קצת על ההילה האנושית

פורסם לראשונה ב-28.2.2020 

  

 

מטרתו של מאמר זה היא לנסות להראות את חשיבותה של ההילה בחיי האדם ובריאותו ולהביא יותר בהירות והבנות לגבי מהותה של ההילה, תפקידיה ופרטים נוספים.

 

נושא ההילה הוא ענק.

מאמר זה מביא רק חלק מהידע וההבנות שיש לי בנושא זה וברור לי שהידע שיש לי הוא רק חלק קטן מהידע שהצטבר באנושות בנושא זה. 

יש הרבה ידע בעולם בנושא ההילה, אך אין חפיפה מלאה או הסכמות מלאות בנושא זה בין גישות שונות ואנשים שונים ולכן סביר להניח שחלקכם לא יסכימו עם חלקים שונים ממאמר זה. אשמח תמיד לקבל ידע חדש או נוסף והערות לתיקון ושיפור, במיוחד מאנשים שרואים הילות.

כל הידע שלי על ההילה אינו קשור לרפואה הגרמנית החדשה.

 

 

מהי ההילה (האורה או aura) האנושית

ההילה האנושית היא השדה האלקטרומגנטי שנמצא בתוך וסביב כל אדם ובו יש ביטוי לכל ההתרחשויות האנרגטיות אשר קורות אצל אותו אדם.

 

אחד התפקידים הראשוניים של ההילה הוא להוות מערכת הגנה אנרגטית שמסוגלת למנוע את כניסתן לתוך השדה האנרגטי של האדם לפחות חלק מהאנרגיות, המהויות והישויות אשר עלולות לגרום לנו נזק.

 

תפקיד חשוב נוסף הוא להוות מעין מערכת נשימה או מערכת עיכול ברמה האנרגטית.

 

מבין 4 רמות המזון (מוצק, נוזלי, גזי ואנרגטי), המזון האנרגטי שמופיע בעיקר כרשמים דרך החושים השונים וגם לא דרך החושים, הוא המזון הכי משמעותי, ולהילה יש את היכולות למיין חומרי מזון אנרגטיים אלה למערכות הרלוונטיות בגוף לצורך "עיכול" ולפלוט החוצה רשמים ואנרגיות שמבחינת הגוף הן כבר פסולת או שמערכות הגוף לא יכולות או לא רוצות להתעסק איתם.

 

ההילה משתנה ללא הרף בהתאם להשפעות חיצוניות ובהתאם לתהליכים הפנימיים שמתרחשים אצל האדם. כל 6 שניות בערך יש התפרצות של ההילה כלפי חוץ ("נשיפה"), היא מחזיקה כך 2-3 שניות ואח"כ מתכווצת ("שאיפה") עד ההתפרצות הבאה. הקצב של נשימה אנרגטית זו נקבע ע"י גבישי הסידן שבעצמות. אנרגיות חיצוניות שמגיעות אלינו, עוברות סינון ראשוני בהילה וחלק גדול מהן מגיע לעצמות. גבישי הסידן שבעצמות מתמלאים בהדרגה באנרגיה זו עד שהם מגיעים לרווייה ולא יכולים להכיל יותר את אותה אנרגיה, ואז מגיעה אותה התפרצות של "נשיפה" אנרגטית ושוב מתחיל תהליך התמלאות גבישי הסידן וחוזר-חלילה. תוך כדי כך נעשים תהליכים של קליטה ועיבוד של רשמים אנרגטיים רצויים ופליטה החוצה של רשמים אנרגטיים בלתי רצויים.

 

 

מבנה ההילה

המבנה הבסיסי של ההילה הוא בצורת ביצה סביב הגוף, כאשר המעטה החיצוני נקרא "קליפת ההילה" והוא עשוי משכבה אנרגטית צפופה יותר מאשר בשאר חלקי ההילה.

 

בממוצע, אצל אדם בריא במצב רגוע ומאוזן, קליפת ההילה נמצאת במרחק של כ-90 ס"מ מהגוף וכחצי מטר מתחת כפות הרגליים.כשהאדם שוכב במאוזן ההילה מתכווצת בערך בחצי.

