי שמחפש בגוגל בעברית או באנגלית מידע על צילום הילות ימצא בעיקר מידע על שתי שיטות:

א. צילום קירליאני

ב. הדמיית ההילה (למרות שבאתרים בעברית קוראים לזה "צילום ההילה")

 

יש בנושא זה הרבה אי-בהירויות, ואנסה לתת כאן הסברים שיבהירו קצת את התמונה.

 

צילום קירליאני:

זוהי טכנולוגיה ישנה מאד שהתגלתה במקרה בשנת 1939 ע"י טכנאי רוסי בשם סמיון קירליאן. הרעיון בשיטה זו הוא העברת פולס חשמלי קצר במתח גבוה מאד דרך האובייקט הנבדק, וצילום בו זמני של האובייקט וסביבתו הקרובה. הצילומים מראים מעין הילה של אור סביב האובייקט המצולם.

למעשה צילומים אלה כלל לא מצלמים את ההילה. ההסבר בשפה פשוטה הוא כזה:

כאשר טוענים גוף כלשהו (חי או דומם) בכמות גדולה מאד של אנרגיה, מעבר ליכולתו להכיל אנרגיה זו, חייבת האנרגיה העודפת להיפלט החוצה. האנרגיה שנפלטת החוצה יוצרת אינטראקציה עם האויר ועם השדה האלקטרומגנטי שבחוץ. אם האנרגיה שנפלטת החוצה היא מספיק חזקה, האינטראקציה שלה עם הסביבה גורמת לשחרור פוטונים שאותם קולט סרט הצילום הרגיש של המצלמה.

מצלמה קירליאנית אינה יכולה לצלם את כל הגוף אלא רק חלקים קטנים, ורק חלקים שאינם רגישים במיוחד למתח חשמלי גבוה. בפועל משתמשים בשיטה זו בעיקר לצילום כפות הידיים.

במשך השנים פותחה שיטת אבחון מעניינת לפי צילומים קירליאניים של כפות הידיים. הרעיון הוא, שאם ישנן חסימות רגשיות או בעיות פיזיולוגיות כלשהן בגוף, זה יתבטא גם במסלולים בכפות הידיים שדרכם יכולה האנרגיה העודפת לצאת החוצה. אך כאמור – אלה הם לא צילומים של ההילה.

 

הדמיית ההילה:

שיטה זו מוכרת בארץ בעיקר בשם "צילום ההילה", אך זה ממש לא צילום של ההילה, אלא הדמיה על בסיס של בדיקה בעזרת מכשיר ביופידבק.

ידוע מזה שנים רבות ששינויים במצב הרגשי שלנו משפיעים על המוליכות החשמלית של העור ועל פרמטרים פיזיולוגיים נוספים. על בסיס זה עובדים מכשירי הביו-פידבק וכן "מכונות אמת".

לצורך פיתוח מערכת ההדמיה לקחו קבוצה של אנשים שרואים הילות ובדקו מה הם רואים על אנשים במצבים רגשיים שונים. במקביל בדקו את השינויים שהראו מכשירי הביופידבק אליהם היו מחוברים הנבדקים.

על בסיס הממצאים שהתקבלו פותחה המערכת שהיא למעשה מחשב עם מצלמה דיגיטלית וביופידבק. הנבדק מניח את כף ידו השמאלית על יחידת החישה של מכשיר הביופידבק והמחשב מעבד את הנתונים המתקבלים ומתרגם אותם לצבעים בהדמיית ההילה המופיעה על צג המחשב.

ההבדל העיקרי בין מערכת זו למערכות ביופידבק אחרות היא האינטגרציה עם הנתונים שהוכנסו למחשב על בסיס המחקרים שנעשו עם אנשים שרואים הילות. זה מאפשר שיטת הדמיה שהיא אטרקטיבית מבחינה ויזואלית ונוחה יחסית לפיענוח התוצאות. אך כאמור, זוהי רק הדמיה ולא צילום של ההילה.

 

PIP:

ישנה שיטה שיש בה מרכיב ממשי של צילום ישיר של חלקים בהילה, אך גם היא אינה צילום מלא של ההילה. שיטה זו נקראת PIP (ראשי תיבות של Polycontrast Interference Photography) והיא פותחה ע"י ממציא אנגלי בשם הארי אולדפילד. 

 

הרעיון שעומד בבסיס השיטה הוא ההנחה שמצלמת וידאו דיגיטלית רגילה קולטת גם את האנרגיות של ההילה, ואם נצליח באמצעים אלקטרוניים לסנן את כל התדרים שמסתירים לנו את תדרי ההילה, ניתן יהיה להציג על מסך המחשב את ההילה, כולל שינויים שקורים בזמן אמיתי.

הארי אולדפילד הצליח לפתח מערכת שלמה, המאפשרת גם אבחון לפי צילומי ההילה וגם טיפול באמצעות מערכת משוכללת של קריסטלים, בהם הוא מטפל בהתאם לאבחון.

