קצת על אנרגיות, רוחניות ובריאות

 

פורסם לראשונה ב-24.5.2019

 

 

מטרתו של מאמר זה היא להביא עוד מספר זוויות הסתכלות על מרכיבים אנרגטיים ורוחניים שונים, שהתייחסות אליהם בטיפולים הוליסטיים עשויה להיות משמעותית עבור המטופל וגם עבור המטפל.

 

 

הקדמה

מכל הידע, התובנות והניסיון שהצטברו אצלי עד כה, ברור לי לחלוטין שחיי האדם הם לא מקריים, שיש להם מטרה ויש להם אפשרות להמשכיות גם לאחר המוות של הגוף הפיזי.

 

הבנה זו אומרת שהגוף הפיזי שלנו הוא למעשה רק בית זמני למהויות וישויות אנרגטיות אינטליגנטיות ומלאות חיים, אשר משתמשות בבית הזה לזמן קצוב, כחלק מניסיונותיהן להשיג את מטרותיהן.

 

משמעות הדבר היא, שחיי האדם בכדור-הארץ הם למעשה תקופת התנסות משמעותית אך זמנית בלבד, של הנשמה בגוף פיזי, כחלק ממסעה ותהליך התפתחותה האוניברסלי.

 

אם מחברים את ההבנה שהמהות שלנו היא אנרגטית והגוף הפיזי הוא רק לבוש זמני, ביחד עם התגליות של הרפואה החדשה אשר מראות שמרבית המחלות נגרמות כתוצאה מקונפליקטים, שברובם יש מרכיב רגשי, ניתן לראות בבירור שהטיפול ברמה הפיזית בלבד אינו מספיק במרבית המקרים.

 

טיפול יותר הוליסטי אמור לכלול גם התייחסות להשפעות האנרגטיות השונות שמשפיעות על חייו של המטופל, ובזה ניתן לכלול גם השפעות רגשיות, השפעות נפשיות ובחלק מהמקרים גם התייחסות לנשמה, כולל לשאלה "מדוע בחרה הנשמה להגיע לחיים בגוף פיזי בזמן הזה" ושאלות נוספות בהקשר למטרות חייו של המטופל.

 

 

ההילה (האורה) – השדה האלקטרומגנטי שיש סביב כל אדם

המדע יודע שכל הפעולות בגוף נשלטות ומבוקרות בעזרת סיגנלים אלקטרומגנטיים, ובעיקר ע"י סיגנלים חשמליים שנשלחים מהמוח דרך מערכת העצבים לנקודות היעד בגוף וסיגנלים שחוזרים בחזרה למוח.המדע גם יודע שסביב כל זרם חשמלי נוצר שדה מגנטי, ושבגוף האדם וסביבו ישנם שדות אלקטרומגנטיים שהם ייחודיים לאותו אדם.

 

אך למדע אין עדיין כלים מספיק עדינים למדוד בצורה מדוייקת את השדות האלקטרומגנטיים שיש סביב כל אחד מאתנו, ואין לו את הכלים שמאפשרים להבין את את משמעויות התהליכים שמתרחשים ללא הרף בשדות אלה.

 

הידע היותר אזוטרי מראה שההילה שלנו מושפעת כל הזמן גם מדברים אנרגטיים חיצוניים וגם מדברים אנרגטיים פנימיים. מיגוון ההשפעות הוא עצום ונע על טווח תדרים כמעט אין סופי.

 

השפעות חיצוניות יכולות להיות החל מדברים נמוכים יחסית כגון עצבנות או קללה של מישהו שעומד קרוב אלינו בתור בקופ"ח, או דיווח בחדשות על מעשה פשע מזוויע, ועד דברים גבוהים ומעודנים יותר כגון מוזיקה שמימית ומרוממת, או טיול בטבע שהביא איתו השראה יצירתית, או עיניו הזורחות של תינוק שהצליח בפעם הראשונה לזחול, או סערה בשמש שאין לנו אפילו מושג על קיומה וכו'.השפעות פנימיות יכולות להיות רגשות שונים, מחשבות, זכרונות שעולים, דברים שקשורים לדימוי העצמי, קונפליקטים פנימיים, פחדים, חרדות ועוד ועוד.