אך במציאות גודל ההילה שונה מאד מאדם לאדם בהתאם להתפתחותו האישית והרוחנית, בהתאם למצב רוחו ובהתאם לדברים שונים המשפיעים עליו בכל רגע נתון.

 

בתוך ההילה, כולל בתוך הגוף הפיזי, ישנן מערכות אנרגטיות שונות, שחלקן נועדו לצורך תפקוד ותחזוקה שוטפים וחלקן נועדו לצורך התפתחות אישית ורוחנית.

 

מוצגים כאן רק חלק ממרכיבי ההילה:

 

5 המרכזים

המערכת האנרגטית הבסיסית היא של 5 מרכזי אנרגיה, שתפקידם העיקרי היא לדאוג לתפקודם התקין של איברי הגוף . הרפואה הסינית העתיקה מבוססת במידה רבה על הידע הקשור לחלוקה ראשונית של 2 סוגי אנרגיות וחלוקה משנית ל-5 סוגי אנרגיה.

יש הבדלים מאד גדולים בין המרכזים במהירויות ותחומי התדרים שכל אחד עובד וכל אחד מהמרכזים מופיע בצבע אחר בהתאם לחלוקה הזו:

 

 • מרכז החשיבה – צבע לבן – הכי איטי
 • המרכז המוטורי/מרכז ההרגלים – צבע אדום – יותר מהיר
 • מרכז האינסטינקט – צבע כחול – יותר מהיר
 • המרכז הרגשי – צבע צהוב – יותר מהיר
 • המרכז המיני – צבע ירוק – הכי מהיר

 

איזון בין המרכזים הוא אחד המפתחות לבריאות טובה. אם אדם משתמש יותר מדי באנרגיה של אחד המרכזים, נאלץ אותו מרכז לגנוב אנרגיה ממרכז אחר ועלול להתחיל להתפתח חוסר איזון שעלול להגיע למצב של פגיעה בבריאות.

 

כדי למנוע מצב של חוסר מוחלט של אנרגיה בגוף, יש לכל אחד ממרכזי האנרגיה הנ"ל מצברים לגיבוי. כמצברים משמשות העצמות הגדולות, לפי החלוקה שלהלן:

 

 • התחום הלבן: בעצמות השוק ברגל שמאל אצל גבר וברגל ימין אצל אישה.
 • התחום האדום: בעצמות הירכיים והגולגולת.
 • התחום הכחול: בעצמות השוק ברגל שמאל אצל אישה וברגל ימין אצל גבר.
 • התחום הצהוב: זרוע ימין ואמה שמאל אצל גבר, זרוע שמאל ואמה ימין אצל אישה
 • התחום הירוק: זרוע ימין ואמה שמאל אצל אישה, זרוע שמאל ואמה ימין אצל גבר

 

מעניין לראות שהדגל הדרוזי מופיע עם חמשת הצבעים הנ"ל, והם משתמשים הרבה כסמל גם בצורת כוכב מחומש (פנטגרם) עם חמשת הצבעים הנ"ל.

 

 

7 המרכזים

מערכת אנרגטית ברמה מעודנת יותר מזו של 5 המרכזים היא מערכת של 7 מרכזים אנרגטיים המוכרים בשם צ'אקרות. הרפואה ההודית מבוססת במידה רבה על הידע שקשור ל-7 הצ'אקרות.

הגישה המקובלת מציגה את הצ'קרות לאורך עמוד השדרה בסדר עולה לפי צבעי הקשת מצ'אקרת הבסיס בצבע אדום בעצם הזנב ועד צ'אקרת הכתר בצבע סגול קצת מעל הראש.גישה חדשה יחסית טוענת שיש הבדל בסדר הצ'קרות בין אנשים מפותחים מבחינה רוחנית לבין אנשים שעוד לא הגיעו לרמה רוחנית מספיק גבוהה.לפי גישה זו, סדר הצ'אקרות המקובל (אדום למטה וסגול למעלה) הוא נכון אצל אנשים מפותחים שהגיעו ליכולת רוחנית המאפשרת להם להקרין על סביבתם ולתרום מהתפתחותם לבריאה.אצל אנשים שנמצאים בתהליך התפתחותי, סדר הצ'אקרות הוא הפוך, כי הם עדיין מקבלים אנרגיה של התפתחות מהבריאה, כך שאצלם הצ'אקרה העליונה היא בצבע אדום והצ'אקרה התחתונה היא בצבע סגול.

