טיפ מס' 84: אובדן שמיעה באוזן ימין – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה בעברית ב-23.3.2012

 

 

 

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע"י ד"ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד"ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (מרץ 2012) 25 ניתוחי מקרים של ד"ר דה לאון.

..............................................................................................................................

CASE STUDY #25

 

תאריך: יולי 2011

מטופל: גבר בן 84, ימני.

 

תלונות סובייקטיביות: המטופל הופיע עם אובדן שמיעה באוזן ימין מזה שבועיים, אחרי זיהום בסינוס שעכשיו כבר פתור. הוא מדווח שזה קרה כבר לפני כן בעבר אך חזר לאחר מספר ימים.

התבוננות: נמצא שלמטופל יש תנועה טובה וטווח תנועה טוב בצוואר עם מתח מזערי בשרירים. בדיקות שמיעה הראו שאכן יש לו קושי לשמוע באוזן ימין בהשוואה לאוזן שמאל.

האיברים שנפגעו: אוזן תיכונה ימנית: 

שכבת נבט: אקטודרם      

מרכז שליטה במוח: האזור השמאלי של הטמפרו-באזל

 

הסבר של ה-GNM: אוזן תיכונה ימנית: קונפליקט של שמיעה; קונפליקט של אי-רצון לשמוע משהו שקשור לצד של השותף. אובדן השמיעה קורה בשלב הריפוי. המטופל יצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS) ולהימנע מכל נסיגה בגלל טריגרים.

 

הבנה של ה-GNM: המטופל הבין את ההסבר וזיהה שקונפליקט השמיעה שלו קשור לבת זוגו שאומרת לו שהוא צריך להפסיק לכסח את הדשא וכל עבודות הגינה ולהשאיר לנכד שלהם לעשות עבודות אלה (ה-DHS שלו). אולם, הוא מדווח שהוא נהנה לעבוד בחוץ ולכסח את הדשא ומרגיש שהוא עדיין עם יכולת פיזית טובה מאד לבצע את המשימות. הוא מצהיר שהוא עייף מכך שכל אחד אומר לו מה הוא צריך להפסיק לעשות כי הוא נעשה זקן יותר. הוא לא רוצה לשמוע שרק בגלל העובדה שהוא מזדקן, הוא לא יכול לעשות את הדברים מהם הוא נהנה ושהוא מסוגל לעשותם. יש לציין שאשתו, בתו וחתנו נכחו בפגישה וכולם הסכימו שהם לא יגידו לו יותר להפסיק לעשות את הדברים שהוא נהנה לעשות ובמיוחד בחוץ בחצר.

 

תוצאות: בביקור חוזר לאחר 10 ימים דיווח המטופל ששמיעתו השתפרה ב-95% ושהיא כמעט נורמלית. בביקור חוזר נוסף שבועיים לאחר מכן, הוא דיווח ששמיעתו חזרה להיות נורמלית.

 

........................................................................................................

 

הערה של עידן:

קונפליקט השמיעה הנ"ל הוא אותו סוג קונפליקט שגורם לטינטון (טיניטוס).קצת הרחבה של הנושא ניתן למצוא במאמר הזה: טינטון (טיניטוס) - לפי ההבנות של הרפואה החדשה

 

........................................................................................................

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.