טיפ 274: מה צפויה הרפואה לגלות ב-20-10 שנים הקרובות

פורסם לראשונה ב-1.3.2019

 

 

זהו עוד אחד מאותם טיפים בהם אני מרשה לעצמי קצת "להתפרע" ולתת דרור למחשבותי והבנותי, גם כאלה שאין לי אפשרות להוכיח את נכונותן וגם אם יסתבר שאני טועה בגדול.

 

המטרה כאן היא לנסות לחזות איזה מהדברים שגישות שונות של הרפואה האלטרנטיבית כבר יודעות, יוכרו בעתיד הקרוב כנכונים ואמיתיים גם ע"י הציבור הרחב וציבור הרופאים, ואיזה מהדברים שנחשבים כיום כאמיתות בסיסיות ברפואה המקובלת, יתבררו כתיאוריות שגויות.

 

הדברים כאן מבוססים בעיקר על הידע וההבנות שיש לי מהרפואה הגרמנית החדשה, בתוספת ידע והבנות ממספר גישות נוספות, כולל ידע אזוטרי.

הרשימה כאן היא חלקית בלבד, בידיעה שאין אפשרות להכניס בטיפ כזה את כל הדברים שלהערכתי ישולבו ברפואה בעתיד.

 

כמו כל תחזית, אני לוקח בחשבון שהדברים עשויים להתפתח במציאות בצורה שונה לחלוטין.

 

כל תגובה ותובנה מצדכם, הקוראים, תתקבל בברכה.

 

 

הערה מקדימה

על רקע ההתקדמות הטכנולוגית האדירה שיש בעולם בכלל וברפואה בפרט, אנחנו נוטים להסתכל על הרפואה של לפני 100 שנה ויותר כרפואה מיושנת ופרימיטיבית למדי.

 

מכיוון שיש האצה עצומה בגילויים חדשים וביכולות הטכנולוגיות, סביר להניח שבעוד כ-20-10 שנה נסתכל על הרפואה של היום כרפואה ישנה ומיושנת.

 

אחת הבעיות העיקריות ברפואה המקובלת היא, שלמרות ההתפתחות המדעית והטכנולוגית העצומה, לא השתנו התפיסות, האמונות והתיאוריות הבסיסיות עליהן מושתתת רפואה זו.

שינוי משמעותי ברפואה יוכל לקרות רק כאשר אחוז מספיק גבוה של אנשים בציבור הרחב וכן של רופאים, יגלו ויבינו שחלק משמעותי בטיפולים של הרפואה המקובלת מבוסס על תיאוריות, אמונות ותפיסות שגויות וכן על אינטרסים של כסף ושליטה.

 

 

א. תיאוריות בסיסיות ברפואה של היום אשר תתגלנה כשגויות

 

 1. רבות מהמחלות נגרמות ע"י מיקרובים (וירוסים, חיידקים ופטריות)
  התיאוריה המקובלת אומרת שמחלות רבות נגרמות כתוצאה ממיקרובים שמצליחים לחדור לגוף ולחולל בו נזקים עד שהמערכת החיסונית מצליחה או לא מצליחה להתגבר עליהם.

  המדע יגלה שכמעט כל המיקרובים שנחשבים כמחוללי מחלות נכנסים למעשה לפעילות רק בשלב הריפוי, תוך תאום מלא עם הגוף, כדי לעזור לגוף לשקם את אותם נזקים שנגרמו לו בשלב האקטיבי של הקונפליקט.

  עוד יסתבר בעתיד, שהנזקים שנגרמים לגוף בשלב האקטיבי של הקונפליקט, נגרמים בכוונה, תוך שליטה ובקרה מלאים של המוח, וזאת כחלק מתוכנית ביולוגית שמופעלת כתוצאה מהופעת קונפליקט ביולוגי, ומטרתה של התוכנית הביולוגית היא לעזור לאדם להתמודד עם הקונפליקט.