מערכת זו מעניינת מאד ואף רואים בה התרחשויות בהילה, אך היא מציגה רק דברים מסויימים וחלקיים מההילה. מערכת זו יקרה מאד ודורשת לימוד יסודי כדי להגיע ליכולת פיענוח טובה. יש בארץ לפחות מטפל אחד שהביא מערכת כזאת לארץ ועובד איתה כבר די הרבה שנים.

 

מערכת צילום שנותנת תוצאות המזכירות במידה מסויימת את אלה של מערכת ה-PIP פותחה בעשור שעבר ע"י חברת CNOGA ("לראות את הנוגה") מישראל ואף הוצגה באתר של החברה. לאחרונה הוסרו פרטי המצלמה מאתר החברה ולא ידועה לי הסיבה לכך.

 

למיטב ידיעתי אין עדיין בשוק הפתוח אף מצלמה או מערכת שיכולה באמת להראות את ההילה האנושית. אם למישהו מכם יש מידע אחר, אשמח מאד לשמוע על כך ואף לשתף את כל הקוראים.

 

ולסיום, עוד טיפ קטן שעשוי להיות שימושי:

פרחים הם למעשה אנטנות בעלות יכולת חזקה של שאיבת אנרגיה. הפרח קולט את אנרגיית השמש ואנרגיות אחרות ומוליך אותן אל הפלנטה דרך הגבעול.

כאשר אנחנו מבקרים אדם חולה ומביאים לו פרחים, אם אנחנו מחזיקים את הפרחים מול החולה כאשר הגבעולים מופנים אלינו, אנחנו למעשה שואבים אנרגיה מהחולה ומחלישים אותו. אם לעומת זאת יהיו הגבעולים מופנים אל החולה והפרחים אלינו, ישאבו הפרחים אנרגיה מאיתנו ויחזקו את החולה.

 

.................................................................................................................................

 

להלן תגובות לחלק א' (טיפ 106):

מאמר יפה.

אני עוטפת את עצמי במגן בצבע זהב לפני טיפול בכלל ולפני ניקוי הילה במיוחד. זה עוזר מאד.

 

נכתב ע"י נאוה נוריאל, טיפולי מגע ואנרגיה, שחזור גלגולים קודמים, דמיון מודרך, רייקי, ניקוי הילה. טל' 054-2214252

 

................................................................................................................................

 

עידן

כמובן שכל כך תודה על המאמר הנפלא הזה

קראתי אותו פעמיים

אני שומרת אותו בטלפון כדי שיהיה זמין ומחכה מאד למאמר הבא.

 

אני באמת לא אוהבת להיות בתור ומקבלת כמעט תמיד כאבי ראש.

 

אני שמה לב ש'לכלוך' אנרגטי נדבק אלי בטעות ואני יודעת שזה משום שאפשרתי לו. בטעות.

 

אני יודעת שיש לי תדר גבוה והרבה אנרגיה. אנשים מתלהבים מזה ורוצים לקבל קצת.

אני בטעות מאפשרת להם ואח"כ נזכרת שזו האנרגיה שלי והיא לא מתאימה להם

זה כמו להעביר לך מהשערות שלי אם אתה קירח.

 

אני יודעת איך לנקות את ההילה שלי במדיטציה

ותודה שהזכרת לי עד כמה זה נחוץ לי על בסיס יומיומי.

 

זו פעם ראשונה שאני שומעת על גבישי הסידן. אני מעוניינת לשמוע עוד – בבקשה.

תודה רבה והמשך שבוע נפלא

 

נכתב ע"י ד"ר דפנה לב, מומחית לספורט ותזונה בסדנאות וקבוצות לבריאות,

בעלת האתר http://www.aley-daphna.co.il

 

 

תגובה של עידן לגבי שאלתה של דפנה על גבישי הסידן:

העיקרון כאן הוא אותו עיקרון שעליו פועלים שעוני הקוורץ. ידועה התכונה של גבישים אשר פועמים אנרגטית בקצב קבוע. קצב זה תלוי במשך הזמן שלוקח לגביש להגיע לרווייה אנרגטית ואז הוא חייב לפלוט החוצה את האנרגיה שמילאה אותו.

הממצא לגבי ההילה וגבישי הסידן לא התגלה ע"י חוקרים מהממסד המדעי בעזרת מכשירי מדידה משוכללים, מאחר ולא היו אז (ואולי גם לא קיימים עדיין) מכשירים כה עדינים. זה התגלה לפני כ- 40 שנה ע"י אדם בעל יכולות ריפוי יוצאות דופן, רגישויות חישה גבוהות במיוחד, יכולת בלתי רגילה של ראיה אלקטרית וכן הרבה ידע והבנה עמוקה של הדברים.

אני מעריך שגם הילרים בעולם העתיק הכירו תכונה זו ואולי אף יש רפרנסים כתובים על כך שאינני מכיר. 

 

................................................................................................................................

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.