בטיפולי הילינג, ניתן לראות במקרים רבים אצל מטופלים, שאחת או יותר מהצ'אקרות זזה הצידה ממקומה הטבעי בעמוד השדרה. טיפול נכון בעזרת מטפל שרואה צ'אקרות, עוזר להחזיר את הצ'אקרה למקומה המאוזן וגם לפתוח אותה במקרה שהיתה סגורה או חסומה מבחינה אנרגטית.

 

 

שכבות

 

א. השכבה האתרית

צמוד לגוף מופיעה שכבה אנרגטית שעוביה מספר ס"מ. יחסית קל לראותה והיא מופיעה בצבע לבן. שכבה זו נקראת שכבת האתר (Ethric) והיא משקפת את רמת החיוניות של איברי הגוף השונים. ככל שמצבו הבריאותי הפיזי של האדם טוב יותר, שכבת האתר תהיה מעובה וחזקה יותר.

 

 

 

ב. 3 שכבות בסיסיות

חלוקה בסיסית המשמשת בעיקר בטיפולים לניקוי ההילה מתייחסת ל-3 שכבות האלה:

 1. שכבה אנרגטית הנוצרת מהקרינה המגיעה מהעצמות. במצב שכיבה ניתן להרגיש קרינה זו במרחק של כ-15 ס"מ מהגוף.
 2. שכבה אנרגטית הנוצרת מהקרינה המגיעה מכלי הדם. במצב שכיבה ניתן להרגישה במרחק של כ-30 ס"מ מהגוף.
 3. שכבה אנרגטית הנוצרת מהקרינה המגיעה מהעצבים. במצב שכיבה ניתן להרגישה במרחק של כ-45 ס"מ מהגוף.

 

ג. 7 צבעי הקשת

הציורים "הקלאסיים" של ההילה, שמקורם בעיקר ברפואה ההודית העתיקה מראים את האדם מוקף ב-7 עטיפות בצורת ביצה, לפי צבעי הצ'אקרות. השכבה הקרובה ביותר לגוף היא בצבע אדום והשכבה הרחוקה ביותר מהגוף היא בצבע סגול.

לא ידוע לי עד כמה רלוונטית חלוקה זו בימינו. אני משער שחלוקה זו יכולה להיות אולי רלוונטית רק באופן רגעי מאד של איזון אנרגטי מושלם אצל אדם בו כל הצ'אקרות מתפקדות באופן מלא והוא לא סובל באותו רגע משום סטרס או קונפליקט כלשהו.

אישית לא פגשתי עד היום אדם שרואה את שבעת צבעי הקשת בהילה בצורה כה מסודרת כפי שמופיע בציורים.

 

 

 

ד. קליפת ההילה (Auric sheeth)

קליפת ההילה היא המעטפת החיצונית של ההילה והיא השכבה הדחוסה ביותר בהילה מבחינה אנרגטית.

אחד מתפקידיה היא לשמש כקו הגנה אנרגטי ראשון למערכות הגוף. מבחינה אנרגטית היא משמשת במובן זה כמו שהעור משמש כשכבת הגנה ראשונה לגוף הפיזי.

הגוף המנטלי נמצא בקליפת ההילה וכנראה ששם נמצאים גם כל הספריות וקבצי הזיכרון מהם שולף המוח את הזכרונות הדרושים לו.

חלק מ"מגידי העתידות" שמצליחים להגיד לנו הרבה מידע עלינו ועל חיינו בלי שהיה להם ידע מוקדם כלשהו, הם למעשה אנשים שמסוגלים להתחבר לחלק מקבצי הזכרונות בקליפת ההילה שלנו ולקבל חלקים מהאינפורמציה האגורה שם...

