על תקשור וטיפולים

פורסם לראשונה ב-10.8.2012

 

 

 

התחום של יצירת קשר עם אינטליגנציות גבוהות והשגת ידע שנמצא בעולמות הבלתי נראים, מעניין אותי כבר יותר מ-35 שנה, מאז שנתקלתי בתופעות שונות שלא היה לי שום דרך להסבירן בדרכי החשיבה הרציונליות עליהן חונכתי.

 

בשנים האחרונות שמעתי לא מעט סיפורים ממטופלים אשר פנו לקבל ייעוץ ממתקשרים שונים, ובמספר קטן של מקרים אף פניתי בעצמי למתקשרים כדי לראות אם הם יכולים לעזור בהבנת הגורמים למחלה של מטופל ובהמלצות לדרכי ריפוי.

 

כתבה זו הינה סיכום ביניים של חלק מההבנות והמסקנות שהגעתי אליהן עד כה, והיו מספר סיבות שהניעו אותי לכתוב על כך:

  1. נוכחתי ששימוש לא נכון בכלי זה יכול לגרום לנזקים.
  2. התרשמתי שאצל הרבה אנשים יש אי בהירויות, אי-דיוקים וחוסר הבנה של הנושא.
  3. זוהי הזדמנות לקבל תגובות מאלה מכם המתמצאים בתחום זה ויכולים להוסיף ידע ותובנות לטובת כולם.

 

כתבה זו אינה מנסה לייצג דרך או תפיסה כלשהי, אלא רק את ידיעותי והבנותי שלי בנושא זה.

אין כאן יומרה לכסות את הנושא במלואו ואני מקווה שהכתבה תעורר דיון מפרה ומקדם שיתרום לכולם. 

 

אם אתם בין אלה החושבים שלא קיימות ישויות, מהויות או אינטליגנציות גבוהות יותר, ושלא קיים ידע הנמצא  בעולמות הבלתי נראים, או אם אתם חושבים שהיכולות לתקשר עם אינטליגנציות אלה היא שטות או אשליה בלבד, נראה שכתבה זו אינה מתאימה לכם בשלב זה.

 

.............................................

 

אנסה לגשת אל הנושא ממספר כיוונים שונים. למי שלא חקר אף פעם תחום זה עשויים חלק מהדברים להיראות כמדע בדיוני הזוי. אך ככל שלומדים וחוקרים זאת יותר, הדברים נעשים יותר ברורים, יותר מובנים ויותר הגיוניים.

 

 

א. מהו תקשור?

במובן הרחב של מושג זה, תקשור הוא למעשה כל מצב של אינטראקציה ביננו לבין העולמות הבלתי נראים.בכתבה זו ישנה התייחסות יותר ספציפית לתקשורים מכוונים שמטרתם היא לעזור למטופלים ע"י הבאת ידע ותובנות מהעולמות הבלתי נראים.

 

 

ב. עם מה או עם מי ניתן לתקשר?

1. ידע מהעבר.

ניתן להתייחס לכדור הארץ כולו, כולל כל השדה המגנטי שלו, כאל דיסק קשיח ענקי. כל פעולה, כל מחשבה, כל אירוע שקרה אי-פעם בהיסטוריה (לפחות מאז המבול האחרון) – נשמרים בדיסק הענקי הזה ב"ספריות" ו"קבצים" במספר רמות של עידון ואיכויות. המרחב הכולל הזה של השדה האנרגטי של כדור הארץ בו מאוכסן כל הידע נקרא האסטרל-לייט (The Astral-Light) וה"ספריות" עם כל הידע נקראות "The Akashic Records".

באסטרל-לייט ישנם עוד "דברים" רבים נוספים, המאורגנים בו בצורה של מצבורי כוח, או בנקים של כוחות. לדוגמא: בנק של אהבה, בנק של סבלנות, בנק של כעס, בנק של שנאה וכן הלאה.

כל בני האדם מקושרים כל הזמן לאסטרל-לייט, בין אם אנחנו רוצים בכך או לא, ובהתאם למה שקורה לנו במשך היום, בהתאם לאנשים שאנחנו פוגשים, לנושאים בהם אנחנו עוסקים, בהתאם למצבנו הפיזי, הרגשי, המנטלי, בהתאם לחדשות בטלביזיה וכו' אנחנו מתחברים באופן אוטומטי לבנקים השונים באסטרל-לייט. מי שתיאר זאת בצורה יפה וקולעת היה שייקספיר שאמר "כל העולם במה וכל אנשיו ונשותיו שחקנים הם, יש להם את כניסותיהם ואת יציאותיהם ואדם אחד משחק תפקידים רבים".

