טיפ מס' 254: פירות וירקות בכמוסות

פורסם לראשונה ב-25.5.2018

 

 

כדי לשמור על אמינות רבה ככל האפשר של טיפים אלה, אני משתדל להכניס מעט ככל האפשר מאמרים שיש בהם אלמנט מסחרי או פרסומי. ובאותם מקרים בהם כתבתי טיפים שיש בהם בעקיפין גם אלמנט של פרסום או קידום למשהו שאני קשור אליו עסקית, המניע העיקרי לעשות זאת היא המחשבה שיכולה להיות בדבר תועלת לציבור הקוראים.

 

גם טיפ זה נכנס מבחינתי בקטגוריה של דברים שאני קשור אליהם עסקית, והחלטתי לפרסמו, מתוך אמונה שהמידע כאן יכול להועיל לפחות לחלקכם.

 

 

תזונה ותוספי תזונה ככלי עזר לריפוי

לפני שלמדתי את הרפואה החדשה, נושא התזונה ותוספי התזונה היה מאד מרכזי בטיפולים שלי. אך מאז שלמדתי את הרפואה החדשה, הדגש הטיפולי עבר באופן ברור לכיוון הגורמים הרגשיים למחלות.

 

הרפואה החדשה מלמדת לפתור את הקונפליקטים ולהחלים בעיקר בעזרת המודעות, ידע והבנה.מניסיוני האישי, בדומה לניסיונם של מטפלים רבים נוספים, נוכחתי שהמודעות, הידע וההבנה אמנם חיוניים לתהליך הריפוי, אך במקרים רבים יש צורך להוסיף עוד מרכיבים לטיפול, והתזונה היא אחד המרכיבים החשובים.

 

הדבר בולט במיוחד במקרים של מטופלים אשר מגיעים אלינו במצב גופני ירוד וקשה בעקבות מצבים של קונפליקטים לא פתורים לאורך זמן, או מצבים מתמשכים של "ריפוי תלוי", או בעקבות טיפולי כימותרפיה שהתישו אותם ופגעו משמעותית בגופם, ולפעמים עם הצורך להתאושש במקביל גם מניתוח ו/או הקרנות ו/או השפעות של תרופות שונות.

 

דוגמא למצב נוסף בו נושא התזונה עשוי להיות קריטי, הוא המצב בו המטופל נמצא בשלב הריפוי ממחלה שבה היה גידול בשלב האקטיבי של הקונפליקט. במחלות מסוג זה (למשל: סרטן המעי הגס, סרטן ערמונית, סרטן בנאדיות הריאה, סרטן בלבלב ועוד), בשלב הריפוי מפורק הגידול ע"י חיידקים ו/או פטריות. חיידקים אלה (בעיקר ממשפחת השחפת) צורכים הרבה חלבונים, ואם המטופל לא יקפיד לאכול מספיק חלבונים, הוא עלול להחלש מאד, עד כדי מצבים מסוכנים. במצב כזה, זו תהיה טעות רצינית לעשות דיאטה של ניקוי רעלים או צום מיצים לפני השלמת תהליך הריפוי הטבעי.

 

מוצרי התזונה של חברת ג'וס-פלאס (+Juice Plus)

לא אתפלא אם רבים מכם שמעו על מוצרים אלה, שנמכרים בישראל כבר מספר שנים.

אישית שמעתי עליהם מזמן, אך לא התייחסתי, בין היתר כי לא רציתי אז להיכנס למשהו שנמכר בשיווק רשתי.

לאחרונה נחשפתי למוצרים של ג'וס פלאס בעקבות מקרה בו מוצרים אלה עזרו בצורה משמעותית למטפל שאני מכיר היטב וסומך על יושרו ועל רמתו המקצועית.

 

החלטתי להיכנס יותר לעומק העניין, והתרשמתי מאד מכמות העדויות של אנשים שמוצרים אלה עזרו להם במיגוון עצום של בעיות בריאות, ולפעמים במצבים ששום דבר אחר לא עזר.