  הרפואה גם תגלה בעתיד הנראה לעין, שמרבית הסימפטומים אשר נחשבים כסימפטומים בעייתיים של מחלה, הם למעשה סימפטומים של שלב הריפוי, ושבחלק גדול מהמקרים (ואולי אף ברב המקרים) אין צורך לתת תרופות.
  במקום להגיד על סימפטומים או מחלה כלשהי "זה ויראלי", או "זה בגלל חיידק", יתחילו להגיד: "זה שלב הריפוי מקונפליקט X...".

   
 2. גידולים סרטניים הם תוצאה של תאים שיצאו משליטה ומתרבים ללא בקרה
  התיאוריה המקובלת כבר עשרות שנים, וגם כיום, אומרת שגידולים סרטניים הם תוצאה של תאים שמסיבה לא ברורה הפכו להיות לא נורמליים. הם מתחלקים ללא כל פיקוח וללא סדר, משתלטים על האיברים הסמוכים להם ומפריעים להם בתפקוד, יכולים לגדול לכל גודל, להשתלט על הגוף ולהרוג אותנו. לכן כדאי להרוג את התאים הסרטניים מוקדם ככל האפשר, גם אם הרג תאים אלה גורם נזקים לגוף.

  המדע יגלה שגם גידול סרטני הוא חלק מתוכנית ביולוגית שמופעלת כתוצאה מקונפליקט ביולוגי. התאים שנחשבים כסרטניים הם לא תקלה של הטבע, אלא הם נוצרים, נשלטים ומבוקרים באופן מלא ע"י המוח לצורך מטרה מסויימת, בהתאם לסוג הקונפליקט.

  המדע גם יגלה, שכל התוכניות הביולוגיות (מלבד מספר קטן של יוצאות מן הכלל) שיש בהן גידול של תאים המאובחנים כגידולים סרטניים, כוללות גם דרכים טבעיות לפירוקם של גידולים אלה. פירוק הגידולים קורה בפועל כאשר המוח מזהה שכבר אין צורך בהם.

  בעתיד הלא רחוק, ההתייחסות לשימוש בכימותרפיה כפי שהוא עדיין מקובל גם כיום, תהיה די דומה להתייחסות שלנו כיום לשיטות שונות של טיפולים שהיו נהוגות בימי הביניים.
   
 3. חלק גדול מהגידולים הסרטניים הם "גרורות"
  התיאוריה המקובלת כיום אומרת שתאים סרטניים מגידול ראשוני יכולים להתנתק מהגידול, לזרום בנוזל הלימפה או הדם, "להתנחל" במקום כלשהו בגוף וליצור גידול סרטני חדש שנקרא גרורה.

  המדע יגלה שתיאוריה זו שגויה מיסודה ושלמעשה אין דבר כזה גרורות. כל גידול חדש הוא תוצאה של קונפליקט ביולוגי חדש.
  בהחלט יתכן קשר בין אבחון של מחלת הסרטן בגוף או התפתחותה של מחלה כזאת, לבין הופעת קונפליקט חדש או אפילו מספר קונפליקטים חדשים, שכל אחד מהם עלול לגרום למחלה נוספת ולגידולים חדשים.
   
 4. החיסונים הצילו את האנושות
  לפי התיאוריה המקובלת, מגיפות נגרמות בגלל וירוסים או חיידקים שעוברים מאדם חולה לאדם בריא, והחיסונים הצליחו למנוע תהליך זה של הדבקות ולהציל מיליוני בני-אדם מפני מחלות ומגיפות קשות.

  מחקרים רבים מראים כבר כיום עד כמה הטענה הנ"ל אינה נכונה ואינה עומדת במבחן המציאות. הולכים ומתרבים המחקרים אשר מראים שהחיסונים גורמים להרבה יותר נזקים מאשר תועלת.
  האמת לגבי החיסונים תחלחל בשנים הקרובות גם לרופאים וגם לציבור הרחב.
  המדע לא יוכל להתעלם מהעובדה שלמעשה לא הצליחו עד היום להוכיח, לפי הקריטריונים המדעיים המקובלים, את קיומו של אף אחד מאותם וירוסים שנחשבים כמחוללי מחלות ושכנגדם מחסנים.
  אחת מאבני הדרך הבולטות בנושא זה היה "משפט החצבת" שהתנהל בגרמניה בשנים 2017-2012, בו פסק בית המשפט הפדרלי הגבוה בגרמניה שלא הוכח קיומו של וירוס החצבת, ושאף אחד מאותם מחקרים שניסו להוכיח את קיומו של הוירוס לא עמד בקריטריונים המדעיים המקובלים.

