הילינג

פורסם לראשונה ב-5.10.2012

 

 

מאמר זה מבוסס על ידע מלימודים בהם התחלתי לפני יותר מ-30 שנה וכן על ניסיון אישי כמטפל וכמטופל. זהו סוג לימוד שאינו מסתיים לעולם, וכל פעם מתגלה משהו חדש, ידע חדש, יכולת חדשה, הבנה חדשה, השפעה חדשה וכו'.

 

אין הגדרה אחת המקובלת על כולם לגבי המושג הילינג, ובמאמר זה נשתמש במושג זה כמתייחס באופן כללי לריפוי אנרגטי ללא שימוש במכשירים מלאכותיים. ישנן שיטות רבות וטכניקות רבות של הילינג. כמו כן ישנם מרכיבים רבים הנכללים בתחום ההילינג כגון הילינג בעזרת הידיים ללא מגע, הילינג מנטלי, שימוש באבני מרפא, שימוש בצבעים, שימוש בצמחים, הילינג באמצעות תמונה ועוד. הכוונה במאמר זה היא לגעת בקצרה במספר נקודות הקשורות להילינג אשר עשויות לתרום לכם, בין אם אתם מטפלים, מטופלים או מתעניינים בנושאי בריאות באופן כללי. 

 

 

חומר ואנרגיה – הבנה בסיסית

חומר ואנרגיה הם למעשה מצבים שונים של אותו דבר, על סקאלה כמעט אינסופית של רמות דחיסות שונות, החל מאנרגיה עדינה ביותר שאיננה ניתנת עדיין למדידה ועד חומר דחוס וקשה ביותר כגון יהלום. מבחינה פיזיקלית טהורה, חומר הוא למעשה אנרגיה מדוחסת, ואם מצליחים לפרק את החומר, משתחררת כמות אדירה של אנרגיה, כפי שקורה בפצצת אטום.

 

הגוף שלנו, על כל מרכיביו, הוא למעשה מערכת ממוחשבת משוכללת ביותר, שנוצרה לשם מטרה כלשהי והיא מתוכנתת בצורה שתאפשר לה להשיג את מטרותיה. כל פעולה שקורית בגוף נשלטת ומבוקרת בצורה חשמלית (אנרגטית) ויש כל הזמן היזון חוזר והשפעות הדדיות בין המערכות השונות בגוף.

צורות שונות של אנרגיה יכולות להכיל בתוכן אינטליגנציה, כפי שגלי רדיו יכולים לשאת בתוכם מידע שניתן לתרגמו לצליל או לתמונה. יכולת ההשפעה של אנרגיה על האדם תלויה במרכיביה השונים כמו תדר, עוצמה, סוג האינטליגנציה שהיא נושאת ועוד.

 

 

האורה (ההילה)

האורה (aura) היא המרחב האנרגטי שנמצא סביב כל אדם והיא נוצרת כתוצאה ישירה מהפעילויות שמתרחשות אצל אותו אדם. האורה משתנה ללא הרף בהתאם למה שקורה אצל האדם ובהתאם להשפעות חיצוניות.

האורה משמשת גם כ"מערכת הנשימה" האנרגטית שלנו. כל 6 שניות בערך יש התפרצות של האורה כלפי חוץ ("נשיפה"), היא מחזיקה כך 2-3 שניות ואח"כ מתכווצת ("שאיפה") עד ההתפרצות הבאה.

מה שקובע את קצב הנשימה האנרגטית הזאת הם גבישי הסידן שבעצמות. רשמים אנרגטיים חיצוניים שמגיעים אלינו, עוברים סינון ראשוני באורה ומגיעים לעצמות. גבישי הסידן שבעצמות מתמלאים בהדרגה באנרגיה זו עד שהם מגיעים לרווייה ולא יכולים להכיל יותר את אותה אנרגיה, ואז מגיעה אותה התפרצות של "נשיפה" אנרגטית ושוב מתחיל תהליך התמלאות גבישי הסידן וחוזר-חלילה. תוך כדי כך נעשים תהליכים של קליטה ועיבוד של רשמים אנרגטיים רצויים ופליטה החוצה של רשמים אנרגטיים בלתי רצויים.

