טיפ מס' 230: אתה נעשה מה שאתה חושב

פורסם לראשונה ב-23.6.2017

 

 

טיפ זה נכתב בעקבות שאלה שהופנתה אלי בנושא זה. הטיפ אינו קשור ישירות לרפואה החדשה והנושא שלו לא קשור במקורו לענייני בריאות, אך הכוונה כאן היא להראות איך הדברים יכולים להתקשר גם לנושא הבריאות בכלל וכן לרפואה החדשה  ולהתפתחות אישית.

 

"הנך מה שאתה אוכל" – האמנם?

גישות שונות של טיפול בעזרת תזונה ותוספי תזונה נוהגות להשתמש במשפט זה "הנך מה שאתה אוכל" כדי להדגיש את חשיבותה של תזונה נכונה ובריאה.

הם צודקים בכך שלתזונה יש השפעה רבה על הגוף ועל הבריאות, אך המשמעות בניסוחו של משפט זה היא שהאדם וגופו הם אותו דבר.

האם יתכן שאני וגופי הם אותו דבר?

 

אתה נעשה מה שאתה חושב

המשפט "אתה נעשה מה שאתה חושב" הוא תרגום לא לגמרי מדוייק לאמירה המיוחסת לקיסר הרומי מרקוס אורליוס שחי במאה השניה לספירה והיה גם פילוסוף גדול.

 

לאורך הדורות, כולל בימינו, השתמשו אנשים חכמים במשפט זה, כי הוא טומן בחובו הבנה רחבה ועמוקה בהרבה מזו השמה את הגוף הפיזי במרכז.

 

באנגלית נאמר משפט זה כך: You become what you think about, כלומר, הדברים עליהם אתה חושב הם אלה שבונים/יוצרים/מרכיבים אותך, את אותה ישות ייחודית שהיא אתה.

 

זה לא אומר שאם אני חושב הרבה על הכלב שלי, אהפוך להיות כלב, אלא זה אומר שאם אני חושב הרבה על הכלב שלי, מרכיב משמעותי מהדברים שאני מתהלך בתוכי קשורים לעולם הכלבים, לאיכויות שיש בכלבים, להתנהגויותיהם של כלבים, חולשותיהם, מחלותיהם וכו', ודברים אלה הופכים להיות חלק ממה או מי שאני.

 

המחשבות שלנו הן ביטוי לדברים הלא פיזיים שאנחנו מתהלכים במוחנו, כגון הרשמים השונים שאנחנו חווים, דעות שיש לנו, אמונות, פחדים, שאיפות, רגשות, הרגלים וכו' וכו'.

 

הרשמים השונים שאנחנו חווים הם למעשה המזון הלא פיזי שבלעדיו לא נוכל להתקיים, והם כנראה מרכיב המזון המשמעותי ביותר בחיינו.ידוע שבלי מזון מוצק אנחנו יכולים לשרוד כחודשיים.בלי מים אנחנו יכולים לשרוד כשבוע.בלי אוויר אנחנו יכולים לשרוד מספר דקות.ניסויים שנעשו על שבויים בזמן מלחמת קוריאה הראו שללא רשמים (=מזון אנרגטי) כלשהם האדם משתגע תוך מספר שניות.

 

כוחה של אמונה

לאמונה של האדם יש כוח עצום.

כל עוד אדם מאמין במשהו בלב שלם והדבר מאד חשוב לו – הוא יכול להזיז הרים.

אך אם משהו פוגע באמונתו – עוזבת אותו אותה אנרגיה אדירה של האמונה.

זה נכון בכל התחומים וגם בתחום הריפוי.

כדוגמא מומלץ לקרוא את הסיפור המדהים המפורט בטיפ 111: כוחה של אמונה בריפוי סרטן – סיפור אמיתי

 

מהיכן מגיעה אותה אנרגיה עוצמתית שמקבל המאמין?

 

כפי שמוסבר בטיפ מס' 161 "על בחירה חופשית ובריאות - 2" – כל האיכויות המוכרות לנו, תכונות שונות ומהויות שונות, מאוחסנות כמו ספריות וקבצים במחשב העל הענקי שהוא כדור הארץ. כל "ספריה" או "קובץ" כזה מהווים מעין בנק של כוח וכל אדם יכול להתחבר בכל רגע נתון לאחד או יותר מבנקי כוח אלה.

 

לדוגמא, אדם שמאמין באמונה שלמה ביהדות, מחובר למעשה בצורה חזקה לאותו בנק כוח שמכיל את כל מה שקשור ליהדות. בתוך זה אותו אדם יכול להתחבר לתת-ספריות, או ל"סניפים" של אותו בנק כוח, כגון יהדות חרדית, יהדות רפורמית, חב"ד וכן הלאה.

אדם שיש בו הרבה אהבה לזולת, מחובר לבנק הכוח של אהבה, ואילו אדם מלא שנאה מחובר באותו זמן לבנק הכוח של שנאה.

 

חלק לא מבוטל ממחשבותינו קשור לאמונותינו.

 

חלק גדול מאמונותינו מוטבע בנו בילדות ע"י ההורים, בני משפחה ושאר האנשים שמשפיעים עלינו, ורק חלק מאמונותינו מתפתחות בגילאים יותר מבוגרים עם מודעות והבנה.

 

משמעות הדבר היא, שאם אנחנו לא מפתחים בתוכנו מודעות והבנה מעבר למה שהוטבע בנו בילדותנו, נמשיך כל חיינו להיות מחוברים לאותם בנקים של כוח, לטוב ולרע.

 

כוחה של חשיבה

כבני אדם שניתן להם חופש הבחירה, אנחנו יכולים גם לבחור במידה מסויימת על מה לחשוב. כלומר, אנחנו יכולים לבחור לאיזה בנק של כוח נתחבר.