ישנן גם עדויות של מטפלים, כולל נטורופתים והרבליסטים, אשר הופתעו לראות עד כמה עזרו מוצרים אלה למטופליהם ואף לעצמם. חלקם העידו שהם הקפידו על תזונה בריאה ועל אכילה רבה של ירקות ופירות, ולמרות זאת, ולמרות זאת, רק לאחר שהתחילו להשתמש בתוספים אלה הושג הריפוי.

 

אני מכיר תוספי תזונה הרבה יותר מתוחכמים מהתוספים של ג'וס-פלאס וחלקם אף אולי יותר יעילים לדברים ספציפיים.

אז מה גרם לי לכתוב דוקא על מוצרי ג'וס-פלאס?

הפשטות שבהם וההוליסטיות שלהם.

 

המיוחד בתוספים אלה זה שהם למעשה פשוט שילוב של מבחר ירקות ופירות. אך באופן מפתיע, לסינרגיה שביניהם ולגיוון שלהם יש השפעה מיטיבה ומועילה לגוף שהיא  ניכרת יותר מאשר אכילה של הרבה פירות וירקות.

אכילת ירקות ופירות היא חשובה בכל מקרה, אך הניסיון והמחקרים מראים שהוספת המוצרים האלה מאפשרת השגת תוצאות בריאותיות שאינן מושגות מאכילת ירקות ופירות, אפילו אם בכמות גדולה, ללא המוצרים.

 

המוצרים העיקריים של ג'וס-פלאס הם 3 סוגים של כמוסות:

  1. מבחר של 9 סוגי פירות.
  2. מבחר של 9 סוגי ירקות.
  3. מבחר של 10 סוגי פירות יער וענבים עם תוספת של פולי קקאו.

 

מכיוון שמדובר בירקות ופירות נטו, הגוף מוצא ולוקח את מרבית הויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק, עם כל המיקרו-נוטריאנטים הנלווים, כפי שהם מופיעים בטבע. זה מפחית בהרבה את הצורך לעשות חישובים של מינונים וכן את הרגישויות למוצרים.

 

החברה מקפידה שכל הירקות והפירות יהיו נקיים לחלוטין משאריות של חומרי ריסוס והדברה (דרגת ניקיון גבוהה יותר מההגדרה של מוצרים אורגניים),  והם נקטפים בשיא הבשלות, במועד בו התרומה התזונתית שלהם לאדם היא הגבוהה ביותר.

 

מיגוון מרכיבי התזונה שהגוף מקבל ממוצרים אלה בצורה סינרגטית (להבדיל מחומרים מבודדים), מאפשר לפלורה של המעיים לשגשג ולהגיע לאיזון, מה שמייעל מאד את היכולת החיסונית של הגוף.

במקביל, יש לגוף יותר אפשרות לבצע תהליכי שיקום והתחדשות, שלפני-כן הוא התקשה לעשות בגלל חוסרים תזונתיים, וכן בזכות ההשפעה נוגדת החמצון המגוונת שיש לתוספים אלה, במיוחד כשמשלבים את שלושת סוגי הכמוסות.

 

מלבד הכמוסות הנ"ל שמהוות בעיקר את הפן של מיקרו-נוטריאנטים, יש לג'וס-פלאס גם שייקים שמייצגים את הפן של מאקרו-נוטריאנטים, כלומר, הם מהווים סוג של ארוחה מאוזנת המכילה את כל אבות המזון, כולל חלבון, וכן מרכיבים מ-17 סוגי פירות וירקות. השייקים עשויים כך שהם לא גורמים לעומס על הגוף. 

 

 

עדויות

העדויות הרבות של משתמשים על השיפורים שמוצרים אלה הביאו לחייהם מקיפות מיגוון רחב ביותר של בעיות בריאות.

למי שיפנה אלי אוכל לשלוח באימייל מיגוון גדול של עדויות כתובות או קישורים לעדויות מצולמות.

 

הרבה מאד מהמשתמשים מדווחים על כך שהמוצרים של ג'וס-פלאס הוסיפו להם הרבה אנרגיה, הם פחות עייפים, ישנים יותר טוב ומתפקדים יותר טוב.

 

ישנן עדויות מעניינות על שיפור הקשב והריכוז, כולל הפחתה ואפילו הפסקת השימוש בריטלין, על ירידה במשקל, על הקלה מכאבים שנמשכו שנים, ועל הגעה לאיזון ברמת הסוכר בדם, רמת הכולסטרול, רמת הטריגליצרידים, שיפור תפקודי הכבד ועוד.