 

ה. מבנים התפתחותיים

ככל שהאדם מתפתח יותר מבחינה אישית ורוחנית, מתפתחים או נבנים בהילה בהתאם מבנים נוספים אשר מאפשרים לאותו אדם דברים שונים בהתאם לרמת התפתחותו כגון:

 • אחזקת איכויות גבוהות
 • יכולת התקשרות לרמות גבוהות יותר של הספריות האקשיות
 • יכולת לקשר עם ישויות ומהויות ברמות התפתחות גבוהות יותר בקרן הבריאה
 • יכולות של ריפוי מנטלי מרחוק
 • יכולת ראיית דברים שעומדים לקרות
 • הבנה טובה יותר של תהליכים פלנטריים וקוסמיים
 • ועוד ועוד

 

על רקע התקופה המיוחדת בה אנחנו חיים, קורים בהילה גם תהליכים ייחודיים לתקופה זו, כולל התפתחות של מבנים אנרגטיים חדשים אשר לא היו אפשריים בעבר.

 

 

ראיה אלקטרית ("ראיית הילות")

 המונח "ראיית הילות" הוא קצת מוטעה או מטעה, כי גם מבין אלה שרואים דברים בהילה, רק מעטים מאד מסוגלים לראות הילה שלמה.

 

המונח המדוייק יותר הוא "ראיה אלקטרית". זוהי ראיה שונה מהראיה האופטית הרגילה והיא מאפשרת לראות מבנים אנרגטיים, צורות אנרגטיות, מהויות, ישויות, צבעים ועוד, שלא ניתן לראותם בראיה אופטית רגילה.

 

המונח "ראיה אלקטרית" מתייחס לראיה בעיניים פתוחות, בשונה מסוג של ראיית הילות בעיניים סגורות שזוהי מעין "ראיה רוחית".

 

כל אחד מאתנו נולד עם יכולת טבעית של ראיה אלקטרית, אך מרבית הילדים מאבדים יכולת זו בגיל צעיר למדי מסיבות שונות ובעיקר התייחסות לא נכונה מצד ההורים, ומצד שאר בני המשפחה הקרובים, המטפלות או הגננות, בגלל חוסר ידע וחוסר הבנת הנושא.

 

גם אותם ילדים שלא איבדו יכולת זו, לא יודעים בד"כ מה לעשות איתה, כי אף אחד מהקרובים להם לא יודע ולא מסביר להם על כך. לפעמים מתייחסים אליהם המבוגרים כאל תמהוניים, "מרחפים" וכד'. הם מרגישים שונים, חריגים, שלא מבינים אותם ולכן הם מנסים להחניק יכולת זו כדי שלא תפריע להם.

 

אצל מספר קטן מאד של אנשים אשר סגרו בילדותם יכולת זו, היא מצליחה לחזור באופן ספונטני בגילאים יותר מבוגרים. אך מסתבר שגם אצל אנשים שלא זוכרים שהיתה להם אי-פעם יכולת של ראיה אלקטרית, ניתן להפעיל יכולת זו מחדש במידה מסויימת ולפעמים במידה רבה, ע"י אימון והדרכה מתאימים.

 

לא כל האנשים שיש להם ראיה אלקטרית רואים אותו דבר. יש הבדלים גדולים בין אחד לשני בהתאם לרמת ההתפתחות של כל אחד, הניסיון, הידע, דפוסים שהוטבעו בו בילדות, העוצמה האנרגטית שלו, "הפילטרים" האנרגטיים שיש לכל אחד ועוד..

ישנם מקרים כמו אדם שהיכרתי, אשר ראה פעם אחת הילה שלמה ותאר זאת כמחזה מרהיב. לאחר מכן הוא לא הצליח אף פעם לראות שוב הילה בשלמותה.

 

 

טיפולים משותפים עם עופר שדה

כמטפל, מאז אפריל 2012 אני עושה את מרבית הטיפולים ביחד עם עופר שדה.

עופר ניחן ביכולת של ראיה אלקטרית, אך רב חייו הוא לא עשה עם זה כלום. כשהתחלנו לטפל ביחד, הוא ראה דברים שונים בהילות של המטופלים, אך לא היה ברור לו מהם בדיוק הדברים שהוא ראה. במשך הזמן והצטברות מקרים וניסיון, הוא גילה שישנם בהילה אזורים שונים בהם באים לידי ביטוי דברים ספציפיים הקשורים לחייו של האדם.