ניתן לראות שבמובן הרחב של המושג תקשור, אין אדם שאינו מתקשר. כאשר אתה כועס – זה אומר שאיפשרת לבנק של הכעס באסטרל-לייט להתבטא דרכך! כאשר אתה שמח, זה אומר שאיפשרת לבנק של השמחה באסטרל-לייט לבטא את עצמו דרכך.

 

 תיאורטית יש לכל אדם את היכולת ליצור קשר עם ה"ספריות" השונות בהן נאגר כל המידע הזה. אך בפועל מסתבר שזה לא כל-כך פשוט. האסטרל לייט מאורגן כאמור ברמות שונות, וככל שהרמה יותר גבוהה, כך יותר קשה להתחבר אליה, כי היא מגינה על עצמה כנגד השפעות העלולות לפגוע בה. מה שקובע בעיקר את יכולת ההתקשרות לספריות השונות היא רמת ההתפתחות האישית והרוחנית של כל אדם, תכונות ואיכויות שהאדם בונה בתוך עצמו, הכוונה האמיתית שלו, הסנטימנט שלו, המטרות שלו, העקביות שלו, רמת הפתיחות שלו, נאמנותו, מסירותו, מידת התכווננותו וכו'.

 

היכולת לתקשר בצורה מודעת ומכוונת עם "ספריות" ספציפיות באסטרל-לייט יכולה להיות נרכשת או מולדת. ישנם אנשים שנולדים עם יכולות יוצאות דופן של התקשרות עם ספריות הנמצאות ברמות גבוהות יחסית של האסטרל לייט, גם אם הם לא עשו בחיים אלה עבודה ממשית של התפתחות, וישנם לפעמים גם מקרים בהם תאונה או התגלות בלתי צפויה גרמה לכך שאדם מסויים יוכל פתאום לקבל מידע ממקורות שכלל לא היו ידועים לו לפני כן. המקרה המפורסם ביותר מסוג זה בזמן המודרני הוא כנראה מקרהו של אדגר קייסי מארה"ב (http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/688/737.html).

 

 

2. מידע מחייו של המטופל.

כפי שכל מה שקרה על הפלנטה נאגר באסטרל-לייט, כך כל מה שקרה וקורה בחייו האישיים של כל אדם, נאגר ונשמר באורה (ההילה) שלו, ובעיקר בקליפת האורה. לכל אדם יש את היכולת הטבעית להתחבר לחלקים מהמידע שנאגר באורה של אדם אחר ולהגיב בהתאם, בד"כ בצורה אינטואיטיבית, לא מודעת. הרבה מתקשרים ומטפלים מסוגלים לתרגם מידע זה, וכך לדעת הרבה פרטים על המטופל.

ישנם מטפלים המסוגלים לראות חלקים בהילה של המטופל, ובעזרת מה שהם רואים אנרגטית הם יכולים לדעת פרטים נוספים על מצבו הבריאותי של המטופל.

 

 

3. מהויות וישויות שונות הנמצאות באסטרל-לייט.

מלבד המידע שנאגר ב"ספריות" השונות ומלבד בנקי הכוח, ישנם באסטרל-לייט עולמות מגוונים מאד של חיים אנרגטים בלתי נראים. אלה כוללים מגוון עצום של מהויות וישויות שונות, כולל גופים אנרגטיים ברמות שונות של בני-אדם שנפטרו. לכל מהות, ישות או גוף אנרגטי כזה יש אינטליגנציה, וחלקם אף נושאים אינטליגנציה גבוהה מאד וידע ממקורות בעלי רמה התפתחותית גבוהה. לחלק גדול ממהויות וישויות אלה יש תפקידים שונים לעזור לבני האדם וחלקן אף מופיעות כמדריכים רוחניים אישיים. אנשים אשר עוסקים בתקשורים מכוונים יכולים במקרים רבים להתקשר לישות ספציפית (או מספר ישויות ספציפיות) ממנה הם מקבלים ידע ותובנות בהתאם לשאלותיהם. ישנן באסטרל-לייט גם ישויות שמתמחות בריפוי והן מחפשות אנשים שיוכלו להיעזר בכישוריהן.