 

אצל אדם בריא ממוצע יש לאורה צורה כללית של ביצה שקליפתה נמצאת בערך במרחק של אורך היד (עד קצה האצבעות) של אותו אדם, כשהיד מושטת ישרה. אך כאמור, האורה היא דינמית מאד ומשתנה כל הזמן.

 

המעטה החיצוני של האורה נקרא קליפת האורה, זוהי השכבה הצפופה ביותר באורה והיא משמשת כשכבת ההגנה האנרגטית הראשונה שלנו, כפי שהעור משמש כשכבת ההגנה הפיזית הראשונה של הגוף. המרחק של קליפת האורה מהגוף נקבע על פי עוצמת הסיגנלים האנרגטיים שיוצאים מהגוף. עוצמתם של סיגנלים אלה תלויה במצבנו הפיזי, הנפשי, הרגשי ומרכיבים רבים נוספים. מעבר לקליפת האורה נחלשים הסיגנלים שלנו במידה כזאת שהם נעשים כמעט חסרי משמעות ביחס לסביבה.

 

רשמים אנרגטיים או סיגנלים אלקטרומגנטיים מהווים את רמת המזון המעודנת ביותר והחיונית ביותר לחיינו. אך כפי שבמזון המוצק, במזון הנוזלי או באוויר יכולים להיות רעלים, כך גם במזון האנרגטי, והאורה היא האחראית לסינון הראשוני של המזון האנרגטי. כאשר מגיע סיגנל אנרגטי אשר מזוהה ע"י האורה כמזיק לנו (למשל – מישהו שלח אלינו סיגנל של שנאה), ישנן 3 אפשרויות:

  1. קליפת האורה שלנו מספיק חזקה לשרוף סיגנל זה.
  2. הסיגנל מצליח לחדור פנימה. במקרה כזה נכנסות מערכות נוספות לפעילות הגנה וניקוי.
  3. הסיגנל לא מצליח לחדור את קליפת האורה, אך הוא לא נשרף ומתיישב על קליפת האורה כמו שלכלוך נדבק לעור.
    במקרה כזה הסיגנל הזה הופך למעין אנטנה שמושכת אליה סיגנלים דומים.

 

אחד הדברים הראשוניים והבסיסיים בהילינג הוא לנקות את אותם סיגנלים שליליים אשר "התנחלו" על קליפת האורה ומשפיעים עלינו לרעה. במקרים רבים של הילינג, גם אם לא קרה בטיפול שום דבר דרמטי, מרגיש המטופל לאחר הטיפול תחושה שהוא יותר קל ושהאורה שלו יותר גדולה, וזאת בעיקר כתוצאה מניקוי אותם דברים שליליים שישבו על האורה שלו.

 

אחת הדרכים הנפוצות ל"אסוף " על קליפת האורה שלנו סיגנלים אנרגטיים לא רצויים היא להימצא במקומות צפופים, קרוב לאנשים אחרים הזרים לנו. למשל – בתור לקופ"ח או לבנק, בקניונים, באירועים המוניים, בנסיעה ברכבת או באוטובוס וכו'. בכל מצב בו אדם נמצא קרוב לאדם אחר, יש מגע בין ההילות שלהם וקיימת אפשרות שיעברו דברים שליליים מקליפת האורה של אדם אחד לקליפת האורה (ואולי אף לתוך האורה) של האדם השני. זה יכול להתבטא בכך שפתאום נקבל כאב ראש בלי לדעת את הסיבה, או פתאום אנחנו נעשים עצבניים, או מרגישים חולשה, או פתאום חולפות במוחנו מחשבות שהן מאד זרות לנו וכו'. חשוב להדגיש שזהו רק חלק מהתמונה הכללית ואין כאן המלצה או רמיזה להימנע ממפגשים עם אנשים...

 

תחזוקה שוטפת של האורה ע"י ניקויה בעזרת מטפל, היא מרכיב משמעותי ברפואה מונעת אמיתית, ומבחינת שמירה על הבריאות היא לא פחות חשובה מתזונה מתאימה ומפעילות גופנית.

