התפיסה הטיפולית 

 

בבסיס תפיסתנו הטיפולית נמצאת ההבנה לפיה מי שיכול באמת לרפא את החולה הוא רק החולה עצמו.

תפקידנו כמטפלים הוא לתמוך, לכוון, לייעץ, לעזור ולתת למטופל את מירב ומיטב הכלים שיעזרו לו להפוך את המחלה להחלמה , בידיעה שהאחריות בסופו של דבר היא בידיו של המטופל עצמו.

 

מלבד במקרים חריגים, אנחנו מאמינים שכל חולה הרוצה באמת להבריא ממחלתו יכול להצליח בכך, אם הוא מוכן ויכול לקחת על עצמו את האחריות לחייו ולהשקיע בכך את הזמן, המאמצים והמשאבים הדרושים.

 

ברפואה ההוליסטית יש חשיבות רבה למודעות של החולה לגורמי המחלה ולהבנתו את הגורמים האלה.

הרפואה המקובלת אינה יודעת עדיין מהם הגורמים האמיתיים לחלק גדול מאד של המחלות, ובמיוחד מחלות הסרטן. ישנן תיאוריות רבות, אך אין ידיעה ברורה, וכאשר לא יודעים מהו הגורם למחלה, הטיפול הופך להיות תהליך של ניסוי ותעיה.

 

הידע של הרפואה החדשה מאפשר לנו להבין לעומקם את הקונפליקטים הביולוגיים והרגשיים הגורמים למרבית סוגי המחלות, וכך יש ביכולתנו להסביר למטופל מול מה הוא בעצם נלחם, או - מיהו האויב האמיתי שלו.

עצם המודעות לגורמי המחלה והנכונות להתמודד עם גורמים אלה, הם כבר יותר מחצי הדרך לריפוי.

 

כאשר מדובר במחלה קשה או מחלה כרונית, תהליך הריפוי יכול להימשך שבועות, חודשים ואף שנים. תהליך זה מלווה בעליות וירידות, כולל אפשרות לנקודות משבר. אנחנו רואים חשיבות רבה לליווי מתמשך של המטופל, ולכן כל מטופל יכול תמיד להתייעץ איתנו בטלפון, באימייל או בכל דרך אחרת.

 

הבנה נוספת שנמצאת בבסיס גישתנו הטיפולית היא, שהמפתח לבריאות טמון בחיבור של האדם לעצמו.

המציאות המודרנית גורמת למרבית בני האדם לעשות דברים שאינם אוהבים ואינם רוצים, דברים המנוגדים לאופיים, לאמונותיהם, לעקרונותיהם וכו'.

נוכחנו בצורה ברורה, שככל שהאדם פחות מחובר אל עצמו כך גדלים סיכוייו לחלות ויותר קשה לו להתרפא.

לכן, מרכיב משמעותי בתהליך הטיפולי הוא לעזור למטופל להתחבר בחזרה לעצמו.