 

ידע זה על ההילה אינו סתם המצאות או הזיות חסרות שחר של אנשי "העידן החדש". למעשה, באופן טבעי, כל תינוק נולד עם היכולת לראות הילות, אך התרבות המודרנית מדכאת יכולת זו בגיל צעיר מאד.ישנם אנשים שבשלב מסויים בחייהם חוזרת אליהם יכולת זו במידה מסויימת, וישנם בודדים מאד שלא איבדו אף פעם יכולת זו.הקדמונים הסינים, ההודים וגם בתרבויות עתיקות אחרות, הכירו היטב את ההילה, מרכזים אנרגטיים בגוף, ערוצי אנרגיה ועוד.

 

כפי שהוסבר במאמר הילינג, ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו מושפעים ממה שקורה אנרגטית אצל אנשים בסביבה הקרובה, שההילה שלהם נגעה בהילה שלנו, ודברים אנרגטיים שהתרחשו בצורה מספיק חזקה בהילה של האדם האחר, הצליחו לעבור להילה שלנו ו"להדביק" אותנו.זה מסביר חלק מהמקרים בהם אנחנו מרגישים פתאום תחושות כגון עצבנות, חולשה, כאב ראש, כאב בטן, מחשבות שאנחנו לא מבינים מהיכן הן צצו וכו'.זה כנראה מסביר גם חלק מהמקרים של מחלות שנחשבות מדבקות בגלל וירוסים, אך למעשה ההדבקה היא לא ע"י וירוסים פיזיים אלא ע"י השפעה אנרגטית.

 

מצוקות של אנשים שיש לנו קשר רגשי איתם, כגון פחדים שלהם, תסכולים, אכזבות, יאוש, חוסר אונים, דיכאון וכו', יכולות לעבור אלינו בזמן אמיתי מכל מקום בעולם, ללא הגבלת מרחק, ובד"כ לא נדע בוודאות מהיכן "נחתה" עלינו אותה תחושה מעיקה שהגיעה פתאום כאילו משום מקום.

 

חוסר היגיינה ברמה הפיזית היה בעבר אחד הגורמים העיקריים למחלות. לכן יש כיום הרבה יותר הקפדה על היגיינה, ואת הגוף הפיזי אנחנו מנקים בד"כ כל יום במקלחת.

 

לעומת זאת יש עדיין הרבה פחות מודעות בציבור להיגיינה ברמה האנרגטית.יש הרבה מה לעשות בתחום זה ואחד הדברים שניתן לעשות הוא ניקוי ההילה.את ההילה, שהיא גוף אנרגטי, חשוב מאד גם כן לנקות מדי פעם. הצטברות בהילה של "לכלוך אנרגטי" (השפעות אנרגטיות שאינן טובות לנו), עלולה להחליש את הגוף ולפעמים אף לגרום למחלות.

 

 

התייחסות למטרות הגבוהות של חיי האדם

האדם הוא ישות או מהות אנרגטית שחייה בגוף פיזי על פלנטה זו הם רק תחנה במסע שאמור להגיע הרבה מעבר לגבולות הפלנטה.

 

לשם הפשטות נקרא כאן לישות אנרגטית זו נשמה, בידיעה שזה לא לגמרי מדוייק, אך ההסבר המלא הוא יותר מורכב ודורש פירוט הרבה מעבר למסגרת של טיפ זה.

 

כדי שהנשמה תוכל לצאת מגבולות כדור הארץ להמשך מסעה ביקום אחרי המוות של הגוף הפיזי, מבלי שהיא תצטרך להתגלגל הנה שוב, היא חייבת להתפתח, להתאזן, להתעדן ולהתחזק לרמה מספיק גבוהה.חלק ממשמעותה של התפתחות כזאת הוא חיזוק האיכויות הפנימיות השונות כגון סבלנות, סובלנות, אכפתיות, שמחה, אהבה, יושר, כבוד, אחריות, ענוה, שלום פנימי ועוד ועוד.

 

ככל שהבנה זו מחלחלת יותר לתוך הווייתי, כך כמטפל, אני מרגיש יותר אחריות ומחוייבות לעזור גם לנשמתו של המטופל ולא רק למטופל עצמו.

זה נשמע אולי מוזר לחלק מכם: האם אנחנו ונשמתנו הם לא אותו דבר?התשובה הקצרה היא: לא! אנחנו והנשמה "שלנו", או הנשמה ש"בתוכנו" הם שני דברים שונים.התשובה הארוכה יותר היא שהדברים במציאות הם יותר מורכבים ודורשים הסברים יותר מפורטים, שאת חלקם אנסה אולי להסביר (עד כמה שאני מבין אותם) באחד המאמרים הבאים.