 

אחד הדברים הבסיסיים שחשוב לכל הילר ללמוד וליישם, זה כיצד לנקות את האורה של המטופל, מבלי שאותם דברים לא רצויים שהוא מנקה מהמטופל יעברו אליו.

ישנן מספר טכניקות פשוטות שעוזרות למטפל לשמור על עצמו, אך הדבר המשמעותי ביותר מבחינת המטפל הוא לא להיות מעורב אישית או מעורב רגשית. ברגע שהמטפל מעורב רגשית, הוא נעשה הרבה יותר פגיע והדברים אותם הוא מנקה מהמטופל עלולים לעבור אליו בקלות. במקרה כזה, אין הבדל משמעותי אם מדובר בהילינג או כל סוג אחר של טיפול. מעורבות אישית של המטפל יכולה להיות בגלל קשר אישי קרוב עם המטופל או מישהו מבני משפחתו, בגלל אמביציה להצליח בטיפול ויהי מה או בגלל סיבות אחרות.

 

למעוניינים, מובא כאן טיפ קטן המתאר טכניקה שמטרתה לעזור לנו להגן על עצמנו מבחינה אנרגטית.

טכניקה זו נקראת "המגן הכחול". להלן הפרטים:

המגן הכחול הינה טכניקה פשוטה להגנה אנרגטית מפני סיגנלים אנרגטיים העלולים לפגוע בנו. זוהי הגנה מפני סיגנלים שעלולים להזיק לנו, הנוצרים ע"י אנשים אחרים בכוונה או שלא בכוונה. טכניקה זו עשויה לעזור מאד כאשר מרגישים חלשים אנרגטית או פגיעים, או כאשר יוצאים לסביבה שעלולה להיות מזיקה מבחינתנו. ניתן להשתמש בטכניקה זו כאשר יוצאים ליום עבודה או למקומות ציבוריים או כשיודעים שעומדים להיפגש עם אנשים שעלולים לפגוע בנו מבחינה אנרגטית.

טכניקה זו אינה מתאימה למטפלים בזמן הטיפולים.

 

פירוט התהליך

לפני שאתה יוצא מהבית עמוד במקום שקט, עיניים עצומות, והבא עצמך למצב של שקט פנימי. דמה שאתה מוקף בהילה אנרגטית בצורה של ביצה, אשר קליפתה נמצאת במרחק של כ-90 ס"מ מהגוף (בערך המרחק אליו מגיעות קצות האצבעות כשהיד מושטת ישרה). באופן מנטלי דמה שקליפת ההילה נצבעת כולה בצבע כחול.

כאשר חוזרים הביתה, מומלץ להסיר באופן מנטלי את המגן הכחול לפני שנכנסים לבית. בתוך הבית או כאשר אנחנו נמצאים עם אנשים הקרובים לנו, לא מומלץ להשתמש בטכניקה זו, כי זה עלול להפריע לקשר הבלתי אמצעי עם אותם אנשים שאנחנו רוצים בקרבתם.

 

הערה:

הצבע הכחול נמצא כיעיל ביותר בד"כ. אך אתם יכולים לנסות בעצמכם כל צבע שנראה לכם ולבדוק מה עובד הכי טוב בשבילכם.

בשנים האחרונות נראה ששימוש בצבע אוטרה-סגול עשוי להיות יותר מתאים, לפחות בחלק מהמקרים.

 

 

לפני שמתחילים טיפול הילינג

תהליכי ריפוי ממשיים יכולים לקרות רק כאשר האדם נמצא תחת השפעה דומיננטית של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית. כלומר – המטופל צריך להיות רגוע ונינוח ככל האפשר.

יש כאן משהו מעניין: אמנם לתהליך ההילינג ולכוחות ההילינג יש בד"כ השפעה מרגיעה, אך כדי להביא לכך שהטיפול יהיה יותר אפקטיבי, חשוב לעשות בהתחלה כל דבר אפשרי שיעזור להרגיע את המטופל, עוד לפני שמתחיל טיפול ההילינג בפועל.

 

תנאי ראשון לכך הוא שהמטפל עצמו יהיה רגוע ובמצב בריאותי מספיק טוב כדי לטפל. זה נכון לכל סוג של טיפול, אך על אחת כמה וכמה בהילינג.