 

ישנן עדויות רבות על היעלמות כאבי ראש ומיגרנות, על היעלמות כאבים שונים אחרים, ובמיוחד בולטות עדויות על מקרי ריפוי מפיברומיאלגיה.

 

ישנן עדויות רבות בנושא פריון. נשים שבמשך שנים לא הצליחו להיכנס להריון, וזמן לא רב אחרי התחלת השימוש בג'וס-פלאס הן הרו והביאו ילדים לעולם.

ישנן גם עדויות רבות עד כמה עוזרים המוצרים בזמן ההריון, בלידה ואח"כ בהנקה ובתפקוד שלאחר הלידה.

 

וישנן גם עדויות על תמיכה בתהליכי ריפוי מסרטן בעזרת מוצרים אלה.

 

 

עדויות כתובות רבות לגבי מיגוון של בעיות בריאות יש בקישור הזה: עדויות כתובות

 

עדויות מצולמות ביו-טיוב יש (בין היתר) בקישור הזה: עדויות מצולמות

ניתן לראות עדויות גם בקישור הזה: סיפורי לקוחות ג'וס-פלאס

 

 

מידע כללי על המוצרים והחברה יש באתר הזה, שמקושר גם אלי: האתר של ג'וס-פלאס

 

 

מחקרים

המוצרים של ג'וס-פלאס מוגדרים למעשה כמזון.

רק בישראל הם סווגו כתוספי מזון כדי שהמדינה תוכל לקחת עליהם מסים...

ולמרות שהחברה נזהרת מאד מלייחס למוצרים אלה תכונות ריפוי, נעשו עליהם עד כה כ-30 מחקרים קליניים.

ניתן לראות מידע על מחקרים אלה בקישור שכאן: מחקרים

 

 

ניסיון להבין את "סוד הקסם" שבמוצרים אלה

זה ניסיון ראשוני שלי להבין מה גורם להשפעות המיטביות שיש למוצרים אלה על משתמשים רבים.

ברור לי שבמשך הזמן אבין טוב יותר נושא זה.

חשוב להדגיש שמדובר במוצרים שמהווים מזון  ולא בתרופות. לכן גם לא ניתן להבטיח שום דבר לגבי השפעתם על אדם זה או אחר או על סימפטומים ספציפיים.

 

כמטפל, חשוב לי בעיקר לדעת אם המוצרים אכן יכולים לעזור למטופלי או לא.

התייחסויותי כאן למוצרים מתבססות בעיקר על עדויות רבות של משתמשים מישראל, אשר קראתי אותן במקורות שונים או צפיתי בהן ביוטיוב, וחלק מההתייחסויות מתבססות על מחקרים מדעיים שבוצעו על מוצרים אלה.

 

 

1. גיוון רב של מרכיבי תזונה

חלק מהעדויות הן של מטפלים מקצועיים, נטורופתים והרבליסטים, אשר מקפידים בעצמם על אכילה מרובה של פירות וירקות וגם ממליצים על כך למטופליהם, ולמרות זאת הם גילו ששימוש בכמוסות השפיע בחלק מהמקרים בצורה הרבה יותר משמעותית לטובה מאשר רק תזונה עשירה בפירות וירקות או תזונה כזו בשילוב עם תוספי תזונה אחרים.

 

אחד ההסברים הוא, ששילוב הסוגים השונים של פירות וירקות מאפשר לגוף לקבל מיקרו מרכיבי תזונה שהוא לא קיבל אותם ממקורות אחרים, וזה מאפשר לגוף לעשות תהליכי ניקוי והתחדשות שלא התאפשרו ללא אותם מרכיבים תזונתיים.ידוע באופן כללי, שמוח האדם יכול לייצר כמעט כל חומר שהוא זקוק לו, בתנאי שיש לו את חומרי הגלם הדרושים.

