גילוי נאות לגבי תואר הדוקטור שלי (ד"ר עידן סער)

 

החלטתי לפרסם גילוי נאות זה למטרות הבאות:

1. למנוע אפשרות שמטופלים או תלמידים יחשבו שאני רופא מדיציני (MD) או שיש לי תואר המוכר ע"י הועדה להשכלה גבוהה בישראל.

2. למנוע לזות שפתיים.

 

תואר הדוקטור שלי הוא  הוא D.A.M - ד"ר לרפואה אלטרנטיבית (Doctor of Alternative Medicine).

התואר נעשה בהתכתבות והוא ניתן ע"י אוניברסיטת Medicina Alternativa מקולומבו, סרי-לנקה, שהיתה מיוצגת בארץ ע"י חברת דוקטורנט.

 תואר זה אינו מוכר בישראל ע"י הועדה להשכלה גבוהה, אך מבחינת החוק הבינלאומי, כולל ישראל, זהו תואר חוקי לחלוטין.

בהמשך הדף למטה מובאת חוות דעת משפטית בנושא זה.

 

מצד אחד אין לי כוונה להתהדר בנוצות לא לי.

מצד שני הידע שצברתי בלימודי לאורך כל החיים לא היה מבייש אף אדם שעשה דוקטורט במסלול הרגיל, והחומר שאני מלמד בקורסים יכול להערכתי להועיל מאד לכל מטפל ורופא, כולל רופאים מדיציניים. 

הניסיון הטיפולי והידע שצברתי מאפשרים לי כיום לעזור לאנשים במצבי מחלה שהרבה רופאים מדיציניים לא יכולים לעזור להם (אחרת אותם מטופלים לא היו מגיעים אלי יותר מפעם אחת).

 

 

בעקבות כתבה של עיתונאית שמנסה להכפיש את כל נושאי תארי הדוקטור שנעשו בלימוד מרחוק, כולל אותי, התקבלה תגובה חכמה ממאיר קליין, אדם נבון, משכיל ורחב אופקים. זוהי לשון התגובה:

 

"לבטל ולזלזל בתוכן בגלל סימן שאלה על משמעות התואר זו גישה מתנשאת המצביעה על חוסר מקצועיות ואולי אף בורות. שכן לא כל אחד יכול להתמודד בצורה רצינית ועמוקה מול נושאים שגם רופאים ומומחים נעים בהתיחסותם לאורך ציר ארוך המתחיל בחוסר קבלה מוחלט, עובר בספקנות ממשיך בסדקים של "מה רבו מעשיך" ועד אלה שלהם ברור ומובן שזו הרפואה הנכונה והעתידית.

להלן רשימת רופאים בעלי תארים מאוניברסיטאות מקובלות, שעובדים או עבדו במוסדות מוכרים ואף אחד לא מטיל ספק בהכשרתם המקצועית, במומחיותם ובתואר שלהם, המאמינים כולם בגישה האחרת, על פיה יש קשר בלתי ניתן להכחשה בין גוף, נפש ונשמה, והמקור לכל הבעיות הרפואיות נובע מהנפש/נשמה ולכן גם את המזור ניתן למצוא ברוב המקרים באותו מקום. להלן הרשימה:

  • ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג בתחום חקר התאים. היה חבר בסגל המרצים של בית הספר לרפואה באוניברסיטת ויסקונסין. את מחקרו פורץ הדרך ביצע באוניברסיטת סטנפורד.
  • ד"ר ריצארד גרבר. מומחה אמריקאי לרפואה פנימית.
  • ד"ר אריק פרל, קלינאי שעזב את אחת ממרפאות הכירופרקטיקה המצליחות ביותר בלוס אנג'לס והלך להוכיח את הטענות שלו והכישרונות שלו במעבדת המחקר "המעבדה למערכות אנרגייה אנושית" באוניברסיטת אריזונה.
  • ד"ר נאדר בוטו, סיים את לימודי הרפואה בטורינו, איטליה, התמחה בקרדיולוגיה בישראל והשלים את התמחותו בקרדיולוגיה פולשנית בסאן-לורן, צרפת, באולטרסאונד כלילי במילנו, איטליה ובהרחבה מלעורית של עורקי התרדמה ועורקים כליתיים בפיניקס אריזונה, ארה"ב. קרדיולוג בכיר ומצנתר במרכז הרפואי רבין.

לגבי כל אלה (וזו רשימה חלקית מאוד) את לא יכולה לברוח מהנושא ולרדת לביבים של משמעות התואר. איך תתמודדי עם דעתם שהיא כדעתו של עידן סער? ולא הזכרנו את ד"ר האמר והצלחותיו בטיפול בחולי סרטן לסוגיו, ממציא "הרפואה הגרמנית החדשה".

 

 

להלן חוות דעת משפטית האומרת במפורש שאני זכאי ורשאי לשאת את התואר ואף להציג עצמי בפני כל אדם, כתואר ייצוגי וחוקי  בישראל :