אם המטפל לא מצליח להתנקות לפני הטיפול מהריב שהיה לו בבית, או מהלחץ של האוברדראפט בבנק, או מהחשש שיפטרו אותו ממקום העבודה וכו', עלולים דברים אלה לעבור בקלות מההילה של המטפל להילה של המטופל.

 

כדי שההילינג יהיה יותר יעיל, חשוב שבזמן הטיפול המטופל יהיה רגוע ופתוח ככל האפשר מבחינה אנרגטית. אך אם אנחנו כמטפלים לא דאגנו להגיע לטיפול מספיק נקיים בעצמנו, אנחנו עלולים ללא כוונה, להעביר למטופל גם השפעות שליליות, מבלי שהוא אפילו ידע על כך.

לכן חשוב שכל מטפל יפתח לעצמו טכניקות של התנקות והרגעה לפני כל טיפול. זה יכול לכלול מקלחת, נשימות עמוקות, מדיטציה וכו'.

 

המרכיב השני ביצירת תנאים מתאימים שיאפשרו למטופל להרגיש נינוח ורגוע זו האווירה והתנאים שיש בחדר הטיפולים:

ניקיון - גם ברמה הפיזית וגם ברמה האלקטרית (אנרגטית), צבעים, צמחים, רמת הרעש, רמת הקרינות האלקטרומגנטיות שיש בסביבה וכו'.

 

הרבה דברים בעולמות האנרגטיים עובדים בדומה לעולם הפיזי. לדוגמא, כמו שהזבל הפיזי שלנו הוא מזון טוב לצמחים, כך גם הזבל האנרגטי שלנו הוא בד"כ מזון טוב לצמחים. טיפול הילינג טוב גורם בד"כ לכך שהמטופל יתנקה מדברים אנרגטיים שונים שאינם טובים לו ("אנרגיות שליליות"). הצמחים אוהבים אנרגיות אלה ובכך הם גם עוזרים בזמן ההילינג לתהליך הניקוי.

לכן מומלץ מאד להחזיק עציצים עם צמחים בכל קליניקה ובמיוחד במקומות בהם מתבצעים טיפולי הילינג. הצמחים היותר יעילים לכך הם בד"כ צמחים רחבי עלים ושרכים למיניהם.

 

מזרקת מים בקליניקה עוזרת גם היא ליצירת תנאים אנרגטיים טובים יותר לטיפול. המים עוזרים בניקוי האנרגטי בכך שהם קולטים אליהם ומנטרלים חלק מ"האנרגיות השליליות". רסיסי המים שנוצרים במזרקה יוצרים יונים שליליים שגם הם טובים לבריאות בכלל ולטיפולים בפרט. היונים השליליים טובים במיוחד לנטרול מטענים חשמליים סטטיים שעלולים להיות בחדר הטיפולים.

 

אמצעי נוסף שעוזר להרגיע את המטופל הוא שימוש נכון באבן אמטיסט (אחלמה).

 

 

שימוש באבני מרפא

מטפלים לאורך כל ההיסטוריה גילו את תכונות הריפוי המיוחדות שיש לאבנים שונות. מבנה האבנים, המינרלים המרכיבים אותן או צורת התגבשותן גורמים להתהוותן של אבנים המשדרות תדרים ספציפיים שיש להם תכונות ריפוי כגון הפחתת כאבים, הפחתת דלקות, איחוי שברי עצמות, חיזוק הכבד, עזרה בריפוי סרטן ועוד. מסתבר שתכונותיהן של אבנים אלה מוגברות מאד כאשר האבנים מוחזקות בידיו של המטפל, ולכן יש חשיבות לדעת במדוייק ככל האפשר את תכונות האבנים בהן משתמשים, באיזו יד מתאים יותר להחזיק כל אבן, באיזה מרחק מגוף המטופל וכו'.

 

אתייחס כאן לשני דברים הקשורים לשימוש באבני מרפא:

א. מומלץ להשתמש תמיד באבנים לא מלוטשות. ליטוש האבן מחליש מאד את תכונותיה.