  המדע יגלה שגם המגיפות הקשות שהיו בעבר הרחוק והקרוב נגרמו כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים ו/או השפעות אנרגטיות משמעותיות.

  המקרה של מאשה ודאשה מראה שאפילו במקרה של תאומות סיאמיות שהיתה להן מערכת דם משותפת, אחת יכלה לחלות במחלה "ויראלית" מידבקת כגון חצבת, והשניה נשארה בריאה!
   
 5. רמה גבוהה של כולסטרול גורמת למחלות לב
  התיאוריה המקובלת אומרת שהתקפי לב נגרמים בגלל חסימות בעורקים הכליליים, אשר גורמות לכך ששריר הלב לא מקבל מספק דם ואז יש התקף.
  תיאוריה נוספת שמקובלת ברפואה אומרת שהחסימות בעורקים הכליליים נוצרות בגלל רמה גבוהה של כולסטרול בדם, ולכן יש חשיבות להוריד בעזרת תרופות או כל אמצעי אחר, רמות של כולסטרול בדם שנחשבות גבוהות מדי.

  לפי מחקרים לא מעטים, המדע יודע כבר כיום, שהתרופות להורדת כולסטרול גורמות ליותר נזקים מתועלת ושהן אינן מפחיתות את התמותה מהתקפי לב.

  בעתיד הלא רחוק יתגלה ליותר ויותר רופאים ולחלקים גדולים יותר בציבור הרחב, שגם התיאוריה המקובלת לגבי הגורמים למחלות לב היא שגויה וגם התיאוריה לגבי הכולסטרול היא שגויה.
  יותר רופאים ויותר אנשים מהציבור הרחב יבינו שגם מחלות לב נגרמות כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים ולא מחסימות עורקים (לפי הרפואה החדשה ישנם 3 סוגים עיקריים של קונפליקטים שיכולים לגרום למחלות לב), ויותר רופאים ואנשים יבינו שהגוף מעלה את רמות הכולסטרול בכוונה בגלל בעיה כלשהי (שנגרמת כתוצאה מקונפליקט), ושהכולסטרול הוא חלק מפתרון הבעיה ולא להיפך.
   
 6. לחץ דם גבוה הוא מסוכן ויש הכרח להורידו, גם אם התרופות גורמות לנזקים
  הרפואה המקובלת מודה שב-95% מהמקרים של יתר לחץ דם היא לא יודעת מהם הגורמים לבעיה!
  הטיפול באנשים הסובלים ממה שנחשב ברפואה כיתר לחץ דם, מבוסס על תיאוריות וסטטיסטיקות, לפיהן יתר לחץ דם יכול לגרום למחלות כגון התקפי לב, פגיעה בשריר הלב, אירועים מוחיים, פגיעה בכליות, פגיעה בעיניים ועוד.
  מלבד המלצות רגילות לתזונה יותר בריאה ופעילות גופנית, מבוסס הטיפול בעיקר על מתן תרופות שונות להורדת לחץ הדם.

  יותר ויותר רופאים יבינו בעתיד הנראה לעין, שהגוף מעלה את לחץ הדם בגלל צורך מסויים ולא בגלל תקלה או טעות. לכן הורדה מלאכותית של לחץ הדם ע"י תרופות סינטטיות, גורמת ליותר נזקים מתועלת ולא מאריכה את תוחלת החיים, אלא להיפך.
   
 7. סרטן במוח הוא כמו כל סרטן אחר ויש להתייחס אליו בהתאם
  התיאוריה המקובלת אומרת שגידולים סרטניים במוח הם, בדומה לגידולים סרטניים אחרים, נוצרים מתאים שיצאו משליטה ובקרה, יכולים לגדול ללא הגבלה ויכולים ליצור גרורות, ולכן יש לחסלם מהר ככל האפשר.