למשל – אזור בהילה שקשור למשפחה, אזור שקשור לקריירה, לערך עצמי, לדימוי העצמי, למערכות יחסים וכו'. זה עוזר לעופר להבין טוב יותר היכן נמצאים הקשיים של אותו אדם, היכן צריך לנקות או לחזק, וכך לתת לאותו אדם המלצות יותר מדוייקות כיצד לבנות את חייו בצורה יותר נכונה לו או באיזה תחומים כדאי לו להתמקד כדי להחלים טוב יותר מהמחלה או הבעיה שיש לאותו אדם.

 

על בסיס הניסיון שצברנו עשינו ב-2019 סדנאות היכרות למטפלים ולמתעניינים, כשחלק משמעותי מכל סדנה הוקדש להתנסות בראיה אלקטרית ושמחנו לגלות שאחוז גבוה מהמשתתפים הצליחו תוך זמן קצר לראות משהו בהילות של אחרים, למרות שזוהי סדנת היכרות בלבד.

 

 

צילומי הילות

למיטב ידיעתי, אין עדיין בידי בני האדם טכנולוגיה המאפשרת לצלם הילות באופן מלא, מדוייק ואמיתי.

להלן פירוט השיטות הידועות, שלפעמים מתייחסים אליהן כצילומי הילות:

 

הדמיית ההילה:

שיטה זו מוכרת בארץ בעיקר בשם "צילום ההילה", אך זה ממש לא צילום של ההילה, אלא הדמיה על בסיס של בדיקה בעזרת מכשיר ביופידבק.

ידוע מזה שנים רבות ששינויים במצב הרגשי שלנו משפיעים על המוליכות החשמלית של העור ועל פרמטרים פיזיולוגיים נוספים. על בסיס זה עובדים מכשירי הביו-פידבק וכן "מכונות אמת".

 

לצורך פיתוח מערכת ההדמיה לקחו המפתחים קבוצה של אנשים שרואים הילות ובדקו מה הם רואים על אנשים במצבים רגשיים שונים. במקביל בדקו את השינויים שהראו מכשירי הביופידבק אליהם היו מחוברים הנבדקים.

 

על בסיס הממצאים שהתקבלו פותחה המערכת שהיא למעשה מחשב עם מצלמה דיגיטלית וביופידבק. הנבדק מניח את כף ידו השמאלית על יחידת החישה של מכשיר הביופידבק והמחשב מעבד את הנתונים המתקבלים ומתרגם אותם לצבעים בהדמיית ההילה המופיעה על צג המחשב.

 

ההבדל העיקרי בין מערכת זו למערכות ביופידבק אחרות היא האינטגרציה עם הנתונים שהוכנסו למחשב על בסיס המחקרים שנעשו עם אנשים שרואים הילות. זה מאפשר שיטת הדמיה שהיא אטרקטיבית מבחינה ויזואלית ונוחה יחסית לפיענוח התוצאות. אך כאמור, זוהי רק הדמיה ולא צילום של ההילה.

 

 

PIP:

ישנה שיטה שיש בה מרכיב ממשי של צילום ישיר של חלקים בהילה, אך גם היא אינה צילום מלא של ההילה. שיטה זו נקראת PIP (ראשי תיבות של Polycontrast Interference Photography) והיא פותחה ע"י ממציא אנגלי בשם הארי אולדפילד. 

 

הרעיון שעומד בבסיס השיטה הוא ההנחה שמצלמת וידאו דיגיטלית רגילה קולטת גם את האנרגיות של ההילה, ואם נצליח באמצעים אלקטרוניים לסנן את כל התדרים שמסתירים לנו את תדרי ההילה, ניתן יהיה להציג על מסך המחשב את ההילה, כולל שינויים שקורים בזמן אמיתי.

הארי אולדפילד הצליח לפתח מערכת שלמה, המאפשרת גם אבחון לפי צילומי ההילה וגם טיפול באמצעות מערכת משוכללת של קריסטלים, בהם הוא מטפל בהתאם לאבחון.