ב. בהשוואות בין מקורות שונים באינטרנט או בין בתי-ספר שונים, ניתן לגלות הבדלים גדולים, עד כדי סותרים, בין התכונות המיוחסות לכל אבן. משמעות הדבר היא שלפחות חלק מהמקורות טועים, דבר היוצר דילמה - על מי ניתן לסמוך?מכיוון שאין לי תשובה חד משמעית, ההמלצה היא - למטפלים העובדים עם אבני מרפא או רוצים לעבוד איתן - לעשות הרבה ניסיונות ולראות מה עובד ומה לא.

אפשר לקצר את התהליך בעזרתם של אנשים בעלי ראיה אלקטרית (אנשים הרואים אנרגיות). אנשים אלה יכולים במקרים רבים לראות בצורה ברורה אם האבן עוזרת או לא ואיך הכי יעיל להשתמש בה.

 

 

שימוש באבן אמטיסט לשיפור איכות השינה

ואם כבר הזכרנו את האמטיסט, נביא כאן טיפ קטן לגבי אחד השימושים באבן זו:

אמטיסט עוזרת במקרים רבים לסובלים מנדודי שינה או קשיי הירדמות. השיטה היא פשוט לשים את האבן מתחת לכרית כשהולכים לישון.

צריך לקחת בחשבון שלפעמים השפעתה של האבן היא כזאת, שבימים הראשונים לשימוש הזה, האדם עלול לחוות חלומות סיוטים. לא צריך להיבהל מזה, כי זהו סימן מצויין לכך שהאבן מזרזת תהליכי התנקות דרך החלומות. מומלץ במקרים כאלה להמשיך להשתמש באבן כל לילה ובד"כ חלומות הסיוטים ייעלמו תוך כשבוע.

במקרים בהם לא מורגשת השפעה ממשית של האמטיסט בשיפור השינה, מומלץ לנסות להוסיף גם אבן מסוג לפיס לזולי (Lapis Lazuli). לפני השינה שמים את האמטיסט מתחת לכרית ואת הלפיס לזולי שמים באזור כפות הרגליים.

 

ועוד טיפ קטן בקשר לאמטיסט:

ישנם אנשים שאוהבים לשים גבישים גדולים ויפים של אמטיסט בסלון ביתם. מבחינה אנרגטית זה עלול ליצור בבית אווירה קצת כבדה או קצת רדומה, ולכן באופן כללי לא מומלץ לשים גבישים אלה לקישוט בבית. למי שאוהב את הגבישים ורגיל אליהם, מומלץ לנסות להוציא אותם מהבית (או לאחסנם במקום סגור) למשך מספר שבועות ולראות אם יש הבדל. בהתאם לכך להחליט אם להחזיר את הגבישים למקומם או לא.

 

 

צילום ההילה

מי שמחפש בגוגל בעברית או באנגלית מידע על צילום הילות ימצא בעיקר מידע על שתי שיטות:

א. צילום קירליאני

ב. הדמיית ההילה (למרות שבאתרים בעברית קוראים לזה "צילום ההילה")

 

יש בנושא זה הרבה אי-בהירויות, ואנסה לתת כאן הסברים שיבהירו קצת את התמונה.

 

צילום קירליאני:

זוהי טכנולוגיה ישנה מאד שהתגלתה במקרה בשנת 1939ע"י טכנאי רוסי בשם סמיון קירליאן. הרעיון בשיטה זו הוא העברת פולס חשמלי קצר במתח גבוה מאד דרך האובייקט הנבדק, וצילום בו זמני של האובייקט וסביבתו הקרובה. הצילומים מראים מעין הילה של אור סביב האובייקט המצולם.למעשה צילומים אלה כלל לא מצלמים את ההילה. ההסבר בשפה פשוטה הוא כזה:

כאשר טוענים גוף כלשהו (חי או דומם) בכמות גדולה מאד של אנרגיה, מעבר ליכולתו להכיל אנרגיה זו, חייבת האנרגיה העודפת להיפלט החוצה. האנרגיה שנפלטת החוצה יוצרת אינטראקציה עם האויר ועם השדה האלקטרומגנטי שבחוץ. אם האנרגיה שנפלטת החוצה היא מספיק חזקה, האינטראקציה שלה עם הסביבה גורמת לשחרור פוטונים שאותם קולט סרט הצילום הרגיש של המצלמה.