  בשנים הקרובות, יותר רופאים ויותר אנשים מהציבור הרחב יבינו שיש הבדל גדול בין גידולים של תאי גליה במוח (שמהווים את מרבית הגידולים במוח) לבין שאר סוגי הגידולים במוח.
  גידולים של תאי גליה במוח מופיעים רק בחצי השני של שלב הריפוי, לאחר משבר הריפוי, והם נועדו להשלים את תהליך שיקומם של הנוירונים שנפגעו עם הופעתו של קונפליקט. ברגע שהמוח מזהה ששיקום הנוירונים הושלם ואין יותר צורך בגידול, הוא דואג לפיזורים וספיגתם של התאים העודפים.
  במרבית המקרים בהם מגלים במוח גידולים של תאי גליה, הגידולים ייעלמו מעצמם בצורה טבעית אם האדם דואג לכך שהוא לא יהיה מושפע מהשפעות חוזרות של אותו קונפליקט.
  התערבות כירורגית גורמת במרבית המקרים ליותר נזק מתועלת, במיוחד בגידולים מסוג גליובלסטומה (GBM).

  כל הנ"ל לא מתייחס לגידולים במוח שמופיעים בבלוטת ההיפופיזה, או בבלוטת האיצטרובל או במקלעת הדמים, שם אלה הם גידולים מסוג אחר.
   
 8. מחלות רבות נגרמות בגלל גורמים גנטיים שעברו בתורשה מההורים
  הרפואה המקובלת מתייחסת למספר לא מבוטל של מחלות או בעיות רפואיות כאל כאלה שנגרמות בגלל תורשה גנטית.

  התגליות של האפיגנטיקה ב-20 שנה האחרונות מראות ששינויים גנטיים מתרחשים כל הזמן כתוצאה מדברים שונים שהאדם חווה בגלל השפעות חיצוניות שונות, לחצים, קונפליקטים וכו'. 

  המדע יגלה שחלק גדול מהמחלות שנחשבות כתורשתיות ושהתינוק נולד איתן, הן למעשה תוצאה של קונפליקטים שחווה העובר בזמן ההריון או בלידה עצמה או בימים הראשונים לחייו.
  זה כולל גם את תסמונת דאון.
   
 9. החיידק הליקובקטר גורם לכיבים עיכוליים ולגזילת ויטמין B12, אבץ וברזל
  התיאוריה המקובלת כיום ברפואה (שני חוקרים אוסטרליים קיבלו על תגלית זו פרס נובל) אומרת, שהחיידק הליקובקטר פילורי אחראי ל-95-90% מהמקרים של כיבים עיכוליים בקיבה ובתריסריון, וכן לגזל מהגוף של ויטמין B12, אבץ וברזל.

  המדע יגלה שגם כיבים עיכוליים נגרמים כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים ושהחיידק הליקובקטר פילורי אינו הגורם לכיבים אלא להיפך - יש לו תפקיד לעזור בשלב הריפוי לשקם את הכיבים שנוצרו בגלל הקונפליקט.
   
 10. לוקמיה (סרטן הדם) היא אחת מצורות מחלת הסרטן
  התיאוריה הרווחת ברפואה המקובלת היא שלוקמיה היא סוג של סרטן, למרות שאין במחלה זו גידולים או גרורות.

  המדע יגלה שהסימפטומים השונים המאובחנים כלוקמיה, הם ברובם סימפטומים של שלב הריפוי מקונפליקטים שפוגעים בעצמות ובמח העצמות.
   
 11. הכימותרפיה היא מרכיב הכרחי בטיפולים בחלק מסוגי הסרטן
  הסטטיסטיקה הרפואית מראה כבר הרבה שנים, שהכימותרפיה עוזרת במקרה הטוב ב-5% מהמקרים. אמנם חלה במשך השנים התקדמות גם בתחום הכימותרפיה, אך התועלת שלה היא עדיין מוגבלת מאד והרפואה המקובלת יודעת שהכימותרפיה גורמת לנזקים ב-100% של המקרים. למרות זאת ממשיכים עדיין להשתמש בכימותרפיה בהרבה ממקרי הסרטן.

  בעתיד הלא רחוק, ההתייחסות הכללית של האנושות לשימוש בכימותרפיה תהיה דומה להתייחסות שיש לנו כיום לגבי חלק משיטות הטיפול שהיו נהוגות בימי הביניים, או אף יותר גרוע.