מערכת זו מעניינת מאד ואף רואים בה התרחשויות בהילה, אך היא מציגה רק דברים מסויימים וחלקיים מההילה. המערכת יקרה מאד ודורשת לימוד יסודי כדי להגיע ליכולת פיענוח טובה. יש בארץ לפחות מטפל אחד שהביא מערכת כזאת לארץ ועובד איתה כבר די הרבה שנים.

 

מערכת צילום שנותנת תוצאות המזכירות במידה מסויימת את אלה של מערכת ה-PIP פותחה בעשור שעבר ע"י חברת CNOGA ("לראות את הנוגה") מישראל ואף הוצגה באתר של החברה. לאחרונה הוסרו פרטי המצלמה מאתר החברה ולא ידועה לי הסיבה לכך.

 

 

צילום קירליאני:

זוהי טכנולוגיה ישנה מאד שהתגלתה במקרה בשנת 1939 ע"י טכנאי רוסי בשם סמיון קירליאן. הרעיון בשיטה זו הוא העברת פולס חשמלי קצר במתח גבוה מאד דרך האובייקט הנבדק, וצילום בו זמני של האובייקט וסביבתו הקרובה. הצילומים מראים מעין הילה של אור סביב האובייקט המצולם.

 

למעשה צילומים אלה כלל לא מצלמים את ההילה. ההסבר בשפה פשוטה הוא כזה:

כאשר טוענים גוף כלשהו (חי או דומם) בכמות גדולה מאד של אנרגיה, מעבר ליכולתו להכיל אנרגיה זו, חייבת האנרגיה העודפת להיפלט החוצה. האנרגיה שנפלטת החוצה יוצרת אינטראקציה עם האויר ועם השדה האלקטרומגנטי שבחוץ. אם האנרגיה שנפלטת החוצה היא מספיק חזקה, האינטראקציה שלה עם הסביבה גורמת לשחרור פוטונים שאותם קולט סרט הצילום הרגיש של המצלמה.

 

מצלמה קירליאנית אינה יכולה לצלם את כל הגוף אלא רק חלקים קטנים, ורק חלקים שאינם רגישים במיוחד למתח חשמלי גבוה. בפועל משתמשים בשיטה זו בעיקר לצילום כפות הידיים.

 

במשך השנים פותחה שיטת אבחון מעניינת לפי צילומים קירליאניים של כפות הידיים. הרעיון הוא, שאם ישנן חסימות רגשיות או בעיות פיזיולוגיות כלשהן בגוף, זה יתבטא גם במסלולים בכפות הידיים שדרכם יכולה האנרגיה העודפת לצאת החוצה. אך כאמור – אלה הם לא צילומים של ההילה.

 

אם מישהו מכם, הקוראים, מכיר טכנולוגיה כלשהי לצילום אמיתי של ההילה, אשמח מאד לשמוע על כך.

 

 

קצת על ההילה ובריאות

אנחנו חיים בסביבה מלאה זיהומים בכל הרמות, כולל ברמה האנרגטית, ובעיקר הרמה האנרגטית-רגשית שיוצאת מבני אדם.

כל רגש שלילי או מחשבה שלילית שמופנים כלפינו, כגון כעס, קנאה, שנאה, שקר, זלזול, איום והפחדה, הונאה, ניצול, דיכוי וכו' מגיעים להילה שלנו כסיגנל אלקטרומגנטי עם יכולת לפגוע בנו.

 

אם ההילה שלנו ובמיוחד קליפת ההילה, מספיק חזקה, היא שורפת סיגנלים אלה ואנחנו לא מושפעים מהם.

 

אם קליפת ההילה מספיק חזקה לעצור את הסיגנלים השליליים, אך לא מספיק חזקה לשרוף אותם, הם מתיישבים על קליפת ההילה והופכים להיות מעין אנטנות הקוראות לסיגנלים דומים להצטרף אליהם. כך עלולים להצטבר על ההילה מצבורים טפיליים של כעסים או עצבנות או פחדים וכו', אשר בשלב מסויים עלולים לחדור פנימה להילה ולפגוע בבריאותנו.טיפולים אנרגטיים של ניקוי ההילה חשובים ויעילים במיוחד בניקוי אותם סיגנלים שהתיישבו על ההילה ועוד לא הצליחו לחדור פנימה, ובכך הופכים טיפולים כאלה לסוג של רפואה מונעת ממדרגה ראשונה.