מצלמה קירליאנית אינה יכולה לצלם את כל הגוף אלא רק חלקים קטנים, ורק חלקים שאינם רגישים במיוחד למתח חשמלי גבוה. בפועל משתמשים בשיטה זו בעיקר לצילום כפות הידיים.

במשך השנים פותחה שיטת אבחון מעניינת לפי צילומים קירליאניים של כפות הידיים. הרעיון הוא, שאם ישנן חסימות רגשיות או בעיות פיזיולוגיות כלשהן בגוף, זה יתבטא גם במסלולים בכפות הידיים שדרכם יכולה האנרגיה העודפת לצאת החוצה. אך כאמור – אלה הם לא צילומים של ההילה.

 

 

הדמיית ההילה:

שיטה זו מוכרת בארץ בעיקר בשם "צילום ההילה", אך זה ממש לא צילום של ההילה, אלא הדמיה על בסיס של בדיקה בעזרת מכשיר ביופידבק.

ידוע מזה שנים רבות ששינויים במצב הרגשי שלנו משפיעים על המוליכות החשמלית של העור ועל פרמטרים פיזיולוגיים נוספים. על בסיס זה עובדים מכשירי הביו-פידבק וכן "מכונות אמת".

לצורך פיתוח מערכת ההדמיה לקחו קבוצה של אנשים שרואים הילות ובדקו מה הם רואים על אנשים במצבים רגשיים שונים. במקביל בדקו את השינויים שהראו מכשירי הביופידבק אליהם היו מחוברים הנבדקים.

על בסיס הממצאים שהתקבלו פותחה המערכת שהיא למעשה מחשב עם מצלמה דיגיטלית וביופידבק. הנבדק מניח את כף ידו השמאלית על יחידת החישה של מכשיר הביופידבק והמחשב מעבד את הנתונים המתקבלים ומתרגם אותם לצבעים בהדמיית ההילה המופיעה על צג המחשב.

ההבדל העיקרי בין מערכת זו למערכות ביופידבק אחרות היא האינטגרציה עם הנתונים שהוכנסו למחשב על בסיס המחקרים שנעשו עם אנשים שרואים הילות. זה מאפשר שיטת הדמיה שהיא אטרקטיבית מבחינה ויזואלית ונוחה יחסית לפיענוח התוצאות. אך כאמור, זוהי רק הדמיה ולא צילום של ההילה.

 

 

PIP:

ישנה שיטה שיש בה מרכיב ממשי של צילום ישיר של חלקים בהילה, אך גם היא אינה צילום מלא של ההילה.

שיטה זו נקראת PIP (Polycontrast Interference Photography) והיא פותחה ע"י ממציא אנגלי בשם הארי אולדפילד. פרטים על השיטה ניתן למצוא בקישור הזה: 

POLYCONTRAST INTERFERENCE PHOTOGRAPHY (PIP)

 

הרעיון שעומד בבסיס השיטה הוא ההנחה שמצלמת וידאו דיגיטלית רגילה קולטת גם את האנרגיות של ההילה, ואם נצליח באמצעים אלקטרוניים לסנן את כל התדרים שמסתירים לנו את תדרי ההילה, ניתן יהיה להציג על מסך המחשב את ההילה, כולל שינויים שקורים בזמן אמיתי.

הארי אולדפילד הצליח לפתח מערכת שלמה, המאפשרת גם אבחון לפי צילומי ההילה וגם טיפול באמצעות מערכת משוכללת של קריסטלים, בהם הוא מטפל בהתאם לאבחון.

מערכת זו מעניינת מאד ואף רואים בה התרחשויות בהילה, אך היא מציגה רק דברים מסויימים וחלקיים מההילה. מערכת זו יקרה מאד ודורשת לימוד יסודי כדי להגיע ליכולת פיענוח טובה. יש בארץ לפחות מטפל אחד שהביא מערכת כזאת לארץ ועובד איתה כבר די הרבה שנים.