אך חשוב לדעת שישנן גם מהויות וישויות מזיקות, אשר עלולות לפגוע בבני-האדם, וכן יש בעולמות הבלתי נראים שסביבנו הרבה מרכיבים שהם למעשה שיירים או פסולת של תהליכים שונים שקרו והם מהווים מעין "לכלוך אנרגטי" אשר עלול לבלבל ולהפריע.

 

 

4. השפעות חדשות המגיעות לפלנטה מהיקום.

כדור הארץ "מופצץ" ללא הרף ע"י קרינות שמגיעות מרחבי היקום. חלק מקרינות אלה מכילות ידע חדש, יכולות חדשות ומרכיבים שונים המאפשרים לאדם לקבל תובנות חדשות, יכולות להמשך ההתפתחות הרוחנית ואף יכולות לתקשר עם אינטליגנציות שמחוץ לפלנטה.

הכוחות המגיעים לכדור הארץ מהיקום משפיעים בצורות שונות על כל מה שקורה כאן, אך אין הרבה אנשים שמסוגלים לתרגם בצורה מדוייקת את הידע, המסרים והמשמעויות שבאות עם אותן אנרגיות או כוחות.

 

 

5. ישויות הנמצאות מחוץ לאסטרל-לייט.

ישנם מתקשרים שיכולים ליצור קשר עם ישויות הנמצאות ביקום, מחוץ למרחב של כדור הארץ. בד"כ אלה הן ישויות שלפחות אחת ממטרותיהן היא לעזור לבני האדם על כדור הארץ להתפתח כדי להצליח לעבור את השינויים שכדור הארץ והאנושות עוברים כעת וצפויים לעבור בעתיד הקרוב.

 

 

ג. במה יכולים התקשורים לעזור למטופלים?

1. גילוי גורמי המחלה

בגלל קצב החיים המהיר כיום ואינטנסיביות החיים, ישנם מקרים רבים בהם יש קושי לגלות את הגורם או הגורמים הספציפיים למחלותיו של המטופל, בין אם אלה קונפליקטים רגשיים, חומרים רעילים, פרזיטים או גורמים אחרים.

מתקשר טוב יכול לעזור מאד במקרים כאלה, ובמיוחד במקרים בהם אין גורם פיזי, ובכך ולחסוך הרבה זמן ובדיקות מיותרות. אם לוקחים בחשבון ש-95%-90% מבעיות הבריאות נגרמות מסיבות שאינן פיזיות, אפשר לראות שתקשורים אמינים יכולים לעזור מאד במציאת גורמי המחלה ומציאת הטריגרים שמונעים את השלמת הריפוי.

ישנם מקרים בהם גורמי המחלה קשורים בדברים לא פתורים מגלגולים קודמים. במקרים כאלה תקשור הוא כלי האבחון הכמעט בלעדי שיכול לגלות את הגורם.

 

2. המלצות טיפוליות

כאשר המטפל מצליח לתקשר עם האינטליגנציות המתאימות, הוא עשוי לקבל תובנות ומידע על דרכי הטיפול המתאימות ביותר לאותו מטופל.

לפעמים המידע שמתקבל יכול להציל חיים או לקצר בהרבה את זמן הטיפול.

דוגמא יפה לכך הוא מקרה בו עשה אדגר קייסי "קריאה" (במצב של טראנס) למטופל. באותה "קריאה" הנחה קייסי את המטופל להשיג חומר כימי מסויים שרק הוא יוכל לעזור לו בריפוי. חומר זה ניתן היה להשגה בעבר בבתי המרקחת, אולם באותו זמן בו עשה קייסי את אותה קריאה, חומר זה כבר לא היה בשימוש ולא מכרו אותו יותר. אך אדגר קייסי בתקשור שלו ידע להדריך את אותו מטופל בצורה מאד מפורטת באיזו עיר בארה"ב ובאיזה בית מרקחת ניתן עדיין להשיג את החומר (עיר שקייסי עצמו לא ביקר בה ולא הכירה). המטופל יצר קשר עם אותו בית מרקחת, אך נאמר לו שהחומר כבר לא קיים. קייסי הוכנס שוב למצב של טראנס בו היה מתקשר, ואמר למטופל להגיד לרוקח היכן בדיוק מונחת הקופסה עם החומר, במדף גבוה באחת מפינות בית המרקחת. החומר אכן נמצא שם, ואף עזר בריפויו של המטופל.

