טיפ מס' 147: טיפולים אלטרנטיביים בסרטן - חלק 1

טיפ מס' 110: ורטיגו וטינטון – ניתוח מקרה

פורסם לראשונה ב-30.11.2012

 

 

זהו תרגום של ניתוח מקרה נוסף שנכתב ע"י ד"ר אלווין דה לאון, כירופרקט מקנדה, אשר משתמש בעבודתו בידע וההבנות של הרפואה החדשה. באתר של ד"ר קרוליין מרקולין פורסמו עד כה (נובמבר 2012) 30 ניתוחי מקרים של ד"ר דה לאון.

 

..............................................................................................................................

 

 

CASE STUDY #28

 

תאריך: ינואר 2012

מטופלת: אישה בת 33, ימנית.

 

תלונות סובייקטיביות: המטופלת התקשרה למשרד לשם ייעוץ טלפוני. היא דיווחה שהיא אובחנה לאחרונה עם ורטיגו וצלצולים באוזניים. היא אומרת שבתחילת דצמבר היא התחילה להרגיש שהאוזניים פקוקות. לאחר שבוע ללא שינוי היא הלכה למרפאה ונאמר לה שיש לה נוזלים באוזניים אשר ייעלמו מעצמם. היא מציינת שאחרי חג המולד התחילו אצלה התקפים של סחרחורות והיו לה 3 התקפי סחרחורת, מה שדחף אותה ללכת שוב למרפאה, שם נתנו לה תרופות. היא מציינת שכשבועיים לפני שיחת הטלפון אתנו היה לה מקרה חריף של ורטיגו בעבודה, אשר התחיל כ"רעש מצלצל חזק באמת ואז החדר החל להסתחרר". היא מצהירה שהיא היתה צריכה לשכב ולא יכלה לתפקד במשך כ-90 דקות. היא מדווחת שמאז אותו מקרה, יש לה תחושה מתמשכת של אוזניים פקוקות עם קושי לשמוע וסחרחורת מתונה. היא אובחנה עם ורטיגו והופנתה למומחה אא"ג (אף-אוזן גרון) ואפשרות לבדיקת MRI. היא רצתה חוות דעת שניה כדי שיסבירו לה את הסימפטומים שלה, עם התחשבות בכך שמעולם לא היה לה לפני כן משהו באוזניים.

 

האיברים שנפגעו:  

שתי האוזנים הפנימיות (משפיע על השמיעה):                          

שכבת נבט: אקטודרם                            

מרכז שליטה במוח: temporo-basal region                            

המבוכים של האוזניים הפנימיות (משפיע על שיווי המשקל):                          

שכבת נבט: אקטודרם                            

מרכז שליטה במוח: temporo-basal region

 

 

הסבר של ה-GNM:

שתי האוזניים הפנימיות: קונפליקט של שמיעה; קונפליקט של אי-רצון לשמוע משהו.סימפטומים: צלצולים באוזניים או טינטון (טיניטוס) במשך השלב האקטיבי של הקונפליקט וכן כאשר יש טריגרים שקשורים למה שהיא לא רוצה לשמוע; אובדן שמיעה זמני במשך שלב הריפוי.

המבוכים של האוזניים הפנימיות: קונפליקט של נפילה או שרואים מישהו נופל – ממש או באופן סמלי.

סימפטומים: ורטיגו ונטיה ליפול ולאבד שיווי משקל קורה בשלב האקטיבי של הקונפליקט ובמשבר הריפוי. נראה שהמטופלת חווה שתי תוכניות ביולוגיות מיוחדות (SBS) אשר גרמו למשבר הריפוי כאשר היתה בעבודה מספר שבועות קודם לכן. היא נמצאת עכשיו במצב של ריפוי תלוי עם אפשרות להשפעות של טריגרים. היא תצטרך לזהות את הקונפליקט המקורי כדי להשלים את התוכנית הביולוגית המיוחדת (SBS).

 

הבנה של ה-GNM: המטופלת זיהתה שהקונפליקט חייב להיות קשור לעבודתה. היא מדווחת שבדצמבר היא היתה בפגישת צוות אשר בה היא גילתה ו"שמעה" שהמנהל שלה מקבל בונוסים על בסיס כמות המכירות שהיא מבצעת. היא מודה שהיא היתה בהלם לשמוע זאת, מכיוון שהיא עצמה אינה רשאית לקבל תגמול כלשהו על סגירת העסקאות אך המנהלים שלה הם אלה שמתוגמלים (זה ה-DHS שלה שמשפיע על האוזניים הפנימיות). היא הרגישה שזה היה לא הוגן והיתה מבולבלת מהמצב כי הם עברו את יעדי המכירות באותה שנה. היא מצהירה, שכאשר שמעה על הבונוסים היא גם הרגישה "מושלכת" ו"נזרקת" הצידה ע"י המנהל שלה כי  התרומות שלה לא קיבלו הכרה (זה ה-DHS שלה של "נפילה" אשר גורם לורטיגו / דלקת האוזן הפנימית). היא מציינת שבמשך מספר ימים לאחר מכן בעבודה היא היתה לעתים תכופות מדברת בכעס עם עמיתיה לעבודה על המידע החדש הזה שהתגלה, וזה מה שגרם לכך שהיא תהיה בעבודה תחת השפעה של טריגרים. היא נזכרת שממש לפני המקרה של הורטיגו שלה, היא היתה צריכה לחפות על טעויות של המנהל שלה, אשר ההנהלה מעליו הבחינה בהן. היא דיווחה שהרגישה זיכוי מוצדק מאשמה בכך שהאמת לגבי המנהל שלה היתה עכשיו ברורה, מה שיכול היה להוביל למשבר הריפוי שלה במשרד. היא קיבלה עידוד לעשות את ההקשר הרגשי בין הסימפטומים שלה והסטרס שלה בעבודה ולהגיע לידי סגירה כלשהי של המצב. היא דיווחה שהמנהל שלה נמצא עכשיו בחופשה ושהיא תפנה אליו עם הדברים שמציקים לה כשהוא יחזור.

 

תוצאות: 3 ימים לאחר מכן קיבלתי הודעה מהמטופלת, האומרת שמאז שיחתנו יש לה שמיעה נורמלית ואין יותר סחרחורות או צלצולים באוזניים. בשיחת טלפון כחודש לאחר מכן, היא דיווחה שאין לה בכלל בעיות באוזניים ושהיא החליטה לבטל את בדיקת ה-MRI ואת הפגישה עם המומחה לאא"ג. כהערה צדדית, המנהל שלה פוטר מאז והיא קודמה לתפקיד שלו בחברה.

 

.................................................................................................................................

 

הערה: מאמר של עידן על טינטון ניתן לקרוא בקישור הזה: טינטון (טיניטוס) – לפי ההבנות של הרפואה החדשה

 

 

................................................................................................................................

 

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.