 

מערכת צילום שנותנת תוצאות המזכירות במידה מסויימת את אלה של מערכת ה-PIP פותחה בעשור שעבר ע"י חברת CNOGA ("לראות את הנוגה") מישראל ואף הוצגה באתר של החברה. לאחרונה הוסרו פרטי המצלמה מאתר החברה ולא ידועה לי הסיבה לכך.

 

למיטב ידיעתי אין עדיין בשוק הפתוח אף מצלמה או מערכת שיכולה באמת להראות את ההילה האנושית. אם למישהו מכם יש מידע אחר, אשמח מאד לשמוע על כך ואף לשתף את כל הקוראים.

 

 

ולסיום, עוד טיפ קטן שעשוי להיות שימושי:

פרחים הם למעשה אנטנות בעלות יכולת חזקה של שאיבת אנרגיה. הפרח קולט את אנרגיית השמש ואנרגיות אחרות ומוליך אותן אל הפלנטה דרך הגבעול.

כאשר אנחנו מבקרים אדם חולה ומביאים לו פרחים, אם אנחנו מחזיקים את הפרחים מול החולה כאשר הגבעולים מופנים אלינו, אנחנו למעשה שואבים אנרגיה מהחולה ומחלישים אותו. אם לעומת זאת יהיו הגבעולים מופנים אל החולה והפרחים אלינו, ישאבו הפרחים אנרגיה מאיתנו ויחזקו את החולה.

 

 

ראיה אלקטרית

המושג "ראיה אלקטרית" מתייחס ליכולת לראות דברים אנרגטיים.

זוהי ראיה שונה מהראיה האופטית הרגילה.

בראיה הרגילה, העין קולטת דרך האישון את כל מה שמגיע אליה. קרני האור בתחום התדרים שבין האדום לסגול מעוררות תגובה ברשתית העין שמתבטאת באותות חשמליים המועברים דרך עצב הראיה למוח ומתורגמים במוח לתמונות.

מעניין לציין שתחום התדרים אותו אנחנו רואים בראיה האופטית הרגילה הוא למעשה אוקטבה אחת.

 

בראיה אלקטרית העין משדרת קרינה אלקטרומגנטית בתחום הלא נראה. כאשר הקרינה המשודרת מהעין נתקלת בגוף אנרגטי כלשהו, נוצרת אינטראקציה בין האנרגיה ששודרה מהעין לבין הגוף או הישות האנרגטית שאנרגיה זו פוגשת. אינטראקציה זו מתבטאת בצבעים וצורות אותם העין יכולה לקלוט ולתרגם.

דוגמא שעשויה לעזור להבין את הראיה האלקטרית היא תופעת הזוהר הצפוני. מה שגורם לזוהר הצפוני זוהי האינטראקציה שנוצרת בין אנרגיה חזקה המגיעה מהשמש לבין השדה המגנטי של כדור הארץ. התוצאה של אינטראקציה זו היא שחרור מסיבי של פוטונים שיוצר את הזוהר.

 

היכולת לראות אלקטרית משפרת בצורה דרמטית את יעילות הטיפול בהילינג. באנלוגיה, אפשר להגיד שההבדל בין הילר שרואה אלקטרית לבין הילר שאינו רואה אלקטרית הוא כמו ההבדל בין אדם עם ראיה רגילה שמנקה את הבית, לבין עיוור שמנקה את הבית... העיוור יכול להגיע לרמת ניקיון לא רעה לפי תחושותיו, אך מי שרואה יכול להשלים את ניקוי כל אותם מקומות שחמקו מתחושותיו של העיוור.

 

הראיה האלקטרית מאפשרת לראות בבירור היכן יש חוסר איזון, היכן יש חסימות אנרגטיות, איזה מרכזים אנרגטיים בגוף חלשים מדי, היכן יש "לכלוך" אנרגטי שצריך לנקות ועוד. ותוך כדי הטיפול ניתן לראות בזמן אמיתי את מידת ההשפעה והיעילות של הטיפול, לפחות ברמה האנרגטית.

