טיפ מס' 66: סרטן שחלות - עדות-1

 

פורסם לראשונה בעברית ב-18.11.2011

 

מובאת כאן עדות של פרופסור גרמני אשר אצל בתו התגלה סרטן בשחלות והיא החליטה לנהוג באופן מלא לפי המלצותיו של ד"ר האמר. עדות זו פורסמה באנגלית באתר של ד"ר קרוליין מרקולין מקנדה, תלמידתו של ד"ר האמר. הכותרת של העדות היא גם קישור למקור באנגלית.

 

..................................................................................................................................

 

 

מאת פרופ' ד"ר האנו בק (1992)

 

פרופ' ד"ר האנו בק: מ-1961 עד 1988, ד"ר בק היה פרופסור להיסטוריה ומדעי הטבע באוניברסיטה של בון, גרמניה. ב-1986 אירגן ד"ר בק דיון באוניברסיטה שלו על התגליות המדעיות של ד"ר האמר. הוא הזמין עמיתים מהפקולטה לרפואה, שופטים, עורכי דין, ביולוגים, ביוכימאים וכן פציאנטים. למרות הסכמה ראשונית של הרקטור לאירוע זה, חדר הישיבות, בו אמור היה להתקיים הדיון על "הרפואה החדשה", היה נעול – לא ניתנה רשות להיכנס!

 

ב-1992 פרסם ד"ר בק את ספרו "סרטן ניתן לריפוי. ד"ר לרפואה רייקי גירד האמר – דוגמא לדיכוי של ידע".

 

ד"ר בק (1992): "הרפואה הקונבנציונלית אינה מסוגלת עדיין לממש את טענתה בדבר יכולת השחזור (reproducibility). ע"י דיכוי הידע של הרפואה הגרמנית החדשה חוסם הממסד הרפואי תפיסה רפואית חדשה שכבר מזמן היתה צריכה להיוודע."

 

...............................................................................................................................

 

"המנתח קרא בעליזות: 'האמר צדק!'"

 

ב-1988, בתי אלמוט אובחנה עם סרטן שחלות (ovarian cancer). מאחר וזו היתה, לפי הרפואה המקובלת, מחלה "מסכנת חיים", נאמר לנו שיש לבצע ניתוח באופן מיידי.

 

בכל אופן, אנחנו, המשפחה, ואלה ש"ידעו" נשארנו רגועים למדי.

 

לאחר שצילום CT  של הבטן אישר שהגידול גדל בקצב מהיר, התייעצנו מייד עם ד"ר האמר. ד"ר האמר הריע לבתי ואמר: "ברכותי, אלמוט, עברת את החלק הגרוע ביותר של זה! בטוח שעברת קונפליקט חריף מאד [של אובדן], שנפתר עכשיו". [ב-1986, נפטרה אימה של אלמוט].

 

בזכות הידע של ה-GNM  שהיה לבתי ובזכות מילות עידוד אלו, ההלם של האבחון (diagnosis shock) נמנע לחלוטין.

 

לפי החוק הביולוגי השלישי ("המערכת האונטוגנטית של גידולים ומקבילים לסרטן"), לאלמוט היה באותו זמן גידול קלאסי של שלב הריפוי (שקדם לו נמק ברקמות במשך השלב האקטיבי של הקונפליקט).

 

לגידול בשחלה זה אופייני, שתוך מספר חודשים, הגידול הופך לציסטה קשה, שניתן להסירה בניתוח ללא קושי. עד שהציסטה קשה לגמרי, הגידול מספח עצמו לרקמות שמסביב. כאשר זה מאובחן בשלב זה, הרפואה המקובלת מפרשת בטעות את הגידול כ"סרטן פולשני".

 

בקיצור, כולנו היינו משוכנעים בנכונות ממצאיו של ד"ר האמר, בעיקר כי הכרנו רבים ממקרי ההצלחות שלו.

הרופאים ניסו ללחוץ על בתי, אך לשווא.

 

אלמוט נהגה לפי עצותיו של ד"ר האמר (למרות הפחד של רב האנשים) וחיכתה שנה שלמה לפני שנותחה. בתקופה זו הבטן שלה היתה כה גדולה שרבים הניחו שהיא בהריון. יותר מאוחר, אחדים אפילו שאלו, אם אלמוט כבר ילדה...

 

באותו זמן, ד"ר האמר שיתף פעולה עם מנתח, שהתרשם ביותר ממחקרו. פציאנטים, אשר אותם נהג ד"ר האמר לשלוח למרפאתו של אותו מנתח, טופלו באופן מלא על בסיס המלצותיו של ד"ר האמר.

 

שם, בנוכחותו של ד"ר האמר, ציסטה שנעטפה לגמרי, שהיתה בגודל של כדורגל ובמשקל של 4.5 ק"ג, הוסרה מבטנה של אלמוט.

המנתח קרא בעליזות: " האמר צדק! – יום לפני הניתוח הרופא הפנימי של המרפאה עשה את הדיאגנוזה  הבאה: "הבטן כולה מלאה בגרורות. אין שום דבר נוסף שאנחנו יכולים לעשות! לא ניתן לנתח!"

 

יש לציין שהניתוח תועד במלואו ולכן לא ניתן להתכחש אליו או לתארו בצורה מסולפת.

 

אחרי 10 ימי מנוחה קצרים במיטה, אלמוט הורשתה לחזור הביתה, שם היא המשיכה להחלים במהירות.

דוגמת הרקמה שנשלחה לפתולוג לאחר הניתוח אישרה את הדיאגנוזה הרשמית: סרטן שחלות ממאיר מאד.

 

מאז עברו תשע שנים. חשוב לציין זאת, כי זה לא תואם את האמונות של הספקנים הרפואיים ולא את האסטרטגיה של אלה הנחושים לדכא ידע רפואי חדש.

 

עד היום, בתי מרגישה טוב יותר מאי-פעם.

 

אך מה קרה למנתח?

המנתח המועיל, אשר באופן ברור ביצע ניתוחים מוצלחים ושהוא, עם המעורבות של ד"ר האמר, יכול היה לשפר את המוניטין של המרפאה, 'נקרא לסדר' והונחה ע"י ההנהלה לחדול מעשיית ניתוחים על בסיס העקרונות של הרפואה הגרמנית החדשה. מאותו יום, מטופלים שהופנו ע"י ד"ר האמר נדחו.

 

בקשר לניתוח של בתי, חוייבתי לשלם רק עבור שהייתה בבית-החולים; ההתייחסות לניתוח עצמו היתה כאילו הוא לא קרה מעולם. כך הצליחה ההנהלה למחוק כל סימן של הניתוח.

איך טיפלה בכך הנהלת החשבונות? איך הם רשמו את העלויות המעשיות שהיו מעורבות? נראה שכל דבר אפשרי כדי להשתיק רופא מתחרה או מנתח, אשר בחר את הנתיב הנכון.

 

תוספת

בינתיים אלמוט התחתנה. במאי 1997 היא ילדה תינוק בריא במשקל של כ-4 ק"ג; ילד, שללא הרפואה הגרמנית החדשה של ד"ר האמר, לא היה נולד מעולם.

 

תודה לך.

 

 

  ........................................................................................................

  

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.