 

הרבה אנשים לא מקפידים על תזונה מספיק טובה, וביחד עם קצב החיים המהיר של ימינו, נוצרים חסרים תזונתיים וסטרס, שמגבירים את הסיכויים להתפתחותן של בעיות בריאות. מוצרי ג'וס-פלאס מספקים לגוף חלק גדול ממרכיבי התזונה שחסרים לו. מחקרים קליניים הראו ירידה משמעותית בסטרס החמצוני וברדיקלים החופשיים אצל משתמשים במוצרים אלה.

 

 

2. זמינות ביולוגית גבוהה

מחקרים מדעיים שנעשו על מוצרי ג'וס-פלאס הראו שמלבד הגיוון הרב של מיקרו-נוטריאנטים, הזמינות הביולוגית שלהם לגוף גבוהה מהרגיל (כלומר, הם מגיעים מהר יחסית למחזור הדם ובכמות גדולה יחסית).

זה מתייחס לחומרים כגון ביטא-קרוטן, ביטא-קריפטוסנטין, ליאוטין, זיקסנטין, ליקופן, פולאט, ויטמין C וטוקופרולים כולל אלפא טוקופרול (ויטמין E).

 

 

3. תהליכי ניקוי

רובנו נחשפים יום-יום לחומרים רעילים לגוף, שחלקם מצטברים בגוף וחלקם אף במוח. החומרים הרעילים מגיעים דרך המזון, המים, האויר, תרופות שונות, זריקות לחיסונים, חומרי ניקוי, משחות שיניים, חלקיקי פלסטיק ומתכת מאריזות של מזונות ומבקבוקי מים מינרליים, חומרי קוסמטיקה ועוד ועוד.

 

המזונות הצמחיים הלא מתועשים ולא אורגניים מכילים חומרי ריסוס רעילים ביותר שמשמשים להדברת מזיקים ולקטילת עשבים "שוטים".

 

המזונות מהחי מכילים את ההורמונים והאנטיביוטיקה שמקבלים בעלי החיים וכן את חומרי הריסוס שיש בצמחים אותם אוכלים בעלי החיים.

 

המים מכילים כלור, פלואור (בחלק מהמקומות), מתכות כבדות ועוד

 

האויר מכיל את גזי הפליטה של כלי רכב, מפעלי תעשייה והתחנות לייצור חשמל.

 

הדטרגנטים בחומרי הניקוי השונים הם חומרים רעילים לגוף, שחלקם אפילו מאפשרים לחומרים לא רצויים לחדור את המחסום דם-מוח ולהגיע למוח.

 

לגוף אין יכולת להיפטר בעצמו מחלק מאותם חומרים רעילים (בעיקר מתכות כבדות), ואלה הולכים ומצטברים בו.

 

יש בצומח חומרים אשר מאפשרים לגוף להתנקות ממתכות כבדות ע"י כך שהם נקשרים למולקולות של המתכות הכבדות ומוציאים אותן מהתאים בהם הצטברו, אל מערכות ההפרשה.

כנראה שבמוצרים של ג'וס-פלאס ישנם גם חלק מחומרים אלה.

 

זה יכול אולי להסביר את ההשפעה המפתיעה שיש לג'וס-פלאס בחלק מהמקרים של אוטיזם.

ישנן עדויות רבות המצביעות על כך שמרבית מקרי האוטיזם ב-20 שנה האחרונות נגרמים בגלל נוירו-טוקסינים שיש בחיסונים שמקבלים התינוקות, ובעיקר בחיסון המשולש נגד חצבת, אדמת וחזרת (MMR).

חומרים טבעיים בפירות והירקות שבכמוסות של ג'וס פלאס מצליחים כנראה להוציא מהמוח חלק מאותם חומרי רעל מהחיסונים שהצליחו להגיע למוח ולפגוע בו, וככל שהשימוש במוצרים אלה נעשה בשלב יותר מוקדם, כך יש סיכוי גבוה יותר להציל את אותם ילדים, או לפחות לשפר את מצבם.

 

מלבד זאת, שילוב מרכיבי התזונה המגוונים שיש בג'וס-פלאס, מאפשר לגוף לזרז ולשפר את תהליכי הניקוי הטבעיים שנעשים באופן שוטף בכבד.