 

3. חיזוקים רגשיים ורוחניים

תקשור טוב יכול לאפשר למטופל לראות את חייו בפרספקטיבה הרבה יותר רחבה מהרגיל, עם הבנה טובה יותר של משמעות חייו, מטרות חייו, מדוע יש לו קשיים בתחומים מסויימים, מדוע חשוב שיתגבר על קשיים אלה, מהן המלכודות מהן הוא צריך להיזהר ומהם הדברים הרוחניים הנפלאים אליהם הוא יכול להגיע.

 

 

ד. טעויות, סכנות וזהירויות

1. תקשור עם ההילה של המטופל.

בקליפת ההילה של כל אדם אגור מידע הכולל כל מה שקרה בחייו, כולל רגשותיו הנוכחיים, מחשבותיו דאגותיו וכו'. מטפלים ומתקשרים שונים קולטים באופן מודע או שלא מודע, חלקים מאותו מידע האגור בקליפת ההילה של המטופל וכך הם יודעים עליו פרטים רבים, שלפעמים ידועים רק למטופל עצמו. כאשר המתקשר מראה למטופל שהוא קלט מידע כזה או אחר שרק המטופל יודע, זה עושה רושם רב ויוצר תחושה של אמינות, שניתן לסמוך על המתקשר.  הבעיה היא שבמקרים רבים מתקשר כזה מחזיר לנו בעצם את אותו מידע שכבר יש בנו והוא עלול גם להחזיר לנו את אותן מסקנות אליהן הגענו בעצמנו ושאותן הוא קלט מאיתנו. במקרה כזה המתקשר מחזק בנו שלא במודע את מה שאנחנו רוצים לשמוע, גם אם זוהי מסקנה או הבנה שגויה.

לפעמים המתקשר קולט את הדאגות שלנו ומפרש אותן בצורה כזאת שרק מגבירה את הדאגות ומחריפה את המצב מעבר לכל פרופורציה, ללא כל סיבה ממשית.

 

2. רמת הדיוק של מקורות המידע.

כדי להבהיר נקודה זו אביא כאן קודם אנלוגיה קצרה:

עבור טירון בקורס טייס, פרח טייס שכבר טס בשלב הראשוני הוא מקור מעולה לידע ותובנות.

פרח טייס שטס בשלב המתקדם במגמת קרב הוא כבר עבור אותו טירון סמכות כזאת שכדאי להקשיב לכל מילה שלו, ומדריך טייס שהוא גם טייס קרב על מטוס F-15 הוא עבור אותו טירון בבחינת התגלמות שיא הידע והיכולת האולטימטיבית.

 

גם בעולמות הבלתי נראים יש היררכיה הכוללת אלפי רמות שונות של יכולות, תכונות, תובנות ואינטליגנציות.

לגבי אדם ממוצע, כל מידע המגיע מרמה קצת יותר גבוהה ממנו הנמצאת בעולמות הבלתי נראים, יכול להתפרש כמידע מאלוהים. אך האמת היא שישנם פערים גדולים מאד בידע, בתובנות וביכולות בין הרמות השונות בעולמות הבלתי נראים, ולא כל מידע המגיע בתקשור הוא כזה שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות.

 

3. יכולת התרגום של המתקשר.

גם כאשר המתקשר מחובר לישויות ברמה גבוהה, עם ידע בלתי רגיל, יש חשיבות רבה ליכולתו של המתקשר לתרגם את הידע והמסרים שהוא מקבל להבנות שמאפשרות למטופל להשתמש בידע שהגיע בחיי היומיום.

אם המתקשר לא מצליח לשמור את עצמו ניטרלי לחלוטין, המסרים שיגיעו יקבלו עיוות מסויים בהתאם למבנה אישיותו של המתקשר, דאגותיו, מחשבותיו, תשוקותיו, חולשותיו וכו'.