 

אם קליפת ההילה לא מספיק חזקה לעצור סיגנלים חזקים שהגיעו, הם מצליחים לחדור פנימה ומערכותינו הפנימיות נאלצות להתמודד איתם בניסיון לסלקם החוצה או לנטרלם כך שיהיו מינימום נזקים למערכות הגוף.ככל שהסיגנלים השליליים שמצליחים לחדור את קליפת ההילה יותר חזקים, הם גורמים לשיבושים משמעותיים יותר בתהליכים האנרגטיים בגוף ובחלק מהמקרים זה יכול להתבטא גם בתהליכי מחלה פיזיים.

סוג השיבוש או ההפרעה תלוי בסוג הסיגנל. יש כאלה שמשפיעים על מערכת החשיבה ומערכת העצבים, אחרים משפיעים על המערכת הרגשית, ישנן השפעות שגורמות להפרעות נפשיות וכן הלאה.

 

התגובה הביולוגית של הגוף לחלק מסוגי אותם סיגנלים שמצליחים לחדור לתוך ההילה, יכולה כנראה להתבטא במה שמאובחן אח"כ בבדיקות מעבדה כוירוסים או אקסוזומים, בד"כ עם סימפטומים של מחלה.

 

 

מחלות מדבקות

כאשר 2 הילות באות במגע האחת עם השניה, יכולים דברים שמתרחשים בהילה אחת להשפיע על ההילה השניה ולהיפך.

אדם רגוע ונינוח שעומד ליד אדם עצבני, עשוי לגרום לאדם העצבני להרגע במידה מסויימת גם בלי להתכוון ובלי לדבר איתו, אך מצד שני הוא עלול להרגיש פתאום, ללא כל סיבה נראית לעין, שהוא נעשה עצבני, חסר שקט.

 

כאשר אדם נמצא תחת השפעה של קונפליקט לא פתור, זה מתבטא גם בהילה שלו.

אם אדם נמצא במצב של פחד, הוא עלול להעביר את התחושה או האנרגיה של הפחד גם לאנשים שנמצאים מספיק קרוב אליו, במרחק כזה שההילה שלהם באה במגע עם ההילה שלו.

אם מתפתחים תנאים חיצוניים שמגבירים את סף הפחד, כגון מלחמה, משבר כלכלי, מגיפה וכו', האנשים שעדיין לא פוחדים, עלולים להיות מושפעים הרבה יותר בקלות מאנשים שכבר נמצאים במצב של פחד, וזה עלול להתפשט ו"להדביק" אוכלוסיות שלמות.

זה כנראה לפחות אחד הדברים שקורים כיום עם בהלת הקורונה.

 

 

ניקוי ההילה וטיפולים אנרגטיים

המושג "ניקוי ההילה" מתייחס בעיקר לתהליכים שנעשים במודע לסילוקם מההילה של דברים אנרגטיים אשר לא אמורים להיות שם ושעלולים לפגוע בתפקודים התקינים של האדם. דברים אנרגטיים אלה יכולים להיות סיגנלים שליליים שונים, טפילים אנרגטיים, ישויות ועוד.

 

תהליכים טבעיים שעוזרים לניקוי ההילה נעשים כל הזמן, בד"כ לא במודע, ע"י מרבית בני האדם בדרכים כמו מקלחת, רחצה בים או בבריכה, יציאה לטבע, ספורט, ריקוד, יצירה, האזנה למוזיקה, תחביבים שונים ועוד. אך בסביבה המודרנית הצפופה ועם קצב החיים המהיר, הניקוי הטבעי לא מספיק במרבית המקרים ורצוי להיעזר מדי פעם במטפלים שמתמצאים בנושא ויכולים לעוזר.

 

האידיאל מבחינת רפואה מונעת הוא מצב בו כל אדם יכול להגיע פעם בשבועיים-שלושה לטיפול קצר של ניקוי ההילה.

אך המציאות היא שונה ומרבית המטופלים הם כאלה שכבר סובלים ממחלות פיזיות, חלקן קשות.

