טיפ מס' 70: דלקת ורידים ברגל – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה בעברית ב-16.12.2011

 

 

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע"י ד"ר אלוין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד"ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה 20 ניתוחי מקרים של ד"ר דה לאון.

 

..............................................................................................................................

 

 

 

CASE STUDY #11

 

תאריך: מאי 2011

מטופל: אישה בת 64, ימנית.

 

תלונות סובייקטיביות: המטופלת אובחנה לא מזמן עם דלקת בורידים השטחיים בשוק השמאלי שלה. הורידים נראו נפוחים ומורחבים. היא לא התלוננה על כאבים אך היתה מודאגת בקשר לנפיחות.

 

התבוננות: הורידים השטחיים בשוק השמאלי נראים רחבים ומודלקים וקצת רגישים למישוש.

 

האיברים שנפגעו: ורידים בשוק השמאלי: שכבת נבט: המזודרם החדשמרכז שליטה במוח: המדולה של הקורטקס

 

הסבר של ה-GNM: ורידי רגל שמאל: קונפליקט כדור ושרשרת; ההרגשה שהיא כבולה בהקשר לאמא/ילד גורמת לתהליך של נמק בורידי הרגל בשלב האקטיבי של הקונפליקט ודלקת ורידים בחלק הראשון של שלב הריפוי. באופן פוטנציאלי היא כבר בשלב הריפוי והיא תצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS).

 

הבנה של ה-GNM: המטופלת הבינה את ההסבר וזיהתה שהקונפליקט שלה קשור לביקור של הרופא אצל בעלה שסובל עכשיו מדמנציה. היא מדווחת שהרופא אמר לה שהדמנציה שיש לבעלה היא "דמנציה של האונה הקדמית" שהיא הסוג הגרוע ביותר שיש (ה-DHS  שלה). היא ציינה שאבחון זה גרם לה להרגיש "כבולה" ועצבנית מכך שאולי היא לא תוכל לטפל יותר במה שכרוך בטיפול ודאגה לבעלה, שאותו היא רואה עכשיו כ"ילד", ולכן הורידים ברגל השמאלית (הצד של האמא/ילד אצלה).

 

תוצאות: בביקור חוזר לאחר 3 שבועות בגלל תלונה אחרת, היא ציינה שהנפיחות בשוק רגל שמאל שלה נפתרה אחרי 3 ימים. השוק השמאלי שלה נראה כעת נורמלי במידותיו עם קצת רקמה צלקתית במישוש. היא מדווחת שהיא השלימה עם התפקיד החדש שלה ביחסים ושהיא ממשיכה לעסוק בענייני הבריאות של בעלה.

 

...........................................................................................................

 

הערות של עידן:

  1. הקונפליקט "כדור ושרשרת" מבטא מצב בו האדם מרגיש "כבול בשלשלאות". קונפליקט זה אופייני יותר למצב בו אישה נכנסת להריון לא מתוכנן ואז ההריון ובמיוחד גידול הילד לאחר מכן, מונעים ממנה לעשות את הדברים שרצתה או תכננה. היא רואה את הילד כ"משקולת על רגליה", כי החופש שלה נעשה מוגבל באופן חד. זה יכול להיות גם כאשר ההריון היה מתוכנן, אך האישה מרגישה את עצמה לפעמים כבולה לילדים או לבית בצורה כה חזקה שגורמת להפעלת התוכנית הביולוגית המתבטאת בפגיעה זמנית בורידים.
  2. פגיעה בכלי הדם ההיקפיים נגרמת בד"כ כתוצאה מקונפליקט קל של ירידת ערך עצמי, כללית או מקומית. הקונפליקט "כדור ושרשרת" הוא מקרה יותר ספציפי שמשפיע מקומית על ורידי הרגליים. אם הבעיה מופיעה ברגל שמאל אצל אישה שמאלית, זה אומר שהקונפליקט אינו קשור לאמא שלה או לאחד מילדיה, אלא לבן זוג, שותף, אבא או כל אדם אחר שיכול היה לגרום לה לקונפליקט כזה.
  3. מטרתה של התוכנית הביולוגית הזאת היא כנראה להביא לכך שבסופו של התהליך דפנות הורידים (ובמיוחד השכבה הפנימית - האינטימה) יהיו חזקים יותר מאשר בתחילתו.
  4. דליות ברגליים מתהוות כאשר הקונפליקט חוזר ונשנה.
  5. מצב המאובחן כפקקת בורידי הרגליים הוא למעשה חלק משלב הריפוי בו מתבצע תהליך של שיקום וחיזוק הורידים. בתהליך השיקום יש באופן זמני בנייה מוגברת של תאים בדפנות הורידים, בכמות גדולה מהדרוש, ובהמשך התהליך מפורקים ומסולקים התאים העודפים.

 

 

  ........................................................................................................

  

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.