יש חשיבות רבה לבסיס הידע והניסיון הכללי של המתקשר. ככל שיש לו יותר רפרנסים של ידע כללי, כך יש סיכוי שהוא יוכל לתרגם לשפה מובנת חלקים גדולים יותר מהמסרים שהוא מקבל. במקרים רבים המסרים מגיעים בהבזקים קצרים של מידע, תובנות או תמונות, וגם המתקשר המיומן ביותר לא מצליח לקלוט את כל המידע שמגיע אליו. כאן יש חשיבות רבה למומחיותו, ניסיונו ויושרו של המטפל כדי שלא ימציא המצאות המשלימות את מה שלא הספיק לקלוט.

ככל שהמתקשר הגיע לרמה גבוהה יותר של התפתחות אישית ורוחנית, כך יש סיכוי טוב יותר שהוא יוכל לתרגם לשפה מובנת לעצמו ולמטופלים הבנות גבוהות, רחבות ומעמיקות יותר.

אם המתקשר נמצא במשבר רגשי בגלל פרידה, אובדן, ריב במשפחה או טראומה כלשהי אחרת, הדברים שהוא מעביר למטופל עלולים להיות מושפעים מאותה טראומה ועלולים לגרום למטופל ליותר נזק מתועלת.

 

ישנם מתקשרים הטוענים שהם מתקשרים ישירות עם יהוה, או עם הבורא, או עם היקום. צריך להבין שאפילו רק מבחינה אנרגטית דבר כזה הוא בלתי אפשרי, מסיבה פשוטה: ישות שיכולה לברוא פלנטות, שמשות, כוכבים וגלקסיות חייבת להיות בעלת אנרגיה כה אדירה, שאדם היוצר קשר ישיר איתה יתפחם ויישרף על המקום.

כלומר, לא כל ישות אינטליגנטית ומפותחת שניתן להתקשר אליה ולקבל ממנה מידע מדהים ותובנות נפלאות היא הבורא בכבודו ובעצמו. זה לא מפחית מערכן ויכולותיהן של אותן ישויות וממה שאנחנו יכולים ללמוד מהן, אך זה מראה שלא תמיד המתקשר יודע למי או למה הוא מקושר, מאיזו רמה הוא מקבל את הידע והתובנות, עד כמה ידע ותובנות אלה מדוייקים ועד כמה מדוייק תרגום הדברים כפי שהועבר ע"י המתקשר.

 

4. לפחות באלפי שנה האחרונות, יש בעולמות הבלתי נראים שבכדור-הארץ דומיננטיות רבה של השפעות שליליות שלא היו אמורות להיות כאן, אשר אינן מקדמות את בני האדם. וישנן בעולמות הבלתי נראים כוחות/ישויות אשר מייצגות את אותן השפעות. חלק מישויות אלה הן אינטליגנטיות מאד ויש להן את היכולת להופיע במסווה ולהעביר ידע שנראה אמין אך למעשה אינו משרת את טובת המטופל. 

מתקשר אשר אינו מודע מספיק לאותן ישויות או שאינו זהיר מספיק, עלול לשמש שלא במודע ככלי להעברת מסרים מטעים מאותן ישויות.

 

 

לסיכום

יש משפט עתיק וחכם האומר כך: "אם אתה יכול לרפא, אתה גם יכול לגרום לנזק". כלומר, אם יש לך את הכוח לרפא, זה אומר שע"י שימוש לא נכון באותו כוח אתה יכול גם לגרום לנזק.

אדם שהולך למתקשר נמצא בד"כ במצוקה והוא פתוח יחסית לכל מה שיגיד המתקשר. מתקשר טוב יכול לפעמים לעזור לאותו אדם בצורה נפלאה. אך אם הוא לא זהיר, לא מספיק רגיש או לא אכפתי, הוא יכול לגרום למטופל לנזק רציני, כי דבריו חודרים בד"כ עמוק לתודעתו של המטופל.

 

אין נוסחת פלא לדעת מיהו המתקשר הטוב והמתאים ביותר. מומלץ לכל מי שחושב ללכת למתקשר לחפש המלצות אצל חברים עליהם הוא סומך, ובכל מקרה להחליט בסופו של דבר לפי תחושותיו.

חשוב גם לזכור שהמתקשרים יכולים אולי לתת לנו הבנות טובות והמלצות מועילות, אך בסופו של דבר אנחנו אחראים על חיינו ואנחנו הם אלה שנצטרך להחליט לגבי יישומן של ההמלצות.

 

 

 

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 
כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.