 

 

ב. הבנות אלטרנטיביות נוספות שתהיינה חלק אורגני ברפואה


הערה מקדימה:
המצב המקובל כיום בישראל הוא שיש את מערכת הרפואה המקובלת, אשר "הסכימה" להכניס לתוכה (בעיקר מסיבות כלכליות ולחץ מהציבור הרחב) חלק מהשיטות שנחשבות כ"רפואה משלימה".
רפואת העתיד תהיה רפואה אינטגרטיבית המשתמשת בצורה הטובה ביותר עבור המטופלים ביתרונות של כל אחת משיטות הטיפול המוכרות.
משמעות הדבר היא, שכל אותן שיטות טיפול "משלימות" שנמצאות כיום בשולי המערכת הרפואית, וכן שיטות "משלימות", "אלטרנטיביות" או הוליסטיות אחרות שעדיין לא נכנסו למערכת הרפואית הממוסדת, יהפכו להיות חלק מסל הטיפולים הכולל המוצע לציבור הרחב, וכל מטופל יקבל את הטיפולים שנמצאו כמתאימים לו ביותר מתוך הסל הכולל של השיטות.

 

 1. התפתחות אישית
  לפי ההערכות של הרפואה הגרמנית החדשה, כ-99% מהמחלות נגרמות כתוצאה מקונפליקטים ביולוגיים וכ-1% מהמחלות נגרמות כתוצאה מרעלים שונים.
  במציאות בה אנו חיים אין עדיין אפשרות להימנע לחלוטין מקונפליקטים שגורמים למחלות, אך ישנן דרכים שעוזרות להימנע מחלק מהקונפליקטים, לפתור קונפליקטים קיימים יותר מהר ולהחלים יותר מהר.

  התפתחות אישית היא כנראה הדרך העיקרית שמאפשרת להימנע מחלק מהקונפליקטים, וגם כאשר אנחנו כבר נמצאים תחת השפעה של קונפליקט שגורם להפעלת תוכנית ביולוגית (מחלה), ככל שהאדם נמצא ברמת מודעות והתפתחות אישית גבוהה יותר, יש לו בד"כ אפשרות לפתור יותר מהר ויותר בקלות את הקונפליקט ולהחלים מהר יותר מהמחלה.

  משמעות הדבר היא שהתפתחות אישית תהפוך להיות המרכיב העיקרי בארגז הכלים של הרפואה המונעת.התייחסויות להתפתחות אישית ובריאות יש בטיפים האלה: 105, 272, 41, 163, 207 ועוד.

  הערה:
  להערכתי האישית, אחוז המחלות שנגרמות מרעלים עלה ועדיין עולה ביחס להערכות של הרפואה החדשה, בעיקר בגלל הסיבות הבאות:
  - התינוקות של היום מקבלים הרבה יותר חיסונים מאשר בעבר. החיסונים מכילים  נוירוטוקסינים ורעלים אחרים, אשר חלקם גם מגיע למוח.
  - חלק גדול יותר מהמזונות כיום מכילים יותר חומרים רעילים, בעיקר בגלל ריסוסים.
  - אחוז גדול יותר של אנשים לוקחים כמויות גדולות יותר של תרופות.
  - האויר שאנחנו נושמים מזוהם יותר מאשר בעבר.
  - שימוש רב בחומרי ניקוי וחיטוי רעילים בבית ובעבודה.
   
 2. טיפולים אנרגטיים
  ידוע כבר הרבה שנים שלמעשה כל התהליכים שקורים בגוף נשלטים ומבוקרים בצורה אלקטרומגנטית.עיקר השליטה והבקרה נעשית ע"י המוח, באמצעות מערכת העצבים, אך ישנן בגוף עוד מערכות אנרגטיות רבות בעלות תפקידים חיוניים, שלמדע אין עדיין כלים לזהותן ולמדוד את פעילותן.

  חלק גדול מהפעילויות שמבצע המוח נגרמות כתוצאה מהחלטות והשפעות של מערכות אנרגטיות אינטליגנטיות הנמצאות במכלול האנושי ויכולות להכתיב למוח לבצע פעולות שונות.