 

ניקוי הילה ע"י מטפל יכול להיעשות כאשר המטופל יושב או שוכב, עדיף שוכב.

הטיפול הבסיסי נעשה כשהמטפל עובר עם ידיו בהילה של המטופל, ללא מגע בגוף, ו"מטאטא" החוצה בטכניקות שונות, את אותם "לכלוכים" שהצטברו במקומות שונים.

 

לניקוי הבסיסי בעזרת הידיים, יכולים להתווסף דברים נוספים כגון ניקוי וריפוי מנטלי בו יש חשיבות ומשמעות להתכווננות המנטלית של המטפל.

 

כדי לנקות הילה של אדם אחר חיוני שהמטפל ידאג כל הזמן לשמור את עצמו נקי ככל האפשר. זה מחייב מודעות גבוהה, תהליכים תמידיים של התפתחות אישית ורוחנית ואורח חיים המאפשר זאת.

 

ישנה גם חשיבות רבה בשמירת הניקיון האנרגטי של חדר הטיפולים.

כאשר מנקים הילה של מטופל אחד ולא עושים מייד אח"כ ניקוי אנרגטי לחדר הטיפולים, יכולים להישאר בחדר זיהומים אנרגטיים שהוסרו מהמטופל הקודם ואותם זיהומים עלולים להידבק להילה של המטופל הבא.

בעבודה המשותפת של עופר שדה ושלי אנחנו מקפידים לעשות ניקוי אנרגטי מלא של חדר הטיפולים אחרי כל טיפול.

 

ברבים מהטיפולים לניקוי ההילה, כאשר המטפל עצמו נקי ועובד נכון והמטופל פתוח לתהליך הטיפול האנרגטי, נוצרת בחדר הטיפולים אקולוגיה המאפשרת לכוחות ריפוי טבעיים חיצוניים להגיע, להצטרף ולעשות תהליכי ריפוי אנרגטיים ממשיים במערכותיו של המטופל, מעין בונוס, בנוסף למה שעושה המטפל. זהו מרכיב משמעותי בטיפולי הילינג.

 

 

מבט אזוטרי

היו תקופות בעבר הרחוק, לפני הופעת התרבויות המוכרות לנו מההיסטוריה המתועדת, בהן היתה לאטמוספירה בכדור-הארץ מוליכות אנרגטית שאיפשרה לכל בני האדם לראות את ההילות האחד של השני.

במצב זה אף אחד לא יכול היה להסתיר מהאחרים מה קורה אצלו, וזה חייב את כולם לשמור על ניקיון פנימי, טוהר מידות, סטנדרטים ברורים, עקרונות ברורים, בהירות לגבי משמעות החיים ומטרותיהם והיעדר סתירות פנימיות.

 

משהו גרם לכך שהחלו לחלחל לתוך האנושות אלמנטים זרים של חוסר ניקיון, הונאה, ניצול, כוחנות, רצח ועוד ועוד ועוד.

 

האם זה מה שמתואר באופן סימבולי בתורה כאכילת פרי עץ הדעת? יתכן.

בכל אופן, לאנשים היה יותר ויותר ממה להתבייש ומה להסתיר מאחרים וזהו מצב שנמשך כבר אלפי שנים.

 

כיום, מטפלים הגונים המקפידים על סטנדרטים בסיסיים של אי-פגיעה בפרטיותו של הזולת, גם אם הם יכולים לראות דברים שונים בהילה, לא ינסו לעשות זאת בלי לקבל את רשותו של האדם.  

 

לא מן הנמנע הוא, שתהליך ההתפתחות בו נמצאים כיום לפחות חלקים מהאנושות, יביא בעתיד שוב למצב בו בני האדם יהיו נקיים, ללא צורך להתבייש, לפחד או להסתיר דברים מאחרים "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ...".

 

 

 

....................................................................................................................

כותב מאמר זה אינו רופא MD, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.

בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.

 

 

 

 

 

…………………………………………………………………………………………..

הערה: 
כותב מאמר זה אינו רופא, והמידע שכאן אינו מהווה המלצות או התוויות רפואיות.
בכל מקרה יש לפנות לרופא מוסמך.