 

כמו מטפלים רבים אחרים, גם אנחנו גילינו, שהמפתח לבריאות טובה הוא להיות מחוברים לעצמנו.

מה הכוונה? קודם כל תהיה מה שאתה באמת, לפחות בינך לבין עצמך ובינך לבין אלוהיך, ללא כל אותם "רעשים פנימיים" שגוזלים הרבה אנרגיה, גורמים למחלות ומפריעים להתפתח. כלומר - בלי מסיכות, בלי לשקר את עצמך, בלי לבזבז אנרגיה חיונית על מציאת-חן בעיני אחרים, או על נסיונות לרצות אחרים, בלי רגשי אשמה, בלי רגשי נחיתות או עליונות, בלי צורך להצטדק ובלי צורך להוכיח משהו למישהו אחר.

 

ככל שהאדם מחובר יותר לעצמו, למהות האמיתית שלו, כך הוא יוכל להיות יותר קשוב לנשמתו ולמרכיבים הרבים האחרים של חייו הפנימיים. זה גם יאפשר לו לגלות בהדרגה את הייעוד שלו, את הסיבות שגרמו לנשמתו להחליט להיכנס לגוף הפיזי הספציפי הזה בזמן הזה, ואת המטרות שהציבה לעצמה נשמתו להשיג בתקופת חיים זו.

 

ככל שהאדם מחובר יותר לעצמו וככל שהוא מתחבר יותר לייעוד חייו שמתגלה ומתבהר לו בהדרגה, כך יש לו אפשרות טובה יותר להמשיך להתפתח ולהתקדם בנתיב שיתן אפשרות טובה יותר לנשמתו להשלים את משימותיה בכדור-הארץ ולהמשיך במסעה במרחבי היקום.

 

 

לסיכום

אנחנו חיים בתקופה של שינויים רבים, מהירים ומואצים בכל התחומים.אם מנסים לבחון את השקול הוקטורי של התהליכים העיקריים הנראים לעין על הפלנטה (זיהום אויר, זיהום מים, זיהום מזון וזיהום אנרגטי, כלי נשק רבי עוצמה שיכולים להשמיד את כל האנושות, רעב ועוני שהולכים ומתפשטים, שחיתות, מלחמות, צפיפות אוכלוסין ועוד) מתקבל הרושם שזה מוביל לנקודה אשר תחייב שינוי דרסטי, במידה והאנושות רוצה להמשיך להתקיים.

 

מהכיוון האזוטרי מתרבים יותר ויותר הסימנים והידע, שהאנושות חייבת לעבור תהליך של קפיצת מדרגה במודעות וברוחניות. ולא מן הנמנע שקפיצת מדרגה זו תקרה עוד בימי חיינו (למרות שאני כבר בן 69...).

ככל שהאדם עושה יותר עבודה אנרגטית, רוחנית ותודעתית, כך סביר להניח שיהיה לו קל יותר לעבור את השינויים שקורים ועוד יקרו.

הבריאות ברמה הפיזית היא חשובה וחיונית, אך היא לא מטרה בפני עצמה אלא בסיס תומך חשוב להתפתחות הרוחנית.

 

ההתרשמות האישית שלי היא שיש בישראל מספר גדול מאד, שאף הולך וגדל, של אנשים אשר מחפשים את העולמות הרוחניים או נמצאים ברמה כלשהי של פתיחות לעולמות אלה, וכמו-כן יש כאן ריכוז עצום של מטפלים שעוסקים גם באספקטים הרוחניים של החיים.

ככל שהמטפלים יוכלו לעזור יותר למטופלים גם באספקטים האנרגטיים, הרגשיים, הנשמתיים והרוחניים, זה ישפר גם את ההחלמה ברמה הפיזית וגם ייתן ערך מוסף חשוב למטופל, למטפל ובעקיפין גם לחברה בישראל, לפלנטה ולאנושות כולה.

 

ארשה לעצמי לסיים עם סיפר קטן ומלא חכמת חיים של ג'ון לנון, אותו מצאתי לאחרונה ברשת:

"כשהייתי בן חמש, אימי תמיד אמרה לי ששמחה היא המפתח לחיים. כשהלכתי לבית הספר, הם שאלו אותי מה אני אני רוצה להיות כשאהיה גדול. רשמתי 'שמח'. הם אמרו לי שלא הבנתי את המשימה, ואני אמרתי להם שהם לא הבינו את החיים." (ג'ון לנון)

 

 

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 
כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.