  קונפליקטים ביולוגיים מתבטאים קודם כל ברמה האנרגטית, ורק לאחר מכן ברמה הפיזית. לכן, במקרים רבים, טיפולים אנרגטיים (בעיקר סוגים שונים של הילינג), יכולים להיות יעילים לא פחות (ולפעמים אף יותר) משיטות טיפול יותר פיזיות.

  יש מיגוון רחב של טיפולים אנרגטיים. הסוגים השונים של הילינג מבוססים על יכולותיהם של המטפלים, על מידת הכרתם של המטפלים את ההילה (aura) ותכונותיה, על רמת ההתפתחות האישית והרוחנית של המטפלים, ועל הידע והיכולת של המטפלים להשתמש גם בעזרים אנרגטיים כמו צמחי מרפא, אבני מרפא (קריסטלים), צבעים, פרחים, מתכות אצילות ועוד.

  רפואת העתיד תכלול גם טיפולים אנרגטיים שונים, ולא מן הנמנע הוא שבשלב מסויים הטיפולים האנרגטיים יהפכו להיות הטיפולים העיקריים ברפואה.
  התייחסות לטיפולים  אנרגטיים יש בטיפים האלה: 106, 107, 109, 89, 100, 249 ועוד.
   
 3. אחריות אישית
  לפי המנטליות השלטת ברפואה המקובלת כיום, האחריות על הבריאות של האזרחים מוטלת על כתפי הרופאים ורשויות הבריאות.
  לדוגמא: לפי מנטליות זו (והחוקים שנחקקו בהתאם), רשאי משרד הבריאות לקחת בכוח ילד מידי הוריו, אם הילד חולה בסרטן וההורים לא מוכנים שהוא יקבל את הטיפולים המקובלים.

  המנטליות שתעמוד בבסיס הגישה של הרפואה בעתיד תהיה זו האומרת שהאחריות לבריאותו של כל אדם היא בידי האדם עצמו ושהיחידי שיכול באמת לרפא את החולה, הוא החולה עצמו. תפקידם של המטפלים והרופאים יהיה לתת לכל חולה את מיטב הכלים שיעזרו לו לרפא את עצמו, מלבד באותם מקרים בהם יש הכרח בהתערבות כירורגית או אחרת כדי להציל את חייו של המטופל ולהביאו למצב בו הוא יכול להמשיך לטפל בעצמו.
   
 4. הטיפול בגורמים הרגשיים והנפשיים הוא החשוב ביותר
  ההבנה שמרבית המחלות נגרמות בגלל גורמים רגשיים ולא פיזיים, נאמרה כבר למעלה במספר צורות.
  הבנה וידיעה זו תהפוך בעתיד לאבן יסוד ברפואה. זה יפחית בהרבה את הצורך בטיפולים הפיזיים, כולל הטיפולים הפולשניים והכימיים/ביולוגיים למיניהם, שעולים הון תועפות לכלכלת המדינה ובהרבה מקרים הם לא נחוצים וגורמים לסבל מיותר לחולה

 

 

ג. מפתח חיוני לבריאות בכל עת

 

אחד המפתחות החיוניים להגיע לבריאות טובה ולשמור עליה הוא שהאדם יהיה מחובר לעצמו.

הכוונה במושג "להיות מחובר לעצמי" היא בעיקר להיות קשוב פנימה לדברים שאני באמת רוצה לעשות, לדברים שאני באמת אוהב, לדברים שבאמת מתאימים לי וגורמים לי להרגיש טוב, לדברים שבאמת ממלאים את חיי במשמעות, לדברים שאני מרגיש ישר וכנה איתם, ללא זיופים, בלי לשקר את עצמי.

במקרים רבים החיים גורמים לנו להתרחק מעצמנו בגלל החינוך שקיבלנו, הרצון לרצות את ההורים או מישהו אחר, הרצון להיות מקובל בחברה או לעשות רושם טוב, אילוצים כלכליים, התחרותיות שקיימת כבר מגיל הגן ועוד ועוד.