 

 

4. נוגדי חמצון

המוצרים האלה (ובמיוחד השילוב של שלושת סוגי הכמוסות) עשירים בנוגדי חמצון חזקים, וזו עוד אחת התכונות שמוסיפות להשפעה המיטיבה שלהם. מחקר קליני הראה אצל משתמשי ג'וס פלאס ירידה משמעותית בסטרס החמצוני וירידה של כ-75% בכמות הרדיקלים החופשיים.

נמצא ששימוש במוצרים אלה משפר את ההגנה על רקמת האנדותל בדפנות הפנימיים של כלי הדם הקטנים ולשיפור של כ-36% בזרימת הדם בנימים שמוליכים אל שכבת האפידרמיס בעור. זה יכול להסביר במידה רבה את שיפור מצב העור אצל רבים מהמשתמשים במוצרים אלה.

 

 

5. השפעות על מערכת העצבים

מקריאת כמות גדולה של עדויות, ההתרשמות שלי היא שלמוצרים אלה יש השפעה שמעוררת ומחזקת את מערכת העצבים הסימפתטית, וזה מה שגורם למשתמשים להרגיש יותר ערניים ופחות עייפים. זה מזכיר במידה מסויימת השפעות של סטרואידים, אך ללא תופעות הלוואי של סטרואידים.

 

לפי הרפואה החדשה אנחנו יודעים שתהליכי ריפוי משמעותיים קורים רק תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית. לכן ישנה כאן תעלומה מסויימת, כי המציאות מראה שתוספים אלה עזרו ועוזרים להמוני משתמשים להתרפא, אפילו ממחלות קשות.

 

אין לי עדיין הסבר חד משמעי לסתירה שיש כביכול בדברים, ואני מרשה לעצמי להעלות כאן את ההשערה הבאה:

 

בפירות והירקות מהם עשויים המוצרים של ג'וס פלאס, ישנם גם הרבה חומרים המחזקים את מערכת העצבים הפארא-סימפתטית.בשעות היום, כאשר לוקחים את התוספים, מתחזקת למספר שעות ההשפעה הסימפתטית. זה נותן יותר אנרגיה, פחות עייפות, וגם מפחית זמנית מצבי דלקת וכאבים.

בשעות המנוחה, ובעיקר בשינה בלילה, מתחזקת ההשפעה הפארא-סימפתטית ומתחזקים תהליכי הריפוי, גם בעזרת החומרים שיש במוצרים.

ישנן הרבה עדויות של משתמשים המעידים שהשינה שלהם השתפרה מאד בעקבות השימוש במוצרים אלה.

להערכתי, חלק מהשיפור בשינה נובע מהאצת תהליכי ניקוי הגוף שמאפשרים המוצרים.

השילוב של תהליכי ניקוי ושיפור השינה מחזק מאד את שאר תהליכי הריפוי, וכך השילוב המעניין של חיזוק ההשפעה הסימפתטית במשך היום וחיזוק ההשפעה הפארא-סימפתטית בלילה מאפשר, בהרבה מקרים, תהליכים מרשימים של הקלת סימפטומים מצד אחד והאצת תהליכי ריפוי טבעיים מצד שני.

 

למעשה מחזקים המוצרים גם את מערכת העצבים הסימפתטית וגם את המערכת הפארא-סימפתטית, ועוזרים להביאן לפעילות יותר אופטימלית.

 

לא ידוע לי עד כמה ההשערה הנ"ל נכונה ומדוייקת, ואשמח לקבל תגובות, בעיקר מהמטפלים שביניכם אשר גם מכירים את מוצרי ג'וס-פלאס.

 

 

הערה חשובה:

כל הנ"ל נכתב על דעתי האישית ואינני מייצג כאן את ג'וס-פלאס או כל גורם אחר.

ג'וס-פלאס כחברה שואפת לאפשר לכמה שיותר בני אדם  לחיות אורח חיים בריא יותר, בעיקר ע"י גישור על פערי התזונה (בין מרכיבי התזונה להם זקוק גופנו לבין מה שאנחנו מצליחים לאכול בפועל) בעזרת המוצרים, והיא מקפידה לא להציג את מוצריה כבעלי תכונות ריפוי או יכולות ריפוי.

 

 

   

.........................................................................................................................

 

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.