טיפ מס' 90: דורבן בעקב – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-4.5.2012

 

 

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע"י ד"ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד"ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (מאי 2012) 25 ניתוחי מקרים של ד"ר דה לאון.

 

..............................................................................................................................

 

 CASE STUDY #23

 

תאריך: נובמבר 2011

מטופל: אישה בת 44, ימנית.

 

תלונות סובייקטיביות: קליינטית התקשרה למשרד במאי 2011 לייעוץ טלפוני. היא דיווחה שיש לה כאב בעקב השמאלי מאז יולי 2010, אשר אובחן כדורבנות בעקב. היא ציינה שהעקב השמאלי כה כאב שזה גרם לה לצלוע. היא הצהירה שהכאב היה קשה יותר בבוקר ושבסוף היום היא היתה צולעת עם כאב חריף בעקב שמאל. היא היתה מודאגת מאד מאחר והיא היתה אמורה לצאת תוך מספר ימים לנסיעה עסקית לניו-יורק והיא ידעה שנסיעה זו כרוכה בלהיות על רגליה שעות ארוכות בכל פעם. היא לא חשבה שהיא תוכל לעמוד בסבל הנסיעה בגלל הכאב.

 

האיברים שנפגעו: עקב שמאלי (דורבנות בעקב):                          

שכבת נבט: המזודרם החדש                             

מרכז שליטה במוח: המדולה של הקורטקס

 

הסבר של ה-GNM: דורבנות בעקב שמאל: קונפליקט של ירידת ערך עצמי הקשור לביצועים שלה ("לא יכולה להחזיק מעמד") בקשר לקונפליקט אמא/ילד (מאחר שהיא ימנית), גורם לדה-קלציפיקציה (אובדן סידן) בשלב האקטיבי של הקונפליקט. המטרה הביולוגית של תוכנית ביולוגית מיוחדת זו (SBS) היא לחזק את העקב כדי לשפר את הביצועים. בשלב הריפוי יש בניה מחדש של התאים (רה-קלציפיקציה) עם נפיחות, שגורמת לכאב של "דורבן בעקב". המטופלת נמצאת כעת בריפוי תלוי, מאחר שהיא ציינה שיש לה את הכאב בעקב כמעט 10 חודשים. הקונפליקט המקורי שלה חייב להיות מזוהה ולהיות מובא למודעותה כדי שתוכנית ה-SBS תוכל להשלים את עצמה.

 

הבנה של ה-GNM: המטופלת זיהתה שהקונפליקט שלה חייב להיות קשור לביזנס שלה (שהיא רואה כ"בייבי" שלה) ולסטרס סביב השינויים בצוות ההנהלה שלה. היא דיווחה שלפני שהתחיל אצלה הכאב בעקב, המנהל שלה עזב את העסק. היא נאלצה אז לתפוס את מקומו עד שהיא תמצא מחליף. בכל אופן, כמו שהיא התחילה למלא את תפקידיו, היא הופתעה מכמות הדברים שהוא ביצע עבור העסק וכמה תפקידים הוא ביצע בפועל שהיא לא היתה מודעת אליהם (ה-DHS שלה). היא הבינה עד כמה הוא עשה בפועל עבור החברה והרגישה לא מתאימה לחלוטין להמשיך עם הרבה מהפרוייקטים שהוא יזם. היא הרגישה שהיא לא מסוגלת לבצע את המשימות של מנהלה הקודם באותה רמה שהוא עשה זאת. היא התחילה להרגיש לחץ יתר מלעשות את התפקיד שלו ואת שאר הדברים עליהם היתה אחראית כולל לטפל במשפחתה. היא הרגישה נמחצת ו"לא מסוגלת להמשיך", מה שהוביל לשינויים בעקב השמאלי שלה, כשהגוף ניסה לחזק את העקב כדי לעזור לה לשפר את הביצועים. הומלץ לה לעשות את ההקשר בין הכאב בעקב שלה לבין הלחץ בעסק שלה שהשפיע על יכולתה לעמוד בכל מטלותיה החדשות. היא התבקשה לעבוד גם על האצלת סמכויות ולהשלים עם התפקיד הזמני החדש שלה עד שימצאו מחליף מתאים.

 

תוצאות: אחרי הייעוץ הטלפוני לא שמענו ממנה במשך 6 חודשים. אז היא דיווחה שאחרי הייעוץ שלנו, היא יכלה לראות שיפור של 85% בכאב בעקב. היא הודתה שלא היו לה בעיות כלשהן עם העקב בנסיעתה לניו-יורק, ושהיא שיננה לעצמה כל הזמן שזה "בטוח בשבילה ללכת" מכיוון שכאב העקב נגרם בגלל הסטרס בעסק שלה. היא דיווחה רק על הרגשה כללית של כאב בכף הרגל מכל ההליכות, אך לא קרוב כלל למה שהיא חשבה שהיא תרגיש בהתחשב בדורבני העקב שלה. מספר שבועות לאחר מכן, היא ציינה שהיא אפילו לא חושבת יותר על העקב השמאלי שלה, מאחר ולא היה לה כל כאב שיש טעם להזכירו. היא מצהירה שהיא השלימה עם התפקידים החדשים שלה בעבודה ושהיא העבירה יותר מטלות לעובדים אחרים. היא מודה שהיא מרגישה שיפור של כ-90%. 

   

........................................................................................................

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא מדיציני, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.