 

חלק לא מבוטל מהקונפליקטים שגורמים למחלות, קשורים לכך שהאדם לא מספיק מחובר לעצמו, ובמרבית המקרים אותם אנשים לא מודעים לקשר בין המחלה שלהם לכך שהם התרחקו מעצמם.

 

ככל שאדם פחות מחובר לעצמו, כלומר שהוא חי יותר לפי דעות של אחרים, או לפי מה שמקובל, או לפי דעות, תפיסות ואמונות שאינן מתאימות לו וכו', כך אותו אדם צריך להשקיע יותר אנרגיה כדי לתחזק את אותם דברים שאינם טבעיים לו. הפער שנוצר בין איך שהוא חי לבין מה שבאמת מתאים וטבעי לו, עלול להיות כזה שלא תהיה לו יותר אנרגיה לתחזק את הדברים החיצוניים והוא יקרוס, בצורה שתתבטא במחלה כלשהי.

 

הנושא של "להיות מחובר לעצמי" אינו שיטת טיפול. זהו מרכיב חיוני ליצירת מצב של בריאות אמיתית ולכן זה משהו שנכון להתייחס אליו בכל שיטת טיפול.

 

הגורמים המשפיעים ביותר על כך שהאדם יהיה מחובר לעצמו באמת הם ההורים ומוסדות החינוך.

 

שילוב כוחות של מוסדות הבריאות, מוסדות החינוך וההורים, בשימת דגש מיוחד על גדילתם והתפתחותם של ילדינו בהתאם לטבעם האמיתי, בהתאם לנטיותיהם הטבעיות ובהתאם ליכולותיהם, יכול להביא לשינויים מרחיקי לכת לטובה בחברה האנושית.

מבחינת הבריאות, זה יחסוך הרבה מחלות והרבה כספים על טיפולים מיותרים, והתרומה של זה לחברה ולכלכלה עשויה להיות משמעותית בצורה שקשה לדמיינה כיום. 

 

 

 

.........................................................................................................................

 

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

 

......................................................................................................................... 

 

 

תגובות של קוראים

 בעקבות תגובה ראשונה שקיבלתי על מאמר זה, ובהסכמת הכותבים, אוסיף כאן כל תגובה שאקבל, בתנאי שהתגובה עומדת בסטנדרטים של אתר זה, עם כבוד הדדי, ללא השמצות, ללא גידופים ועם התייחסות עניינית לנושא.

 

תגובה שהגיעה ב-1.3.2019 (פרטי הכותבים שמורים במערכת):

היי עידן,

התוספת שלי לגבי האדם המחובר לעצמו ואחריות אישית:

 

החולי הגובר הוא ביטוי למנגנון כלכלי כללי בו אנו משתפי פעולה מרצון.

תפקיד הכלכלה הנוכחית הוא לצמוח, מה שמושג ע"י הגדלת הביקוש.

הכלכלה צריכה לשכנע אותנו כל הזמן שמה שחסר לנו נמצא אצלה, וזו מכונה גם כלכלת הצריכה או כלכלת החוב.

הדרך לשכנע הנה בהחלשה שלנו, שפרושה הרחקה שלנו מעצמנו, ממה שבאמת נחוץ לנו.

מערכת הבריאות היא מקרה קיצוני של הכלכלה, בה השיכנוע עובד דרך איום קיומי או סבל.

וחיסונים הם מקרה קיצוני של "אנחנו לא שווים כלום מרגע הוולדנו".

אפילו אנשים עם הגיון סביר פועלים בניגוד אליו בעיתות לחץ, כשהפגז מתפוצץ.

לכן היכולת לנטילת אחריות אישית מוטלת בספק, הן בחיים הכלכליים היומיומיים ובפרט בנושאי בריאות.

ההשערה שלי ששיעור האוכלוסיה שמסוגל לקחת אחריות הנו זעום, ולא משתנה משמעותית בחלוף הזמן ובהצטבר הידע.

 

ומה לנו כי נלין אם אנו שותפים מרצון?

האור בקצה המנהרה הוא בהפוך על הפוך. כאשר סנטורים רבים ימצאו את עצמם עם ילד עם הפרעות קשב וריכוז ונכדים "אוטיסטים".

 

בברכה, 

 

.........................................................................................................................