 

יכולת הבחירה שלנו תלויה במידה רבה ברמת המודעות וההתפתחות האישית שלנו ועד כמה אנחנו מסוגלים להשתחרר מכל אותם הרגלים, דפוסי חשיבה, מנהגים מקובלים,  אמונות, דעות וכו', שהוטבעו בנו מגיל אפס.

 

הפוטנציאל הטמון ביכולת החשיבה שניתנה לאדם הוא אדיר.בעזרת החשיבה יש לנו אפשרות להתחבר מיידית לכל דבר בעולם. באפס זמן המחשבה שלנו יכולה לנדוד לאמריקה או לסין, לקוטב הדרומי או לקוטב הצפוני, או לאחת הגלקסיות שנמצאת אי שם באחד היקומים. באפס זמן אנחנו יכולים להתחבר לבנק של סבלנות או לבנק של חמלה או לכל בנק של כוח אחר.

 

בעזרת החשיבה אנחנו יכולים להגדיר לעצמנו את הסיבות או ההנמקות לכל דבר שאנחנו עושים, וההנמקות הן במרבית המקרים הרבה יותר חשובות מעצם העשייה עצמה, כי הנימוקים וההסברים שאנחנו נותנים לעצמנו לפני שאנחנו מחליטים לפעול בצורה כלשהי הם אלה שיוצרים את הדפוסים או המעגלים במוח ובכך הם אלה שקובעים לאיזה בנקים של כוח נתחבר.

 

לדוגמא:

אם הסיבה העיקרית לכך שאני כותב טיפים אלה היא כדי שיגיעו אלי יותר מטופלים או יותר תלמידים, זה מחזק אצלי במוח את אותם מעגלים שקשורים לחשיבה כלכלית, שיקולים כספיים, הישרדות כלכלית וכו' ובכך זה מחבר אותי לבנקים של כוח הקשורים לכסף, לשיווק וכו'.

 

אם הסיבה או הנימוק העיקרי שאני מנמק לעצמי כמניע לכתיבת טיפים אלה הוא רצון אמיתי לעזור לבני האדם ולפלנטה, זה מחזק אצלי במוח את אותם מעגלים שמחברים אותי לאותם בנקים של כוח הקשורים למטרות קיומו של האדם על הפלנטה ולפחות לחלק מהבנקים של אותן האיכויות הדרושות להשגת מטרות אלה.

 

עם הבנות אלה, המשפט "אתה נעשה מה שאתה חושב" נעשה ברור יותר:

הדברים עליהם אנחנו חושבים הם אלה שמזינים ובונים אותנו.

ככל שאנחנו ניזונים יותר מאהבה, לדוגמא, אנחנו נעשים אנשים שיש בהם יותר אהבה.

ככל שאנחנו ניזונים יותר מסבלנות וסובלנות, נהפוך לאנשים שיש בהם יותר מאיכויות אלה. וזה נכון לגבי כל דבר, כולל דברים שיכולים להיות הרסניים מבחינתנו כמו שנאה, קנאה, תחרותיות וכו'.

 

איך כל זה קשור לבריאות ולהתפתחות אישית?

אחד המפתחות העיקריים לשמירה על בריאות טובה היא להיות מחוברים לעצמנו.

ככל שהאדם הורגל לעשות יותר דברים המנוגדים לאופיו או לטבעו, כך הוא פחות מחובר לעצמו, הוא נאלץ להשקיע יותר אנרגיות בדברים חיצוניים, נוצרות יותר סתירות פנימיות ומתפתחים יותר מצבים שיכולים לגרום לקונפליקטים המעוררים מחלות.

 

המודעות וההבנה מאפשרות לנו להתחבר יותר ויותר לאותם בנקים של כוח שמתאימים לטבע האמיתי שלנו, לשאיפות שלנו, לחזון שלנו ואף לייעוד שלנו.

 

ככל שהמודעות של האדם עולה, והוא מבין טוב יותר את עצמו ואת המשמעות של חייו, וככל שהוא יותר מקבל את עצמו כפי שהוא, כך הוא נעשה מחובר יותר לעצמו. משמעות הדבר היא שבכך הוא מתחבר יותר לאותם בנקים של כוח המתאימים לטבעו האמיתי ולמטרות שלשמן החליטה נשמתו להגיע לחיים אלה. ע"י כך הוא למעשה מפחית בהדרגה את המצבים בחייו שעלולים לגרום למחלות.

 

תהליכים של התפתחות אישית כוללים בתוכם העלאת המודעות, חיזוק והבהרת העקרונות והערכים, חיזוק דפוסים רצויים והחלשת דפוסים לא רצויים, הכרה עצמית טובה יותר, קבלה עצמית, חיזוק מרכז הכובד הפנימי, חיזוק יכולת ההתאוששות מקונפליקטים בכל הרמות, התעדנות ויכולת חיבור לאיכויות יותר גבוהות ויותר מעודנות ועוד ועוד.התפתחות אישית היא בסיס הכרחי לבנייתם בתוכנו של דברים יותר גבוהים ויותר מעודנים ולכן התפתחות אישית היא תהליך חיוני להשגת מטרות קיומו של האדם על פלנטה זו.

 

במספר טיפים קודמים ציינתי שלפי הבנתי, התפתחות אישית היא הרפואה המונעת האמיתית. ככל שההתפתחות האישית שלנו מתקדמת יותר, כך יש לנו יכולת טובה יותר להיות פחות מושפעים מקונפליקטים שונים או להתאושש הרבה יותר מהר מקונפליקטים שאנחנו חווים.

הדברים עליהם אנחנו חושבים הם מרכיב משמעותי וחיוני בתהליכים של התפתחות אישית.

 

 

.........................................................................................................................

 

  

הערה: 

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.