 

היכולת לראות אלקטרית היא תכונה טבעית לכל תינוק שנולד, אך בתרבות המודרנית ישנם הרבה גורמים שמדכאים יכולת זו כבר בגיל צעיר מאד. לדוגמא, כאשר ילד קטן בוהה מול פינת החדר או התקרה ואומר לאמא שלו משהו כמו "אמא, תראי יש שם כדורים כחולים ואדומים ולבנים", התגובה של האמא תהיה בד"כ משהו כמו "אני לא רואה שום דבר, אתה סתם מדמיין". תשובה כזאת יכולה לסגור מידית ולאורך זמן את יכולת הראיה האלקטרית של הילד.

 

כמבוגרים, עם מודעות, אנחנו יכולים להחזיר לעצמנו, לפחות באופן חלקי, את יכולת הראיה האלקטרית. יש אנשים שזה קורה להם ספונטנית, יש אנשים שצריכים רק קצת תרגול, אך ברב המקרים זה דורש הרבה תרגול ורצון אמיתי עם נכונות להשקיע בתרגול זמן ככל שיידרש.

 

ישנן טכניקות שונות שעוזרות לפתח את הראיה האלקטרית. את חלקן ניתן למצוא באינטרנט אך מומלץ ללמוד זאת אצל מדריכים מנוסים.

למי שרוצה להתאמן בבית בראיה אלקטרית, התאורה הטובה היא ע"י מנורות ליבון רגילות, שניתן לעמעם אותן קצת עם דימר, כך שהתאורה לא תהיה חזקה.

מנורות פלואורסנט אינן טובות לראיה אלקטרית, וגם תאורה חזקה אינה טובה לראיה אלקטרית.

אם רוצים להתאמן בראיה אלקטרית בחוץ, הזמנים הטובים ביותר הם שעת הזריחה ושעת השקיעה.

 

מידע רב באנגלית בנושא הרפואה האנרגטית (שמבוססת על ראיה אלקטרית) יש באתר של Donna Eden מארה"ב - פרטים על דונה עדן הבאנו גם במאמר "טכניקות אנרגטיות".

מידע רב נוסף יש בספר שתורגם לעברית - "ידי אור", שכתבה ההילרית ברברה אן ברנן - Barbara Ann Brennan / Hands of Light

 

לא כל האנשים שרואים אלקטרית רואים אותו דבר ולפעמים ישנם הבדלים גדולים מאד בין מה שרואים אנשים שונים.

אחת הסיבות להבדלים בין מה שרואים אנשים שונים קשורה לכך שלכל אחד מאתנו ישנם פילטרים אנרגטיים שונים שנוצרים כתוצאה ממבנה האישיות והפסיכולוגיה של כל אחד, ניסיון החיים, רמת הידע וההבנה, רמת ההתפתחות האישית ועוד.

 

בעיה נוספת היא היכולת להבין מה רואים. האם הכדור האדום שהופיע מעל הראש הוא סימן חיובי או שלילי? מה משמעות הפס הכחול או הפס הורוד שראיתי מעל החזה? מה זה משולש בצבע זהב? מה המשמעות של פסי כסף, או תחושה של גשם בצבע כסף? וכן הלאה.

 

היכולת להבין מה שרואים תלויה בידע ולימוד ממורים בעלי ניסיון, ברמת ההתפתחות האישית, ברכישת ניסיון אישי ע"י טיפולים רבים, בפתיחות ורגישות לקבלה אינטואיטיבית של תובנות ועוד.

 

במסגרת השינויים האנרגטיים שקורים לאחרונה בכדור-הארץ, נראה שיותר ויותר אנשים נפתחים לראיה אלקטרית. לא מן הנמנע, שבדורות הבאים יתפתחו תנאים שיאפשרו לכל בני האדם לראות אלקטרית.

זה נשמע כמו חזון דמיוני ללא כל אחיזה במציאות, אך לאור קצב וכיוון השינויים הקורים כיום בעולמנו, כדאי להיות עם ראש פתוח לכל האפשרויות, כולל גם למצב זה, שנראה לנו כיום כאוטופי לגמרי.

 

 

 

 

....................................................................................................................

 

כותב המאמר אינו רופא מדיציני והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

 

....................................................................................................................